AIMP Classic. Упатство за инсталација и прва конфигурација

DДолго време барав добар музички плеер, кој имаше некои алатки за конверзија, снимање итн. и дека беше лесен за употреба, со AIMP Classic мислам дека го најдов она што го барав. AIMP Classic ќе ви овозможи да репродуцирате секакви аудио датотеки (MP3, WAV, AIFF, CDA, MOD датотеки, OGG и WMA) и исто така прифаќа плејлисти во различни формати (PLC, PLA, PLC и M3U).

Безбедносно предупредување

Пред да продолжите, треба да ги прочитате Aimp Classic, Greasemonkey, Trojan.Peed.Gen и Хакерот и да ги знаете безбедносните проблеми што може да ги предизвика инсталацијата на овој софтвер. Откако ќе го прочитате, ваша одлука е да ја инсталирате оваа програма или не.

EИграчот доаѓа на неколку јазици, вклучително и шпански, и исто така е бесплатен. Ако сè уште не сте го инсталирале овој дел од програмата, веќе одвојувате време.

1-ви) Преземете го AIMP Classic 1.77.9 од овде.

2-ви) Кога ќе го имате на вашиот хард диск, кликнете двапати на датотеката што штотуку ја преземавте.

3-ви) Appearе се појави прозорец со натпис „Ве молиме изберете јазик“ што значи „Ве молиме изберете јазик“. Може да ви овозможи да изберете помеѓу англиски и руски јазик или може да доаѓа само на англиски јазик. Во секој случај, ова е само за инсталација, затоа изберете англиски јазик за подоцна да можеме да ја ставиме програмата на шпански јазик. Кликнете на "OK" и ќе се појави следниот прозорец.

4-ви) Кликнете на „Следно>“ и потоа на „Се согласувам“ ќе стигнете до следниот прозорец во кој ќе треба да ги обележите сите полиња, иако најверојатно сите се веќе обележани. Потоа кликнете на "Следно>".

5-ви) Во следниот прозорец кликнете на "Следно>" и потоа на "Инсталирај". Инсталирањето ќе започне. Кога ќе заврши инсталацијата на AIMP Classic, кликнете на „Затвори“.

6-ви) Две икони ќе се појават на вашата работна површина. Една од нив е "AIMP Utilities" што ги отвора AIMP Classic комуналните услуги со кои можете да конвертирате аудио, да снимате звук или да уредувате етикети на информации. Наскоро, ќе направам упатство чекор-по-чекор за да научам како да ги користите сите овие функции, но сега ќе се фокусираме на другата икона што е создадена на вашата работна површина, а е насловена како „AIMP Classic“.

Двоен клик на иконата „AIMP Classic“ и ќе се појави прозорецот „Select language“ („Избери јазик“). Овој прозорец ќе ни овозможи да ја ставиме целата програма на шпански, па кликнете на малата стрелка десно и изберете „шпански (ES)“. Потоа кликнете на "Добро".

7-ви) Сега програмата нè прашува дали сакаме да ја конфигурираме програмата во „режим на повеќе корисници“ или „режим на еден корисник“. Ако избереме „Режим на еден корисник“ и вашиот компјутер го користат различни луѓе, тогаш сите ќе ги имаат истите поставки на програмата. Ако претпочитате секоја личност што го користи вашиот компјутер да има свои преференции, тогаш оставете го полето „Режим на повеќе корисници“, што е оној што е стандардно проверен. Потоа кликнете на ">>".

8-ви) Во следниот прозорец можеме да избереме формат за нашите плејлисти. Тоа е, форматот во кој ќе се зачуваат различните списоци со песни што ги создаваме. Програмата го препорачува форматот PLC, кој е формат што го користи AIMP Classic во своите плејлисти (плејлисти). Го оставаме обележано и го даваме на ">>".

9-ви) Сега се појавува друг прозорец за да продолжи да ги прилагодува нашите преференции. На оваа слика можеме да разликуваме три блока.

Во првиот блок ги имаме следниве опции

 1. Запомнете ја претходната состојба на играч при стартување: обележете го ова поле ако сакате кога ќе го отворите плеерот да следи истата точка каде што сте ја оставиле кога го затворивте последен пат. На пример, ако слушавте песна и одеднаш ја затворите програмата, кога повторно ќе ја отворите, песната ќе следи онаму каде што застанавте.
 2. Кога креирате плејлиста, не барајте име: изберете го ова поле ако не сакате да напишете име секогаш кога креирате плејлиста, иако можете да го именувате ако сакате.
 3. Оневозможете повторување ако има само една песна во плејлистата: Ако го оставите ова поле проверено и во вашиот плеер слушате само една песна, кога ќе заврши, таа нема да се повтори. Сепак, плејлистите со повеќе од една песна ќе се повторат.

