Копје во корист на Nintendo и неговата изненадувачка конзола Nintendo Switch

Нинтендо се креаторите на тоа какви се тековните конзоли. Тие ја смислија панорамата на која сме навикнати сега со оние Xbox и PlayStation кои не престануваат да го повторуваат изданието по издание истата формула и формат без да смислат или да се обидат да смислат нови начини за забава на милиони луѓе кои обично го поминуваат своето слободно време со овие уреди.

Сега го објави Nintendo Switch како друг начин на размислување и прилагодување до новите времиња во кои мобилниот е тренд. Nintendo Switch се користи за да се прилагоди на потребите на играчот за да може дома да биде тивко на троседот играјќи игра на новата Zelda, за да може да ја следи подоцна кога ќе тргне со возот да ги посети неговите родители на тој мост што се појавува за време на викендот.

Ризикот вклучен во осмислувањето друг начин на давање забава, создавање контролери кои се прилагодуваат на оние различни моменти што може да ги има некој играч или нудат иста игра, или од вашиот домашен ТВ-екран или од самата конзола, е местото каде што секогаш имало разликуваше и карактеризираше Nintendo на другите.

Nintendo Префрли

Како и со берзата, кога ризикувате, имате многу да изгубите, а неуспесите на Nintendo се звучни. Но, постои логика во човечкото и тоа главно оди со нашата судбина и историја, грешката и учењето за таа грешка. Јапонската компанија не е родена да остане во ажурирање на формат што работи од година во година и тоа е едноставно застоена вода, таа едноставно се обидува да тече низ река со нови идеи, можеби им се допаѓа или не, но тие бараат нови патеки и хоризонти за да се мапира што ќе биде забава за годините што доаѓаат.

Ова е разликата помеѓу оние што го обележуваат патот и оние кои го следат, разликата помеѓу генијалноста и просечноста; и така ќе биде и понатаму.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Родо dijo

  Што изненадува резолуцијата од 720 или сега можете да играте додека серате во туѓи бањи?

  1.    Мануел Рамирез dijo

   Многу едноставно, тоа искуство со игри може да го пренесете од екранот на вашиот телевизор до екранот на конзолата. Можете да ја следите играта до новата Зелда каде било. Тоа е она што изненадува и зошто Nintendo секогаш ризикува. Што е неверојатно за новиот Xbox или PS? Што носи ажуриран хардвер?

 2.   Оскар dijo

  Псвитата што имаше сличен концепт не работеше и нема да работи ниту ова