Компанијата bq подготвува ажурирања на Android 7.0 Nougat за разни паметни телефони

bq-акварис-x5

Шпанската компанија bq се подготвува за оваа 2017 година со нови надградби за неколку свои уреди, а овие надградби очигледно се на оперативниот систем Андроид 7.0 Нугат. Во принцип и според официјалното соопштение од фирмата, новите ажурирања ќе започнат да се вршат во текот на првиот квартал на 2017 година за Aquaris X5 Plus, опсегот U (Aquaris U Plus, Aquaris U и Aquaris U Lite) и Aquaris A4.5, да продолжи во текот на вториот триместар со Aquaris X5, Aquaris M5 и Aquaris M5.5.

Нема сомнение дека ажурирањата на оперативниот систем се секогаш најдобриот лек за паметните телефони и за самите корисници, па ако сте еден од сопствениците на овие терминали, можете да бидете спокојни затоа што наскоро ќе го добиете ова ажурирање на Android. Кога и да имаме новости за ажурирања на терминали, можеме да кажеме дека се интересни вести за сопствениците на овие уреди, особено кога веќе ги знаеме стапките за ажурирање на повеќето уреди со Андроид ОС.

Ова е списокот на уредите што треба да се ажурираат обезбедени од самиот bq:

bq-список-андроид

На сите ни е јасно дека bq влезе на пазарот на мобилни уреди навистина силно, добивајќи добри бројки благодарение на комбинацијата на добри уреди, со добри карактеристики и навистина ниски цени, сепак денес е потешко да се добие основа на овој широк пазар на паметни телефони каде што најдете уреди со многу ниски цени и високи перформанси / перформанси. Пред сè, најважно е сега се фокусира на ажурирање на уредите и има задоволни корисници, се чини дека ова е премиса денес.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.