Во вториот блок треба да избереме помеѓу една од трите опции што ни ги дава програмата:

 1. Создадете нова плејлиста: изберете го ова поле ако сакате AIMP Classic да креира нова плејлиста секогаш кога додавате музички датотеки од плеерот. На овој начин, програмата генерира збир на списоци до кои можете директно да пристапите.
 2. Додај во тековната плејлиста: Ако го изберете ова поле секогаш кога додавате нови песни за да ги репродуцирате, програмата ќе им се придружи на плејлистата што ја користите.
 3. Додадете во празната стандардна плејлиста: ова е стандардната опција и она што го прави е да започнете да ја пуштате музиката директно во нова плејлиста. Плејлистата ќе го носи името „Стандардно“ и ако повторно отворите друга група песни, оваа листа ќе се избрише и ќе се создаде друга листа „Стандардна“ со новите песни, без повторно да имате пристап до претходната листа.

На третиот и последниот блок во овој прозорец не му треба многу објаснување.

Овде можете да изберете дали сакате плеерот автоматски да се префрла од една во друга плејлиста на крајот од репродукцијата на плејлиста. Можете исто така да го направите да се повтори кога ќе стигнете до крајот на списокот, ова е стандардната опција. Конечно, ако означите „Чекајќи“, AIMP Classic ќе ја запре репродукцијата на крајот од плејлистата и ќе ги чека вашите нарачки.

Во овие три блока решив да оставам сè како што доаѓа по дифолт, вие изберете што најдобро ви одговара. Во секој случај, подоцна можеме да ги смениме сите овие опции од програмата. Кликнете на „>>“ и да продолжиме.

10-ви) Имаме уште некои преференции за прилагодување:

 1. Прикажи прозорец за презентација: Ако го оставиме проверено, програмата ќе го покаже овој мал прозорец додека се вчитува.

  Можеби изгледа дека оваа опција е бескорисна, но на компјутерите со побавен процесор може да потрае некое време за да се вчита и оставајќи го ова поле проверено, можеме да видиме дека AIMP Classic се вчитува. Ако не беше проверено, можеби би можеле да помислиме дека програмата не се вчитува и ќе ја погодиме иконата уште неколку пати, предизвикувајќи отворање на неколку плеери и заситување на системот со зафатена меморија. Подобро оставете го проверено.

 2. Интегрирајте се во контекстното мени на истражувачот: оставете го ова поле проверено и ќе имате пристап до различните функции на програмата од контекстното мени на прелистувачот. На сликата можете да видите како би изгледало:
 3. Прикажете ги тековните информации за датотеката при започнување на репродукцијата: Ако го оставите проверен, програмата ќе покаже лента на горниот дел од вашиот екран со сите информации за играната датотека.

  Ако мислите дека оваа лента може да ве вознемири, не означувајте го ова поле.

 4. Минимизирај во областа за известување: Ако го оставите ова поле проверено, плеерот може да се минимизира во долниот десен дел од вашиот екран.
 5. Последната опција во овој прозорец е "Обвивки". Можете да изберете изглед на вашиот плеер од следниве четири:
  АИМП Класичен стандарден образец
  Шаблон за класична промена на AIMP
  Шаблон за класичен грини на AIMP
  AIMP Класичен образец QMP_5

  Изберете го оној кој најмногу ви се допаѓа и кликнете на ">>".

11-ви) Веќе завршуваме, треба само да ги избереме асоцијациите што сакаме да ги направиме, односно она што ќе го направиме е да му кажеме на компјутерот да ја користи AIMP Classic кога ќе кликнеме двапати на датотеката избрана во оваа листа:

Бидејќи ќе ја користам AIMP Classic како универзален плеер за музика, кликнав на „Активирај ги сите“, така што сите музички датотеки се поврзани со програмата. Можете рачно да ги обележите оние што ги сакате. Кога ќе одлучите, кликнете на "[OK]".

EПлеерот е веќе инсталиран и конфигуриран да започне да ја пушта целата музика што ја сакате. Сè уште има неколку опции што можеме да ги конфигурираме од програмата, но ова ќе го оставиме за следното упатство во кое ќе објаснам сè чекор по чекор и со многу слики. Да уживате во овој одличен музички плеер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

93 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Xavier dijo

  Здраво, веќе ја имам инсталирано верзијата 1.77.9, подобро ми се допаѓа изгледот на претходната верзија, онаа со двете лица со нивните мобилни стрели, како да направам мојот AIMP да изгледа вака? или ако не, од каде ја добивам таа стара верзија? (Не се сеќавам на бројот), веќе го барав на Интернет и не можам да го најдам, благодарам за твојата информација, Хавиер ...

 2.   Оцет убиец dijo

  Извини Хавиер барав стара верзија и не видов ништо. Ајде да видиме дали некој друг што го чита овој коментар знае каде да преземе постара верзија на AIMP Classic, на пример 1.74. Среќа.

 3.   Federico dijo

  Оцет, како можам да ја сменам кожата на целта? Избрав еден за време на инсталацијата и сега не знам каде да ја сменам. Патем, бидејќи се нарекува класична програма цел, постои цел која не е класична или нешто слично. Однапред благодарам, сигурно одговоривте.

