BlackBerry KEYone продолжува да акумулира одложувања

Се чини дека по неговото претставување KEYone на BlackBerry ќе додаде ново одложување на очекуваниот датум на лансирање. Овој нов BlackBerry уред што успеавме да го допреме некое време во минатото MWC во Барселона, ни остави добар вкус со својата физичка тастатура, како и допир и со тој екран малку помал од вообичаеното, но целосно функционален. Сега уредот на компанијата BlackBerry ќе претрпи уште едно доцнење и лицето одговорно за комуникација е свој извршен директор S.он С..

Зборуваме за нови одложувања затоа што овој уред е веќе одложен за крајот на овој месец април, кој е близу до крај, сега се чини дека ниту ова лансирање нема да биде можно и ќе се продолжи до месец мај и не на почетокот точно, се зборува за крајот на мај и поточно за 22-та. Засега, главниот дистрибутер на компанијата „Каранфил“ го откажува датумот на 5 мај, кога требаше да започне со дистрибуција, а сега ќе биде до крајот на ова.

Значи, ова е многу лоша вест за сите оние кои чекаа да пристапат до KEYone и очигледно и за компанијата што не поминува добро со оглед на продажбата што ја губи со доцнењето на овој уред. Од друга страна, цената ќе остане иста и се чини дека другите производи на BlackBerry не треба да ги трпат овие доцнења во маркетингот. Ново назадување што несомнено ќе ги очајува сите оние корисници кои го чекаа овој KEYone. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.