Создадете Pokédex со овој оригинален случај и Samsung Galaxy S4

Pokédex

Покеманија повторно се појави на површина и овој пат се чини дека ќе остане добра сезона. Сега во прилог на curубопитните трикови што постојат за Покемон Гоу и фјучерси Покемон Сонце и Покемон Месечина, корисниците создаваат слатки додатоци за да се обидат да ги имитираат авантурите на Пикачу.

Така, корисник именуван Нула создаде оригинал мобилна футрола што наликува на нашиот паметен телефон на Покедекс, Покедекс што може да фати и Покемони ако инсталираме Покемон Гоу. Предметниот случај е создаден за Samsung Galaxy S4, прилично популарен модел на паметен телефон кој има проблеми со батеријата.

Овој случај Pokédex ќе ни овозможи да имаме помошна батерија за нашиот Samsung Galaxy S4

Овој случај во форма на Покедекс може да го купи секој од тогаш е отпечатен со 3Д печатач и печати датотеки како и вашиот водич за градење Тотално е објавен така што секој може да го има овој едноставен Покедекс. Покрај тоа, предводените светла може да се купат во која било продавница за електроника или едноставно да не се ставаат во нашиот Покедекс.

Покрај тоа, овој гаџет има изненадување затоа што делумно ја олеснува големата потрошувачка што ја имаат и мобилниот телефон и видео играта Покемон Гоу. Дизајнот има јаз во кој можеме вметнете помошна батерија од 2.600 mAh за да му дадете поголема автономија на гаџетот. Samsung Galaxy S4 е окарактеризиран како одличен јадеч на батерии, нешто што е решено со ажурирања на софтверот и што може значително да се подобри со оваа помошна батерија.

Разликата помеѓу овој случај на Покедекс и друг комерцијален случај е тоа што ќе ни овозможи да прилагодиме и прилагодете го овој дизајн на кој било паметен телефон и тоа ќе ни овозможи да изгледаме помалку лудо додека ловиме покемони на улица, барем луѓето ќе го сфатат тоа благодарение на овој оригинален мобилен случај Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.