Контролирајте го вашиот паметен телефон Андроид со покажувачот на глувчето на вашиот компјутер со DeskDock

Постојат апликации кои ја надминуваат нормата и ние доведе до големо искуство кога сакаме да влечеме и испуштаме датотеки од удобноста при држење на покажувачот на глувчето за да ги извршиме сите овие дејства. DeskDock е еден од тие и речиси произведува ефект на магија кога можеме дури и да ја користиме тастатурата кога имаме мобилен телефон поврзан на компјутер.

DeskDock е таа апликација што кога ќе ја конфигурирате во неколку едноставни чекори, ќе го натера вашиот компјутер да го третира вашиот Андроид како уред кој е директно поврзан со компјутерот. Moveе го поместите покажувачот на глувчето на вашиот компјутер и можете движете се директно преку екранот на вашиот паметен телефон за да можете да извршувате секакви активности, како што се влечење датотеки од еден на друг екран.

Значи освен подобро управувајте со сите датотеки, можете да го преместите покажувачот на глувчето од еден на друг уред како да е секундарен екран на вашиот компјутер. За да работи DeskDock, ви требаат овие барања:

 • Го имаат сервер инсталиран на вашиот компјутер (macOS, Windows и Linux). Преземете го од тука.
 • Инсталиран Јава за траење на животната средина 1.7.0 - 1.9.0 (кога ја стартувате програмата за инсталирање на серверот, ако провери дека ја немате, ве носи на страницата за преземање на Java)
 • Инсталирајте ја апликацијата на вашиот паметен телефон:
Бесплатно DeskDock
Бесплатно DeskDock
цена: слободен
 • Овозможете дебагирање преку USB во опциите за програмери (активирано со притискање 7 пати на бројот на градење во Поставки> За)
 • Поврзете го уредот преку USB кабел

DeskDock

Освен што се движите со покажувачот на глувчето што го имате низа активности со другите копчиња од истата:

 • Десно копче на глувчето: наназад
 • Тркало на глувчето: дома
 • Долг десен клик: Мени
 • Долго притискање на тркалото на глувчето: неодамнешни апликации

Одлична апликација која нуди многу добри резултати и таа во бесплатна верзија можете да го користите глувчето, ако сакате тастатура, ќе мора да одјавите за верзијата Pro.

DeskDock PRO
DeskDock PRO
цена: 5,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Родо dijo

  Многу удобни меми