Клипови, ривал на Apple за апликации како Instagram и Snapchat

клипови

Огромната револуција и пред се големите придобивки што ги добиваат одредени компании поврзани со развојот и лансирањето на одредени социјални мрежи, не се случува за големите компании во секторот и Епл е токму една од нив, што сега нè изненадува со лансирање на клипови, ексклузивна апликација за iOS.

Меѓу карактер најексклузивна за оваа нова апликација, треба да се напомене дека таа е развиена земајќи го во предвид дозволувањето на корисникот да комбинира уредување видео преку iMovie со неколку од најпознатите карактеристики на социјалните медиуми, како што се Призма, Инстаграм или самиот Snapchat., три од повеќето следени мрежи во моментот.

Клиповите се алтернатива на Apple за Instagram или Snapchat.

На овој начин, новата апликација лансиран од Apple исклучиво за своите терминали, или барем за момент, ќе им овозможи на своите корисници, повторно, да имаат на располагање социјална мрежа до која имаат пристап само тие, на ова мора да додадеме дека сега тие ќе можат да уредуваат видеа, да применуваат секакви филтри, генерирајте преводи, додавајте музика, специјални ефекти ...

Несомнено идеја која, иако нема да направи револуција во начинот на кој го разбираме овој вид социјални мрежи, вистината е дека додава дополнителна функционалност што на многу корисници сигурно ќе им се допадне, особено ако земеме предвид дека нејзините дизајнери се одлучија да го понудат сето ова функционалност во апликација опремена со многу едноставен интерфејс. Ако сте заинтересирани да го испробате, кажете ви дека нема да биде достапен до април оваа 2017 година, иако во веб-страница на компанијата, веќе можете да видите неколку видеа за неговото работење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.