Претворете ги аудио и видео датотеките во mp3 лесно

Претвори во mp3

Ако претходно предложивме можност за преземете видеа на YouTube без употреба на апликација од трета страна, откако ќе ги зачуваме на компјутер Како можеме лесно да ги претвориме во mp3?

Ова станува прилично голема потреба за голем број луѓе кои го посетуваат порталот ЈуТјуб, кои генерално ги разгледуваат оние канали каде што се специјализирани за „добра музика“; Значи, методот што го предложивме погоре можеби ни помогна да преземеме музичко видео. Ако нè интересира само песната За да го слушаме на компјутер или во автомобил користејќи го нашиот USB стик, прво мора да користиме алатка што ни помага да го претвориме ова видео во mp3.

Веб апликација за претворање во mp3

Она што ќе го предложиме во овој напис е кога користите апликација ниеб, што ќе ни помогне да претвориме каков било вид компатибилни мултимедијални датотеки во mp3, што сугерира, голем број формати и аудио и видео. Компатибилноста (колку и да изгледа неверојатно) е огромна, нешто што можете да го проверите на официјалната веб-страница на инвеститорот. Со ова, ако во одреден момент имаме аудио (или видео) датотека некомпатибилна со нашиот мобилен уред, многу лесно би можеле да отидеме во оваа онлајн алатка за да претворите кој било аудио формат во mp3.

Со други зборови, сега би можеле да ги имаме најдобрите mp3-а на нашите мобилни уреди со песни по наш избор, сето тоа без да сме користеле апликација од трета страна.

Претвори во mp3

Интерфејсот на алатката може да се восхитува на врвот, каде што има неколку елементи што ќе ни помогнат во оваа задача за конвертирање на која било аудио или видео датотека во mp3:

  • Поставете датотеки. Ова копче ни помага да испраќаме една или повеќе датотеки за конвертирање (ставајќи ги во редот за обработка).
  • Исчистете го редот. Ако направивме лош избор, со ова копче можеме да ги елиминираме сите датотеки што ги вметнавме во списокот или редот за обработка.
  • Преземи ZIP. Со ова копче ќе ги преземеме сите датотеки што се претворени во mp3, но компресирани во само една со Zip формат.

Иако увозот на датотеките може да се изврши со зелено копче (Подигни датотеки), ние исто така може да отвориме прозорец со прелистувач на датотеки на нашиот оперативен систем и да започнеме со избор на сите што сакаме да ги претвориме во mp3.

Со едноставно избирање, влечење и пуштање над областа што вели «Фрлете ги датотеките тука«, Сите претходно избрани датотеки ќе бидат дел од новата листа или редот за обработка. Откако ова ќе биде готово, процесот за претворање на секоја од овие увезени датотеки во mp3 ќе започне веднаш и без интервенција на корисникот.

Ако некоја од датотеките што се дел од оваа редица за обработка не е од ваш интерес да се обработи, тогаш можете користете го малото копче што се наоѓа горе десно секоја од иконите што одговараат на увезената датотека. Ова ќе ја отстрани датотеката од оваа редица од извршување на обработката.

Може да додадете аудио или видео датотеки колку што сакате во оваа област, бидејќи сè додека не го притиснете копчето „Преземи ZIP“, сеуште имате можност да интегрирате уште една во списокот што ќе преземете подоцна .

Откако ќе ја преземете компресираната датотека во ZIP формат, ќе треба да користите само едно од апликации од трети страни кои ќе ви помогнат да ја отпакувате, можејќи да се восхитувам дека сите оние што беа дел од редот за обработка сега се претвораат во формат mp3.

Погодности за користење веб апликација која ни помага да се претвориме во mp3 и аудио и видео датотеките се огромни, бидејќи постапката може да се изврши на која било платформа што има компатибилен и стабилен прелистувач, што сугерира, главно, со Windows, Mac и Linux. Инвеститорот не коментира дали веб-апликацијата може да се користи во прелистувачот на мобилен уред, нешто што можеби не е можно поради некомпатибилноста што сè уште постои во оваа средина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.