Final Fantasy XV за компјутер веќе има датум на објавување и спецификации

Final Fantasy 15 беше важно обновување на сагата што на крајот ги задоволи и најискусните и оние кои штотуку пристигнаа на овој гејминг, би се осмелил да кажам дека тоа е најблиското нешто што сме го виделе на Final Fantasy VIII од повеќе пред една деценија. Сепак, некои корисници мораа да почекаат малку повеќе отколку што е потребно.

Зборуваме како што е очигледно за корисниците на компјутер, кои сè уште ја немаат познатата Final Fantasy 15. Чекањето веќе има датум на крај, „Сквер Еникс“ смета дека е соодветно да додели датум на издавање на оваа видео игра, како и да ја придружува со она што ќе бидат најнеопходните хардверски спецификации.

Следната видео-игра ќе се појави во продавниците 2018 март оваа година XNUMX година, нешто повеќе од два месеци да го имам во излозите, барем т.н. Windows Edition Final Fantasy веќе има датум за корисниците да си ја напојат устата. Ние ви ја оставаме приколката во случај да сте биле во пештера цело ова време и сè уште не знаете за што зборуваме.

Минимални спецификации:

ОС: Windows 7 SP1 / Windows 8.1 / Windows 10 64-битни
Процесор: Intel Core i5-2500 (3.3GHz или погоре) или AMD FX-6100 (3.3GHz или погоре)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 750/1050 или AMD Radeon R9 280
RAM: 8GB
Резолуција ќе добиеме: 720p
Потребен простор: Околу 100 GB

Препорачани спецификации:

ОС: Windows 7 SP1 / Windows 8.1 / Windows 10 64-битни
Процесор: Intel Core i7-3770 (3.4 GHz или повеќе) или AMD FX-8350 (4.0GHz или повеќе)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB или Radeon RX 480
RAM: 16GB
Резолуција што ќе ја добиеме: 1080p
Потребен простор: Околу 100 GB

Потребно за 4K HDR

ОС: Ажурирање на есенските креатори на Виндоус 10 64-битни
Процесор: Intel Core i7-7700 (3.6GHz или погоре) или AMD Ryzen 5 1600X (3.6GHz или погоре)
Процесор: NVIDIA GeForce 1080 Ti
RAM: 16GB
Резолуција што ќе ја добиеме: 2160p
Потребен простор: Околу 155 GB


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.