Кратенките за Android 7.1 Nougat сега се достапни во бета верзијата Nova Launcher

Кратенки за апликации

Нова фрлач е едноставно најдобриот фрлач што го имаме на Андроид. Има неколку многу впечатливи одлики, меѓу кои можеме да ја истакнеме неговата можност да биде во чекор со сè што е интегрирано како новина во Андроид со оние големи надградби што се објавуваат секоја година. Ако веќе бевме изненадени за неговата адаптација во Pixel Launcher, новиот фрлач на апликации, сега повторно го прави тоа.

И, тоа е дека вчера беше ажуриран во бета 5.0 за да се донесе со себе многу впечатлива новина. Ова е дека сега можете да ги користите кратенките на апликациите што се во Android 7.1 Nougat од Nova Launcher, дури и ако имате верзија Android 6.0 Marshmallow. Не само што останува тука со таа впечатлива новина, туку ја ажурира лентата за пребарување со можност за прикажување на времето.

Сите кратенки што можете да ги користите во Nova Launcher се овие:

 • Системски поставки: Wi-Fi, батерија и употреба на податоци
 • Google Docs/ листови / слајдови: нов документ и пребарување
 • Мапи: Дом и работа
 • Gmail: состави е-пошта
 • Календар: нов настан, нов потсетник
 • Google Слики: имајте среќа и ослободете простор
 • Свирам музика: имај среќа, мојата библиотека, неодамнешна активност
 • Игра Продавница: Моите апликации
 • Google: напишете пребарување, говорно пребарување
 • Чувајте: нова белешка, список, фотографија, аудио
 • Тодоист Бета: додадете задача, пребарувајте денес

Нова

Вие правите А. долго притиснете на иконата на апликацијата на работната површина, и ќе добиете мени со кратенки за одредени дејства. Овие кратенки може да се одврзат од иконата и да се пренесат на друг простор на работната површина. На пример, кликнете на иконата на Play Store, се појавува опцијата „Мои апликации“, долго притискате на тој пристап и го влечете на која било друга страница за да ја оставите таму и ќе можете да пристапите брзо до неа со едноставна притиснете

Другата новина е вклучување на времето во информациите што се појавуваат веднаш до новата лента за пребарување до Pixel Launcher. Пристапете до бета-верзијата од АПК што ја споделуваме подолу.

Преземете ја бета-апликацијата Nova Launcher 5.0

Нова проектил
Нова проектил
Развивач: Софтвер TeslaCoil
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мерл dijo

  Отворен клипарт: Нацртани слики без кралски права.