Ultimate Ears додава интеграција на Spotify за Magic Button

Крајната уши

Ова е како што објавивме во насловот на оваа вест, фирмата Ultimate Ears штотуку го додаде Интеграција на Spotify за уреди кои го имаат на располагање магичното копче, а во овој случај се Ultimate Ears BOOM 3 и MEGABOOM 3.
Но, како ова да не дојде од почетокот или лансирањето на новата УЕ? Па, причината не е јасна, но она што го знаевме е тоа Magic Button работи со Apple Music и Deezer PremiumОд своето основање и беше чудно што не работи со Spotify, сега е целосно оперативно. Покрај тоа, самата компанија наведува дека веќе планираат да додадат повеќе музички услуги во не толку далечна иднина.

Веста во овој случај е дека од денес Корисниците на Android можат да пристапат до списоците за репродукција на Spotify, подкасти и многу повеќе само со потчукнување на ова копче што е додадено во најновите верзии на звучници на UE. Моќта и квалитетот во општите линии на овие звучници е несомнено една од предностите, но пристигнувањето на верзијата BOOM 3 и MEGABOOM 3 го додаде волшебното копче што сега ви овозможува да добиете малку повеќе од звучникот.

Од верзијата Android 5.0 па натаму

Во овој случај, едно од барањата за да можеме да ја користиме оваа функција на нашиот уред со Android не е ништо друго освен да ја ажурираме на верзија на Android 5.0 или повисока, па се претпоставува дека скоро сите уреди ќе можат да уживаат во оваа нова карактеристично. Ние можеме лесно да го започнеме и контролираме Spotify без разлика дали слушаме песни на планина или се забавуваме на покривот, Ultimate Ears го олеснува пристапувањето до нашите омилени песни и го контролира ритамот од кога било. Извршниот директор на Ultimate Ears, Шарлот Јохс во моментот на објавување на оваа вест во јавноста:

Звучниците BOOM 3 и MEGABOOM 3 го сменија начинот на слушање музика со практичноста и лесната интеграција на магичното копче. Ние постојано додаваме нови карактеристики во нашата категорија врвни звучници, а BOOM 3 и MEGABOOM 3 стануваат сè подобри со додавање поддршка за Spotify на уредите со Android.

Како што објаснивме пред неколку месеци во прегледот што го направивме за производот во Актуелидад Гаџет, новиот БУМ 3 и МЕГАБУМ 3 додаде копче наречено Волшебно копче што му овозможува на корисникот да игра, да паузира и да прескокнува траки директно од звучниците, без да го барате вашиот телефон во вашиот џеб или во друга просторија. Сега корисниците на уреди со оперативен систем Андроид и сметка на услугата за стриминг на музика, Spotify, исто така имаат можност за пристап до нивната музика со само долго притиснете го копчето и на тој начин да ги започнат своите омилени плејлисти, албуми, песни и подкасти, па дури можат и прескокнете преку плејлистите со повторно притискање.

Единствениот услов да ја користите оваа услуга покрај тоа што имате верзија на Android 5 или повисока на вашиот мобилен уред и очигледно имате сметка во музичкиот сервис Spotify е да го сторите тоа од бесплатната мобилна апликација BOOM и MEGABOOM од Ultimate Ears. Оваа апликација може да се преземе од продавницата Google Play и од App Store без никаков трошок и на тој начин почнуваат да уживаат во сите опции што ги нуди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.