Некои корисници на OnePlus 5 веќе добиваат ажурирање на Android Oreo

OnePlus

Не престануваме да примаме добри вести кога станува збор за ажурирања на OnePlus. Во овој случај, моделот OnePlus 5 лансиран од кинеската компанија веќе почнува да се прима најновата достапна верзија на Android, ова е многу добра вест за секого.

Производителот продолжува со својата добра политика за ажурирање и во овој случај откако ги започна ажурирањата за OnePlus 3 и 3T, сега доаѓа за некои корисници на OnePlus 5. Очигледно, ажурирањето нема да стигне до сите подеднакво и можеби ќе треба да почекате малку доколку имате некој од овие уреди, но тоа нема да трае долго.

Кислороден ОС 5 базиран на Андроид О

Во моментот во што сме сигурни е дека ОТА за овие уреди е лансирана и пристигнуваат новите карактеристики на верзијата на оперативниот систем за да се подобри неговото работење. Претходниот терминал до најновиот модел лансиран од компанијата Карл Пеи, т.н. OnePlus 5T, сега ја нуди новата верзија. Подобрувањата во оваа нова верзија одат преку оптимизирање на полицата, можност за поставување фотографии преку OnePlus Shot, нов дизајн во интерфејсот на фотоапаратот и ефект на убавина додаден во режимот на вертикални фотографии, подобра функција за аларм на часовникот и добра грст на подобрувања во системот со подобрувања во интерфејсот итн.

Во прилог на ова издание, самиот Пеи спомена пристигнување на отклучување на лицето „Отклучување на лице“ на OnePlus 5T до 5. Ова е твитот во кој тој го споменува освен што ни посакува среќни празници:

Надградете на Android O ќе се испраќа на влечкав начин како и во претходните прилики до корисниците, така гледате како проверувате дали пристигнува деновиве. Несомнено, неколку навистина добри вести за следбениците на OnePlus и особено за неговите корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Тенуми dijo

    Сакам онеплус.