Што е со Fortnite? Кога се враќа Fortnite?

Црна дупка Fortnite

Вчера во неделата, момците од Епски игри се збогуваа со сезоната 10 со очекуван настан што секој можеше да го следи директно во игра со внесување на игра или преку Twitch, Twitter или YouTube. Гласините поврзани со можната промена на картата со доаѓањето на сезоната 11, и играта и Twitch пропаднаа, а многу корисници не можеа да ја следат во живо.

Ако сте имале можност да уживате во настанот, или преку играта или преку YouTube, Twitter или Twitch подоцна, ќе видите како целата мапа, вклучително и играчите, ги проголта црна дупка, црна дупка што досега е единственото нешто што ни покажува во моментов ако пристапиме до играта.

Што се случи во Фортнит

Секој пат кога една сезона завршува и следната започнува, Epic Games го издава задолжителното ажурирање затворање на пристапот до серверите неколку часа. Откако ќе ја преземеме ажурирањето, сега можеме да уживаме во новата сезона заедно со промените што обично ни ги претставува, промени во некои области на картата, мапа што останува практично иста како и првата сезона.

Но, со крајот на десеттата сезона, пред повеќе од 12 часа, „Епски игри“ не објави никакви ажурирања и во моментов не е можно да се игра, можеме да видиме само црна дупка во движење. Секогаш и тогаш се прикажува серија броеви кои веројатно би укажале на нешто, но во овој момент никој не знае на што се однесуваат.

Црна дупка на Fortnite

Црна дупка Fortnite

Во тоа време и откако заврши настанот со играта, се прикажува дупка при влегувањето во играта, подвижна црна дупка што не дава индиции за тоа кога повторно ќе биде достапна. Многумина беа стримери кои продолжија да ја пренесуваат црната дупка за неколку часа чекаат да видат дали во одреден момент повторно може да се пристапи до играта, во движење што го покажува нивото на ангажман што го достигна Fortnite меѓу најверните корисници.

Заврши Fortnite?

Фортните битката Ројал

За време на десеттата сезона што штотуку заврши, многумина беа корисници и проследувачи кои тие остро ја критикуваа играта поради воведувањето елементи како BRUTO, роботот што компанијата го воведе така што најновите корисници имаа можност да се борат до крај со најновите корисници. за, иако подоцна ја намали својата моќ што мораше да се обиде да ја задоволи заедницата посветена на играта.

Гледајќи ја панорамата што им приоѓаше, Епик објави пред неколку недели а нов систем на парови заедно со воведување на ботовиЗа корисниците кои почнуваат да играат или сакаат да се обидат, не ја напуштајте играта при првата промена кога ќе видите како непријателот го гради кинескиот wallид за половина секунда, додека едвај успеал да ги најде копчињата за да постави едноставен wallид.

Веројатно е од Еп сакаа да им дадат пример на најкритичните во играта и во моментот тој не кажа кога Fortnite повторно ќе биде достапен ако повторно стане достапен. И ова го велам затоа што и веб-страницата „Еп“ и „Твитер“ сметката ги отстранија сите траги на „Фортнит“, како никогаш да не постоела. Како тоа да не е доволно, профилот на Твитер на англиски јазик ги избриша сите твитови што ги објави од лансирањето на играта.

Кога се враќа Fortnite?

Fortnite е машина за правење пари Преку различните лични и кожни оружја што им ги става на располагање на корисниците преку сопствената продавница, бидејќи играта е достапна за преземање целосно бесплатно на сите платформи каде што е достапна: Андроид, iOS, компјутер, Mac, Xbox, PS4 и Nintendo Прекинувач.

Beе биде следниот 15 октомври во 12 часот наутро (по шпанско време),  кога ажурирањето на сезоната 11 е обесено од серверите Епик, сезона што ќе ни понуди нова мапа, нема никаква врска со промените на некои локации што ги видовме во претходните сезони.

Другите гласини го сугерираат тоа тоа ќе биде до следниот 17 октомври, кога играта ќе биде повторно достапна, иако Епик веројатно нема да ги остави своите играчи 4 дена без да играат.

Можеби ја менувам картата биди активирач што му бил потребен на играта да може да владее во светот на видео игрите и уште еднаш да станеме најмногу треперлива и на Twitch и на YouTube и Mixer. За сега, само треба да почекаме утре за да ги видиме сите новости што ќе дојдат од единаесеттата сезона на Fortnite.

Овој датум не е официјален. Овој датум е пронајден во некои редови на код на последното достапно ажурирање на Fortnite за компјутерите. Epic не го објави датумот на почеток на новата надградба, па веројатно ќе претрпи одредено доцнење доколку се најдат проблеми во следните неколку часа во развојот на играта.

Она што е јасно е дека во текот на првите часови на лансирање на следното ажурирање, најверојатно, ќе треба подолго од нормалното да се преземе, бидејќи многу милиони корисници ќе се обидат први да ја испробаат новата мапа и видете ги сите промени што доаѓаат од раката на единаесеттата сезона.

Алтернативи на Fortnite ако зборуваме за Battle Royale

PUBG - Алтернатива на Fortnite

Кога ќе се вратите дома ова попладне или вечер по учење или работа, веќе знаете дека Фортнит воопшто ништо, така може биде добро време да излеземе и да ги прошириме нашите лични односи, нешто што многумина од нас кои играат Fortnite не го прават редовно, барем не со сигурност што ќе ни биде потребна.

Или, добро е време да се игра Minecraft, игра која во последните месеци стана една од најпопуларните со број на прегледи многу слична на Fortnite. Ако не ви се допаѓа Minecraft, можете да изберете да играте Апекс легенди, бесплатно и достапно на компјутер, PS4 и Xbox или на PUBG, иако второто е платено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.