 4.   Оцет убиец dijo

  Здраво Федерико, за да ја смените кожата на класичната цел, мора да го отворите играчот, дадете опции и откако ќе кликнете на «Интерфејс». Десно во областа наречена «Пронајдени капаци:» ќе ги најдете другите кожи со цели. Имајте на ум дека покрај промената на кожата, можете да ја менувате и бојата на секоја кожа со селекторот од десната страна. Поздрав

 5.   Max dijo

  Здраво… преземете го Aimp и го сакам, но имам проблем со комуналните услуги Aimp. Кога го користам за снимање од кој било извор (во мојот случај звучната картичка), кога ја пуштам, таа е многу компресирана. Морам да ви кажам дека сум нов во ова и моето ниво на компјутер е основно. Beе ви бидам благодарен ако ми помогнете.

 6.   Оцет убиец dijo

  Здраво Макс, претпоставувам под „многу компресирана“ мислиш дека стапката на трансфер е мала. Ако не, кажи ми, но ако ова е проблемот, сторете го следново.

  Кога ќе ги отворите опциите за AIMP Classic и се наоѓате во снимачот на звук, изберете десно од вашиот екран, во областа „Формат“, кодер, на пример, MP3 кодер. Потоа, на дното кликнете на «» за да го прилагодите квалитетот. Сега можете да ја зголемите стапката на пренос на 192 што е повеќе од прифатлива вредност. Кликнете на „Добро“ и обидете се да снимите за да видите како. Поздрав

 7.   Хозе dijo

  Пријателе, убаво што те запознав. Може ли да ми кажете како можам да го конфигурирам израмнувачот за одредени ритми на музика? Од Венецуела

 8.   Оцет убиец dijo

  Здраво Хозе Претпоставувам дека она што го мислите е типична опција за ставање на оптимизиран плеер да ги слуша „Рок“, „Концерт“, „Диско“ итн. Програмата не ја носи оваа опција по дифолт, што треба да направите е да го прилагодите изедначувањето според вашиот вкус и потоа да го зачувате со име за подоцна да можете да го користите според стилот на музика што ја слушате.

  Имам впечаток дека веќе знам каде еквилајзер но ако не, погледнете го малото копче што вели «EQ» и се појавува веднаш над копчето «PLAYLIST». Откако ќе кликнете на ова копче, ќе се отвори еквилајзер од 16 бари што можете да го прилагодите по ваш вкус, тој исто така има неколку ефекти како „SPEED“ (брзина на репродукција), „CHORUS“ (рефрен), „ECHO“ (ехо), „REVERB» (Огласи) и «FLANGER» (осцилирачки метален звук).

  Кога ќе ги направите сите прилагодувања, време е да ги зачувате поставките за еквилајзер. За да го направите тоа, кликнете на „LIB“ и „Зачувај“, дајте му име и ќе го зачувате тоа изедначување.
  Се надевам дека ќе ти помогне, поздрав.

 9.   Оскар dijo

  Ви благодариме за ова упатство, тоа е многу корисно, имам намера да слушам радио станици преку оваа програма, мојата врска е преку прокси, кога ќе притиснете репродукција, тоа означува дека се поврзува, но никогаш не се поврзува, можете да ми помогнете да го конфигурирам мојот Интернет-врска правилно во AIMP.

  Благодарам

 10.   Оцет убиец dijo

  Здраво Оскар, тие веќе ме прашаа за тоа како да слушам станици со Aimp и вистината е дека времињата што ги пробав не можев да се поврзам со ниту една радио станица. Официјалната страница на програмата е на руски јазик и невозможно е да дознаете нешто за да видите како да го направите тоа. Ако го погодам клучот, ќе ве известам.

 11.   ббјб dijo

  Можете ли да ја снимите музиката што звучи од музичко видео од aimp2? ако е така, некој би можел да ми каже зошто, колку и да се трудам, тоа никогаш не снима ништо.

 12.   Луис Мануел dijo

  Здраво
  Имав проблеми да можам да ги мешам песните .. овој плеер ја има оваа опција со користење на shift + u, но јас го правам ова за песната што сакам да ја свири по пуштената, но ништо што не работи ... ако некој знае те молам, информирај ми благодарам ...

 13.   Оцет убиец dijo

  Луис ќе ми го напише и кога ќе можам ќе го погледнам.

 14.   Оцет убиец dijo

  Здраво Золиз, како што можеби прочитавте на почетокот на статијата, во моментов го имам Целта во карантин додека не се разјасни дали има вирус или не. Кога ќе го сторам тоа, ќе испитам како да го сторам тоа што го прашувате. Поздрав.

