Piston 3 Pro се новите слушалки на Xiaomi

xiaomi-клип-3-про

Xiaomi, за разлика од другите кинески производители, не е исклучиво посветен на производство на паметни телефони, но исто така ја стави главата во светот на додатоците како што се батерии, полначи, слушалки ... Кинеската фирма штотуку ја претстави третата генерација на своите жични слушалки, Xiaomi Piston 3 Pro, слушалки кои, за разлика од облогот на производителите со елиминирање на приклучокот за слушалки, продолжуваат да се обложуваат на нив. Овие нови слушалки се изградени со квалитетни материјали, Тие се многу лесни и, како и повеќето од нивните производи, ќе стигнат до пазарот со многу привлечна цена..

Новиот Xiaomi Piston 3 Pro е пуштен во продажба денес во Кина за околу 20 евра на берзата, но она што најмногу се истакнува кај овие нови слушалки е квалитетот на конструкцијата со адонизирана површина што вградува зрнеста дијафрагма која служи за пренос на звуци многу поприродно заедно со алуминиумска комора исечена на дијаманти. Како и повеќето слушалки од овој тип, Piston 3 Pro исто така вклучува микрофон пронајдени заедно со копчињата за репродукција.

Овој нов модел нуди искривување од 45 степени, идеален за прицврстување за секаков вид уши, тежи само 17 грама, а неговиот фреквентен опсег е помеѓу 20 и 40 KHz. Кинеската компанија ќе лансира четири различни големини на пазарот, така што секој корисник може да ги искористи, без оглед на нивните дупки во слухот. Сепак, тешко е да се влезат паметни телефони Xiaomi со гаранции надвор од кинеската територија Да, додатоците можеме да ги најдеме без никаков проблем, така што е многу веројатно дека за некое време тие ќе бидат достапни во Шпанија за да можат да уживаат во нив без да мора да прибегнуваат кон Aliexpress или други кинески веб-страници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.