Корисниците на Spotify добиваат наплата за постојано рекламирање на Дрејк

Spotify

Дрејк го издаде својот нов албум насловен Шкорпија изминатиот петок. Новиот албум на канадскиот рапер има сè за да биде успешен, а публицитетот за тоа беше многу. Особено на Spotify, каде што лицето на раперот се појави на сите транспаренти и заглавија од плејлистите. Нешто прекумерно рекламирање кое вознемири многу корисници на шведскиот сервис за стриминг.

Од дури и на оние плејлисти каде Дрејк немаше песна, неговото лице ќе излезе. Голем напор на Spotify да ги натера корисниците да го слушаат албумот на раперот. Но, не сите се задоволни со овие постапки на компанијата.

Особено беше вознемирувачко за премиум корисниците на Spotify, кои не мора да гледаат никакво рекламирање. Дури и тие не беа поштедени од постојаното присуство на Дрејк на платформата. Затоа, многумина одлучија да преземат нешто и да се пожалат на компанијата за ова.

И, се чини, тие добиле резултати. Бидејќи многу корисници тврдат дека добиле поврат на средства од компанијата. Тоа би било компензација за овие непријатности. Иако самата компанија во изјавите за некои медиуми изјави дека немало многу поплаки и дека не планираат да започнат план за компензација за корисниците.

Нешто што предизвика сомнежи. Бидејќи има доста корисници на Spotify кои тврдат дека им ја вратиле месечната исплата. Иако досега точниот број на корисници е непознат кои ги набавиле овие пари од компанијата.

Haveе мора да видиме што ќе се случи во следните неколку дена, ако се појават повеќе корисници со поплаки или не. Бидејќи она што стана јасно е тоа Spotify се ослободи од промоција на албумот на Дрејк. Иако сигурно раперот го цени овој огромен публицитет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.