 15.   ЗОЛИЗ dijo

  Здраво мило ми е што те запознав
  Па, ова е проблемот, како можам да видам дека песните што ги слушам со цел се прикажани во мојата msn, односно тие се појавуваат како прозорец плеер
  благодарение
  att
  золиз

 16.   Харолд dijo

  Здраво како си
  Имам прашање за тоа како да се користи снимачот на звук? Може ли да го користам за да создадам мелодии? Ве молам, пишете ми на мојата е-пошта и кажете ми што треба да направам. благодарам

 17.   ласкерц dijo

  Јас го имам AIMP 2.10 како продуцент и добро е, но би сакал да знам како да слушам радио со целта, АКО ИМА НУТУТОРИЈА ЗА БЛАГОДАРИЈА

 18.   Адријан dijo

  Здраво, сакам да знам како да ја визуализирам музиката на класичниот цел
  во мсн ??? благодарам

 19.   Нејасен dj dijo

  Здраво на сите, јас сум Izy И од почетокот на AIMP веќе ми беше најдобро за мене. До сега ... Не сакам да правам пропаганда или слично на тоа разјаснување

  За да можете да визуелизирате што слушате во AIMP, потребно е само да преземете amip_winamp.zip. Откако ќе се преземе, го отвораме и извршуваме AMIP-2.62.exe и ќе се појави инсталерот. работи за сите верзии на AIMP (Y)

  Ние ги прифаќаме условите и ќе се појави следниот екран, кој стандардно ни го покажува патот на winamp, бидејќи го менуваме во патеката на нашите IAMP2 "c: Program FilesAimp2Plugins" и го даваме следново. затоа ја барате патеката на додатоците на AIMP

  Сега ќе бидеме инсталирани, ако имаме отворен Aimp2, тој само ќе го затвори.
  Потоа ги отвораме AIMP2 и месенџер и тоа е тоа.

  И мислам дека за она што го имав е невозможно да слушам радио (според мене), но сепак е најдобриот музички плеер за мене
  Читав таму дека тие ќе ја вклучат репродукцијата на видео во AIMP, но за мене тоа е добро, додавајќи дека на мрежата веќе можете да најдете Скини, икони, па дури и додатоци за да препознаете повеќе формати на звук ... Па, се збогувам со секого и продолжете да го користите AIMP привлечникот: Izy dj

 20.   Марија dijo

  Здраво, да видиме дали некој може да ми помогне… Имам цел 2 и се обидувам да лоцирам каде се наоѓа автоматското прилагодување на јачината на звукот на кое се повикуваат сите написи, но не можам да го најдам.

  Дали тоа може да биде нешто за глобалното контролирање на јачината на звукот?

  Благодарам однапред.

 21.   кралропи dijo

  Здраво, порано имав инсталирано aimp classic на мојот компјутер, го деинсталирав и го ставав сега aimp2. Проблемот што го имам е што музичките датотеки останаа без икона; Оној за aimp classic што го имав претходно го нема и не знам како да ја поставам иконата aimp2 на аудио-датотеките

 22.   Оцет dijo

  kingropi треба да кликне со десното копче на глувчето на музичка датотека, потоа изберете „отвори со“ и таму изберете ја целта и означете „секогаш користете ја оваа програма“. добро?

 23.   сок dijo

  Само сакам да знам дали msn покажува што слушам во плеерот AIMP, ми треба итна помош

 24.   rodrigo dijo

  Имам прашање за impvers, ако можеш да ми помогнеш и ако не ме прашаа претходно, не ги прочитав сите објави, добро сакав да знам, дали можеш да го конфигурираш времето за мешање од песна до песна, затоа што кога слушаш концерт или кој било албум што беше снимен во живо, досадно што 5 секунди пред крајот на песната скокнува на другата датотека и двата звука за кратко време и не најдов каде да го конфигурирам тоа благодарение

 25.   Естебан dijo

  Целта не ги репродуцира песните како што се нарачани, ги избира и сакам да бидат репродуцирани со цел како што е на списокот, како да го направам тоа?
  Ви благодарам многу за вашето време.

 26.   Оцет dijo

  Естебан ја активиравте случајната наредба за да ја деактивирате, треба да кликнете на копчето што има нацртано три ленти (секоја пократка од другата). Ако ја имате старата верзија, таа може да биде како стрела што се врти сама по себе.

 27.   Караспито dijo

  Здраво дечки. Честитки за мрежата. Читам дека Кингропи го имаше истиот проблем како мене со иконите Aimp2, тоа ми се случува дури и откако ќе го сторам она што го зборуваш, Оцет. Во кој било плеер, правејќи го она што го зборувате, иконата на аудио-датотеките се менува во онаа што ја поставивте како стандардна. Помалку во целта 2. Покрај тоа, во екранот „Асоцијации“, ги избирам сите аудио-датотеки што треба да се поврзат со Aimp, притискам „Примени“ и веднаш избирам друга опција, повторно избирам „Асоцијации“ и сите повторно се одштиклирани, затоа никогаш не ставете ја соодветната икона во датотеките.

  Дали некој друг го има овој проблем? Дали некој има идеја како може да се поправи? Ти благодарам многу.

