Конечно! Сега можеме да инсталираме екстензии на Chrome во Opera

Заглавието инсталира екстензии на Chrome во Opera

Со текот на годините, прелистувачот Chrome Гугл го заслужува своето место на уредите и компјутерите на многу луѓе до тој степен што е еден од најкористени веб-прелистувачи Во светски рамки. Причините се неговата лесна употреба, брзина и пред сè, на голем број на екстензии што ги имаме на располагање за преземање во веб-продавницата на Chrome.

Надградбите во Chrome го прават нашиот живот многу полесен кога го користите нашиот прелистувач од ден на ден (ако сè уште не знаете како да ги преземете, еве ви кажуваме) И поради оваа причина, многу луѓе не сакаат да ги менуваат прелистувачите, на пример, во Opera. Губењето на сите тие поволности, кратенки и капацитети можеби не е вкусно јадење, но имаме добри вести: Опера го објави тоа, почнувајќи од денес, можеш инсталирајте екстензии на Chrome во вашиот прелистувач. И тука објаснуваме како.Како што официјално објавија во Блог на опера, чекорите што треба да се следат се многу едноставни. Треба само да го инсталираме нова верзија Опера бета 55 од овој линк и избирање на верзијата неопходна за вашиот оперативен систем на крајот од текстот за да може да се спроведе постапката. Мора да имате предвид дека, како што е бета верзија, можеби нема да ја понуди целата стабилност што ја очекувате од секојдневниот прелистувач, и тоа можните грешки и грешки што ќе се појават ќе бидат коригирани во идните верзии.

Само треба пристап до Веб-продавница на Chrome од нашиот компјутер со инсталирана бета опера, и потоа a банер на врвот прашувајќи се дали сакаме да ги инсталираме наставките од продавницата на Гугл. Откако ќе дадеме зелено светло, можеме извршете ја инсталацијата на секое продолжување што го сакаме исто како да сме во Гугл Хром.

Веб-продавница на Хром во Опера

Како што можете да видите, тоа е многу лесна постапка што, иако токму сега достапно е само со инсталирана бета верзија Опера, за кратко време ќе можеме да уживаме во сите. Несомнено, одличен додаток на веќе комплетниот веб прелистувач, што ќе ги разбие сомнежите на многумина при донесувањето на одлуката и ќе го смени нивниот вообичаен прелистувач во Opera.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.