Колекција на минималистички уредници на веб-текстови

Минималистички уредници на текст на Интернет

Многу луѓе претпочитаат да работат во нивниот интернет прелистувач со различни видови апликации, благодарение на фактот дека некои дозволуваат можност за инсталирајте алатки во таква средина; можноста да се има минималистички уредници на текст кои работат како веб-апликација, Тоа е уште едно од најважните движења што се забележува неодамна.

Ваквата активност е оправдана, бидејќи употребата на овие иминималистички уредници на текст избегнува своите корисници да инсталираат физички апликации во рамките на оперативниот систем, ситуација што подразбира создавање на одредени датотеки или библиотеки што можат да направат нашиот компјутер да работи сè побавно и со тоа, ајде да пробаме оневозможете одредени апликации што започнуваат со системот.

1. ЗенПен

Во рамките на овие Минималистички уредници на текст Можете дури да го именувате ZenPen, кој има основни, но исто така многу важни функции. Откако ќе ја внесете оваа веб-апликација, само ќе треба изберете го целиот текст на поздравниот екран и избришете го да започне да пишува нешто ново. Кон левата страна има дополнителни опции, кои ќе ни овозможат да работиме на цел екран, да ги превртиме боите, да дефинираме максимален број зборови што треба да ги напишеме и секако, иконата за зачувување на нашиот документ.

Зенпен

2. Напишано? Маче!

Тоа е вистинското име на оваа веб-апликација, која исто така спаѓа во категоријата Минималистички уредници на текст; тука ќе најдеме мала кутија што треба да се користи за пишувањето, во долниот дел ќе се восхитуваме на интересна опција, каде што имаме можност за избор на максимален број зборови што ќе ги напишеме, исто такаМал бројач што ќе ја покаже количината на напишани зборови. Кога ќе го достигнеме дефинираниот број (што може да биде 1000) ќе се појави мало маче како награда за нашето достигнување.

напишано Маче

3. DrakCopy

Ова е наједноставниот од Уредниците на текст што го сретнавме, во кој црниот екран е прикажан како позадина, а буквите се зелени, симулирајќи ги старите компјутери што ги имавме во 60-тите години. Овде можете да работите само во формат на обичен текст , цел екран и јасна, можноста за зачувување на вашиот документ.

DrakCopy

4. предиво

Првиот екран што ќе го сретнете во овој уредувач на текст може да биде збунувачки, бидејќи таму Beе биде наведено за што служи секоја од функциите присутни таму. Оттука, веб-апликацијата е прилично едноставна за употреба, која прифаќа обичен текст, бројач на зборови, можност за елиминирање на нашиот документ и секако, заштеда за да може да ја има на нашиот компјутер.

многу

5. Кои-писател

Ова е уште еден од Минималистички уредници на текст што можеме да го користиме како веб апликација, каде што нејзината главна карактеристика е додека го движиме глувчето. Ова се користи за да може да се постават задебелени букви или закосени букви во одредени зборови.

Кои-писател

6. Скрифон

Ова е една од Минималистички уредници на текст што работи како веб апликација и тоа за жал, тоа бара регистрација да се користи; Оттука, развивачот предложи 2 начини на употреба за услугата, од кои едниот што размислува за пишување на кој било вид на пишување; другата функционалност може да биде малку попривлечна за многу луѓе, како што може да се користи пишува мисли, фрази, приказни, размислувања меѓу многу други алтернативи.

Скрифон

7. w? Бис? Би

За да започнете со овој минималистички уредник на текст, корисникот треба да го притисне копчето за функција F11, порака што ќе ја забележите откако ќе ја внесете оваа веб-апликација; можеби ова е мал недостаток, бидејќи овој клуч (или функција) има карактеристика на поставување на нашиот Интернет прелистувач на цел екран, со што се елиминира лентата со алатки одозгора. Во секој случај, откако ќе го решиме овој недостаток, можеме да го започнеме нашиот проект со тоа што ќе му дадеме име.

Компилацијата на овие Минималистички уредници на текст теоретски имаат за цел да не го одвлекуваат вниманието на секој што ги користи, правило што е прекршено во некои од нив кога ќе успееме да забележиме мали графики кои се прилично убави, а кои неизбежно ќе не натераат да свртиме глава кон нив.

Повеќе информации - Извршете различни типови на апликации во Google Chrome, Како можете да ги оневозможите апликациите што започнуваат со Windows

Уредници на текст - ЗепПен, напишано маче, темна копија, предиво, кој-писател, Скрифон, би? би? би


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.