 28.   Луис dijo

  Здраво пријателе на блогот, моето барање е следното што го имам
  последна верзија на aimp2classic, но си испратив матна,
  кога сакав да извадам песна од плејлистата што не ми ја даде
  опцијата и во сето тоа вели: избришете ја темата од дискот, што е тоа
  претпоставува дека е од компјутер, со десното глувче на оваа тема
  пр.: Сакам да го отстранам од списокот, не дава можност за
  отстрани го само од списокот, но кога сакав да го отстранам
  Тој го отстрани од списокот, но од мојата машина, т.е. од мене
  Компјутер.
  1.-избришете ги избраните датотеки од дискот
  2.-избришете ги сите
  3.-избришете ја тековната датотека од дискот
  4.-елиминирање на неисправни
  Може ли да ми објасните дали има некоја опција во рамките на
  поставки на програмата што не сте ги активирале? како што
  Ова се единствените опции што ги видов кога сакав да ги избришам
  тема што ја ставил по грешка, која конечно
  Избришав, но .... за жал од поздравите од компјутерот ..., ох и
  е одлична програма со млаз аудио плус, што
  исто така е одлично, и двете се најдобри по мој вкус!

 29.   јуанчо-кун dijo

  Здраво

  добро, преземете го aimp2 за да можете да снимате звуци од компјутер (видеа, итн.)
  но кога ќе се обидам да снимам, ми недостасуваат параметрите.
  И кога го конфигурирам, во делот за извор на снимање не добивам ништо, тоа е празно, и бидејќи не можам да конфигурирам дека не можам да направам ништо, веќе го преземав од разни страници, па дури и не добивам ништо.

  Морам да преземам нешто друго?
  или што да правам?
  одговори ааааааааааан

  … Те молам

 30.   enrique dijo

  Здраво, знаете, јас се обидувам да ја покажам мојата музика од aimp2 преку msn plus! но не покажува ништо ... како можам да го конфигурирам ...

 31.   Хозе dijo

  Здраво!!! Јас сум истиот како Енрике… Не знам како да го видам името на музиката што ја свири Aimp2: Да, ако некој знае како да го направи тоа, нека ме извести
  Отсега натаму, јас сум многу благодарен! Чао…

 32.   Тони dijo

  Оцет: Ве молам, одговорете на Луис, ме интересира вашето прашање за бришење на дискот од списокот што тој бил избришан од дискот.
  И кажи ми дали има некои интересни прилози за aimp2.
  благодарение

 33.   Оцет убиец dijo

  @luis да видиме, за да избришете песна од плејлистата Aimp 2 без да ја избришете песната од компјутер, само треба да кликнете на песната на списокот и потоа да го притиснете копчето Del (Del). Можете исто така да го отворите менито со десен клик на песната во списокот и изберете «Избриши избор». Нема да ја избришете песната само од списокот Aimp2.

  @Enrique и Jose не знам како да правам што сакаш.

  @Thony во моментов не користам додаток затоа не можам да препорачам ниту еден

  Винегарски поздрав до сите.

 34.   едуардоли dijo

  Блогот е супер, но треба да знам како ги зачувувам плејлистите како m3u, а не само како текст, за да не ги повторувам кога повторно ќе ја инсталирам целта, благодарам.

 35.   марионета dijo

  Сакам да знам како да ги надминувам песните за да нема простор меѓу нив

 36.   Луис dijo

  Ви благодарам убиец на оцет што одговоривте на моето прашање во врска со
  случајно бришење на темата, добро што морав повторно да ја ставам
  во мојата машина (компјутер) немаше друг, сега сакам да те направам друг
  прашај чекај дали исто така можеш да ме водиш пријател,
  Вистината е дека прашањето е донекаде очигледно, но.
  Гледате, со сите играчи што ги користам на мојата машина,
  кои освен aimp2, се windows media и jetaudioplus
  со windows media и со jetaudio, веќе немам проблеми
  дека кога ќе му кажам да создаде "нова плејлиста",
  креирајте без проблем, затворете ги прозорците или затворете ги
  jetaudio, повторно го отворам и списокот секогаш се појавува како
  треба да се случи на сите аудио плеери, без
  Сепак, со целта2, успеав да создадам единствена листа на
  репродукција која е зачувана во:
  C: Датотеки на програмата AIMP2DatapcPLS
  кога ќе се обидам да создадам друга плејлиста, таа ми дава
  опција да му се даде ново име и сето тоа, но ... не дава
  опцијата што вели „зачувај список“, дури и ја зачував
  со опцијата што вели: ctrl + s
  Го проверувам, го ставам на претходната рута, ја затворам целта 2,
  кога повторно ќе ги отворам списоците со
  репродукција, ве молам можете правилно да ми кажете како
  мора да се направи за да се создадат нови плејлисти
  без овие да бидат избришани при затворање на целта 2 и нејзино отворање
  повторно?., Ви благодарам многу однапред за вашето време и
  трпеливост да ми одговориш го чекам твојот одговор!

 37.   Елартигуенсе dijo

  Би сакал да знам како можам да инсталирам нови кожи што ги преземам од веб, бидејќи ги распакувам во папката за кожи и тие не се инсталираат сами, како прави тоа c?

 38.   ricardo dijo

  Здраво, услуга инсталирајте го целта, и демек сè мина добро, но не можам да најдам опција да можам да ги мешам песните на крајот, ве молам ако некој може да ми подаде рака, благодарам !!!

 39.   Аугусто dijo

  Aimp 2 не игра ништо. Причина ?. Ти благодарам многу.

