Креаторот на Flappy Bird се враќа во борба со Нинџа Спинки

Нинџа спинки

Flappy Bird беше прилично настан кога пред две години се појави од никаде да стане најиграната игра од многумина. А. игра многу едноставна во нејзината механика, но дека можеше да предизвика илјадници играчи ширум светот, до тој степен што неговиот творец го отстрани од продавниците за игри затоа што не можеше со славата што ја стекна.

Дури и кога исчезна од виртуелните продавници, беа видени паметни телефони кои беа продадени со Flappy Bird претходно вчитани како стимул за нивно купување и зголемување на цената. Нгуен, нејзиниот творец, вратете се на борбата со Нинџа Спинки што го следи тој начин на иритирање и предизвикување на играчите за да ги тестираат своите трпеливост и нерви.

Кога игрите на креаторот на Flappy Bird се темелат на специфичен механичар, со Ninja Spinki тоа оди на различни механичари што ќе се најде во повеќе предизвици што ве очекуваат во овој нов наслов.

Меѓу тие различни предизвици е и оној во кој мораме спречи огромна мачка здроби нè благодарение на страничните гестови, или друг во кој ќе треба да ја искористиме нашата цел благодарение на гестовите, со кои ќе треба да елиминираме низа нинџи што се насочени кон нашиот шурикен.

Има ретро стил на пиксел уметноста толку вообичаена денес и на која Нгујен се навикна секоја од игрите што тој го ослободуваше во текот на овие изминати години. Визуелен стил кој ви овозможува да разубавите видео игра а во исто време не успева да потроши толку траење на батеријата.

Ако сакате повторно да страдате малку со зависност и многу тешка игра, Нинџа Спинки ве чека од Google Play Store бесплатно.

Предизвици за нинџа спинки !!
Предизвици за нинџа спинки !!
Развивач: ДОGEАРИ
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Сантијаго Гомез iraиралдо dijo

  Матео Марко Раул atонатан

  1.    Метју Гомез dijo

   Ајде да направиме едно од овие подобро

 2.   Метју Гомез dijo

  Хахахаха