Конечната верзија на iOS 10 сега е достапна за програмерите

Јаболко

Минатата среда Apple официјално го објави тоа крајната верзија на очекуваниот iOS 10 ќе биде достапна на 13 септември за сите корисници, само неколку дена откако ќе започне можноста за резервација на новиот iPhone 7 во голем број земји низ целиот свет. Она што никој не го очекуваше е дека наведената финална верзија ќе им биде достапна на развивачите неколку дена пред да биде официјална.

Вчера можеа сите што тестираа некои од пробните верзии на iOS 10, преку јавната бета програма на оние од Купертино инсталирајте ја последната верзија на новиот мобилен оперативен систем на Apple сега и испробајте ги сите негови придобивки.

Како што научивме во главната презентација на iPhone 7 поддржаните уреди се; iPad 4-ти генерација, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod touch 6-ти генерација, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, Не се пронајдени производи, iPhone 7 и iPhone 7 Plus.

Ако не учествувате во јавната бета програма, не грижете се бидејќи чекањето нема да биде предолго и на 13 септември секој корисник со еден од компатибилните уреди ќе може да ја преземе и тестира финалната и официјална верзија на новиот iOS 10

Дали сте биле во можност да ја тестирате конечната верзија на iOS 10?. Кажете ни го вашето мислење за тоа и што мислите во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи каде што сме присутни.

Повеќе информации : „IOS 10: сè што треба да знаете за следната верзија на iOS“


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.