 40.   Мајка dijo

  Здраво, го инсталирав AIMP2.51 и нема начин како звучникот да снима правилно, не знам што правам погрешно, сакам да снимам парче песна во mp3 што ја пушта. Давам рекордер за звук, уредот става микрофон, влез во: општ волумен, квалитет: 11025Hz 8bits стерео. Во Формат, кодирано: mp3, режим: ABR (ЗАЕДНИЧКО СТЕРЕО) И kbps: 192
  Те молам, ако направам нешто погрешно, кажи ми зошто полудувам овде хахаха! Многу благодарам

 41.   Абелардоли dijo

  Здраво Августо, не знам дали е тоа така, но мојот AIMP v2.11 престана да репродуцира и да внесува опции (Ctrl + P), Репродукција - звучниот уред мора да биде на звучници или така натаму, а не на звук, проверете дали е вашиот случај. салу2

 42.   лолок dijo

  Здраво

  Ми треба твоја помош, молам .инсталирај AIMP2.51 buil330. Додавајќи URL / радио, додавам на пример: »http://www.infinita.cl» ... тогаш, играм со два клика на адресата и AIMP2 ми одговара: «неподдржан формат на датотека (код: 41)» Дали знаете како да го надминете ова, за да можам да слушам интернет радио… Ви благодарам.

 43.   себа dijo

  Здраво, знаете дека преземав една кожа за мојата цел 2.
  но не знам како можам да ги користам ..
  Ги имам во папка што ја преземам од истото место со плеерот ...
  Претходно ви благодарам многу.

 44.   cecilia dijo

  Здраво, имам aimp2 и е добар плеер, само што имам проблем, не снима звук затоа што вели дека ми недостасува параметар! Како можам да го натерам да снимам?

 45.   март dijo

  Многу разбирливо и дидактичко мало упатство, благодарен сум. Како предлог, ако ми дозволите, охрабрете се да направите прирачник за AIMP2 ... продолжете!

 46.   Гил dijo

  Не знам како да ги спојам песните што ги слушам по фаворит, дали некој знае како да го направи тоа?

 47.   Гил dijo

  Дали има упатство за шпански јазик за AIMP?

 48.   Гео dijo

  Здраво, јас бев многу среќен што го објаснив тоа за да додадам радио станици за целта, ви благодарам многу

 49.   ргабриел dijo

  Имам проблем, тоа е што секогаш кога ќе сакам да снимам песна со помош на AIMP CLASSIC, ми се затвора автоматски, понекогаш е за време на снимањето, а во други прилики и давам само запис и се затвора, што да направам поправете го тој проблем.
  Мојот компјутер е 2.3 GHz Intel Core Duo, 80G хард диск; Оперативен систем е професионално издание на Волф Виндоус XP.
  Јас би ја ценел вашата помош.

 50.   Даниел dijo

  Имам проблем е што симнав скини за aimp2 и не знам како да ги видам и да ги ставам во мојот aimp2 за да ми се прикажат, ако некој знае како да го стори тоа ве молам кажете така
  дека е многу важно да се знае

 51.   Маријано dijo

  оцет како што правам така што откако ќе сменам музичко парче на средина, претходното и ова што го ставив ... претходното околу две секунди повеќе или помалку

 52.   Не таа dijo

  Здраво!! Вистината е дека оваа програма е многу добра, јас сум доста катастрофа со компјутерот и откако се навикнав на класиците, ми ја дадоа оваа и јас бев воодушевен.
  Needе ми требаше малку помош, не можам правилно да ги уредувам етикетите. Она што сакам е да ги организирам така што кога ќе ја испратам музиката во ќелија таа да биде уредна.
  Ви благодарам!!!!!!!!!!!

 53.   Густаво dijo

  Здраво, знаете дека имам прашање во делот на управувачот со додатоци. Колку приклучоци се појавуваат? Моето прашање е дали сите се потребни ??? И, ако отстранам еден, целта ќе се вчита побрзо?

 54.   Себастијан dijo

  Имам проблем:
  Глобалната опција за контрола на јачината на звукот се чини дека е блокирана, како можам да направам така што јачината на звукот не е контролирана од целта. Ве молиме, помогнете =)

 55.   педро0357 dijo

  Здраво, сметам дека овој блог е многу корисен и интересен, имам мал проблем, а тоа е што не успеав да го конфигурирам мешањето на песните, односно да речеме дека додека едната завршува, другата се одвива непречено, се надевам можете да ми помогнете во ова и многу ви благодарам

  1.    Марсело Андрес dijo

   Во ОПЦИИ> ЗВУЧНИ ЕФЕКТИ во него има опција со исто име (звучни ефекти) во која има 3 кутии за обележување, онаа што мора да ја обележите е ЗВУЧНО ИСТРАУВАЕ КОГА НАВИГАТЕ МЕWУ ТРАКОВИТЕ.
   Подолу добивате повеќе опции за конфигурирање со текот на времето во колку msec. сакате звукот да исчезне или да ги измеша

   Па, се надевам дека бев корисен
   Иако не сум сигурен дека тоа е актуелно прашање

 56.   Ianулијан dijo

  Здраво, сакав да знам дали оваа програма е компатибилна со Windows Vista и дали има подобар квалитет на звукот од другите плеери. Се надевам дека ќе одговориш, многу ти благодарам.

 57.   jv1920 dijo

  Компадер, ги следев коментарите чекор по чекор, ти велиш дека подоцна ќе извршиш други конфигурации на истата програма… играч? поздрав и големо кутре

 58.   бани dijo

  Здраво и би сакал да знам како можам да ги зачувам модификациите што ги направив во музика.
  но таму не знам во кој дел од компјутерот го чува

 59.   фиорела dijo

  Ја имам програмата, но не можам да преземам музика како што правам, каде треба да одам за да можам да преземам музика за да слушам. ???

 60.   Фабио Овиедо dijo

  може некој да ми помогне да го користам овој музички плеер

 61.   enенифер dijo

  Здраво, прво би сакал да знам зошто мојот компјутер не сака да презема за да се стреми, не знам што се случува, помогни ми, esk сакам да имам цел бидејќи бев Пекеша и сеуште не можам да ја добијам, дали ќе биде од типот на прозорци? k Ми треба esk помогни ми те молам те прашувам дека е итно ... Чао се грижи.

 62.   Џоан dijo

  Здраво !! Само што започнав да ја користам оваа програма и не знам како се зачувуваат аудио записите откако ќе бидат изменети

 63.   Кристобал dijo

  Благодарам!

  Имам проблем, при инсталирање по грешка го затворив прозорецот каде што беше наведен преферираниот јазик и со „Фаул“ го стави на руски јазик (мислам така) сега не можам да најдам како да го модифицирам јазикот.

  ја ценам твојата помош

  1 прегратка

 64.   МАНОЛО dijo

  Ја користам оваа програма веќе некое време без никаков проблем; но одеднаш лентата со плеери секогаш изгледа мала без плејлистата и целата играчка маска. Може ли некој да ми помогне?

 65.   Црвениот крст на РМ dijo

  Здраво ; ПРАШАЕТО ШТО НИКОЈ НЕ ОДГОВОРУВА: КАКО АКТИВИРАМ ТИПОТ МЕWУ песните ??????

 66.   maracas dijo

  Бран на лозови насади:
  Па добро, имам целта2 и имам wma песна и сакам да ја направам во mp3 и не знам како сум, учиш, но се надевам дека ќе ми одговориш добро чао

 67.   Andrew dijo

  Здраво оцет ... како можам да направам списокот со песни да се лизне кога ќе го допре работ на екранот и да го сокрие, оставајќи стрелка-индикатор секогаш кога ќе се одморам на неа со покажувачот и скриената листа повторно се појавува од страната на екранот?

 68.   бебе dijo

  Здраво

  MRc за да ги споите песните што ги посетувате во прозорецот за опции или со притискање на ctrl P и оттаму лево кликнете на репродукција, потоа на штиклирајте ја опцијата што вели користете бледнее и следната користете бледнее на звукот (и двете во ефекти), тоа ви овозможува до времето на диракција помеѓу една и друга тема.

  Се надевам дека ова може да ви помогне.
  однос на

 69.   бебе dijo

  Здраво

  се сомневам некој знае како можам да направам за да го добијам името на предметот наместо веб-страницата и рекламирањето на riper, во winamp тоа беше опција за матадата или нешто слично.
  злобни.

 70.   Даниел dijo

  Имам AIMP 2.61 и опцијата «Барај радија» веќе не се појавува, што ми отвори кутија каде што избрав радија Shoutcast или Icecast. Не знам што се случи, ако некој знае да им каже, ако откривам нешто, ќе кажам

 71.   Даниел dijo

  Патем, во поставките за кратенка на тастатурата ја ставам комбинацијата Ctrl + F5 и многу други, но кога се обидувам да го отворам радио прелистувачот со комбинацијата, ништо не се појавува

 72.   Вилијам Делгадо dijo

  Верзијата 2.6 нема опција за url, како и отстранета алатка за аудио конвертор. Од моја страна, останав со верзијата 2.1 која ги има.

  Предлагам оние што успеале да лоцираат станици за да ги слушаат со AIMP2, да ги објават и споделат преку овој медиум. Ви благодарам!

 73.   Диего dijo

  верзија 2.6 ако имате можност да ја допрете URL-то, но при внесување или на http. mms или rtmp ми фрлаат грешки, како: неподдржан формат, 200 ок. , Јас не користам прокси, заштитен allид и сл, но не работи
  Кој ќе биде начинот да ги внесам радио адресите за да ги допрам?

 74.   hector dijo

  Ми се допаѓа затоа што е лесно да се вози сакам да заминам

 75.   БАЛД dijo

  Ве молиме, одговорете на оваа грешка: неподдржан код на формат на датотека: 41, се појавува кога ќе репродуцирате музика со формат wma, тој е веќе обележан со знак за проверка во асоцијациите за да може да се репродуцира, па дури и оваа грешка да продолжи да се појави, многу однапред Ви благодариме PANA VINAGRE за одговорот на сите наши проблеми.

 76.   убие 3x dijo

  Здраво на сите, имав проблем со неподдржан код на формат на датотека: 41 и го решив со отворање на AIMP2> Одете во Опции> Одете на првата опција: Репродукција> Уред под звук, не се појави звук, само прикажете го списокот и изберете го мојот звук уред и кажете да го примените и решите проблемот, се надевам дека ќе работи за вас.

 77.   Sandra dijo

  здраво имам aimp classic и ја ставам плејлистата и ја давам да игра и не ми ја пушта музичката лента не се мрда, нема ништо лошо во јачината на звукот, едноставно не ги пушта песните што се случува?

 78.   Тони dijo

  Здраво, овој играч е многу добар, најдов само еден проблем: тој не поддржува започнување на повеќе инстанци, што значи Winamp. Дали некој знае како да го направи тоа ако може? Колку што можам да видам не е можно. Ви благодарам!

 79.   ВАЛДЕТЕ СИЛВА dijo

  МО CЕ ли некој да и помогне на МИМ Е АО ТОНИ? СМЕ КАКО ИЛИ ИСТА ПРОБЛЕМ: ОТВОРЕНИ НЕКОЛКУ НЕАМИНСКИ ИНСТАНЦИ, КАКО САКАМ?
  Можеме да испратиме одговор на: valdetesilva@yahoo.com.br

 80.   Море и небо dijo

  Имам проблем, како можам да направам акцентиран текст или текст да излезе од песните?

  Излезе дека имам неколку плејлисти креирани со winamp, но кога ги играм со AiMP не ги пушта затоа што за жал мојата музика е во папката „music“ и ми треба нешто како „Music“, на ист начин како што може да го види насловот на песните, на пример од «Е: Музика НајбаранатаАлехандра Гузман - Бидете внимателни со срцето .mp3» е прикажано вака: «Е: Музика НајбаранатаАлехандра Гузм? н - Бидете внимателни со срцето .mp3»

  Помогни ми те молам.

  Поздрав и благодарност за помошта

 81.   Јуки dijo

  Здраво! Го користам овој плеер веќе некое време и тоа е многу добро, го сакам… но јас сум во иста состојба како MarYcielo…. Би сакал да знам дали имате решение да го поправите дефектот на програмата да не препознава акцентите или «ñ» ​​... Одам низ уредникот на ознаки за да видам дали можам да го најдам решението, тоа е нешто чудно xD

  Ако некој знае, ве молиме споделете ги информациите како да го направите тоа. Ви благодарам! ^^

 82.   Јуки dijo

  оки! тука решението за проблемот г акценти =)
  1) опции
  2) јазик или јазик
  3) Избравме шпански јазик
  4) Постои паѓачка лента што вели „Конвертирај не-уникод текст со еквивалент“ и ние избираме:
  „ANSI Latin I“
  Тие ја рестартираат својата програма и потоа го гледаат резултатот…. Очигледно излезе xP бидејќи проблемот го снема… се надевам дека ќе работи за вас момче ... сега еве, тука имам xD и добар придонес за објавата ^^

 83.   цезар дарио dijo

  здраво, веќе 6 месеци го користам овој одличен плеер, претходно го имав инсталирано на win xp и му овозможив на контекстното мени на windows explorer да додадам музика додека слушам. но кога ќе се случи win7 оваа опција да не ја вчита, јас го активирав полето за контекстуално мени во опциите, но сè уште не работи за мене во истражувачот.

  Што да правам

  многу ти благодарам

 84.   Франциско dijo

  ЗДРАВО
  Ја инсталирав целта 2, сè помина добро, но за време на инсталирањето добив постер со натпис:
  НЕМОЕ ДА ЈА ПОЛНЕТА ФУНКЦИЈАТА: OPTIMFROG.DLL
  ШТО МО CЕ ДА БИДЕ?

  Ви благодарам многу

 85.   ДКГ dijo

  Те молам, може некој да ми подаде малку рака, сакам да играм датотеки со формат * .flv, кои се чекорите за да го направам тоа.
  Ти благодарам во секој случај.

 86.   Франциско dijo

  Како да се придружам на песна со друга за да нема пауза помеѓу двајцата ???

 87.   ТСЦ dijo

  или на сите. . .

  Би сакал да знам како можам да ги визуализирам текстовите на тековните песни.

  дали ми треба минилици?

  Благодарам однапред . . .

 88.   фабрики dijo

  единственото нешто што ми треба се комуналните услуги, како и снимачот на звук

 89.   арнулфо суарес dijo

  Здраво оцет убиец, не можам да влегувам во локалните станици со цел да го следам упатството што го добив на Интернет и кога ќе го внесам изворниот код, не добивам цена.

 90.   Маркос dijo

  Здраво, поздрав, би сакал да знам како да ги отворам аудио датотеките кога ќе завршам со снимање директно од радио станиците во aimp2, grax !!!

 91.   Алваро dijo

  Би сакал да ги уредувам плејлистите, како се прави тоа?

 92.   Андре Енкалада Паласиос dijo

  Имам цел 3 и не знам како да ја отстранам случајната нарачка? ' помогни ми