Создадете сметка на Gmail

Како да креирате сметка на Gmail

Ако сè уште не знаете како да креирате сметка на Gmail што можете да го користите за да ги користите останатите услуги на Google, подолу ви го покажуваме процесот чекор по чекор за да не се сомневате во врска со тоа.

Прво на сите, пристап до Официјална веб-страница на Gmail, во тоа време ќе се појави веб-страница во прелистувачот за да ги внесе нашите корисничко име и лозинка, но бидејќи сè уште ги немаме тие податоци, кликнуваме на опцијата «Создавање нова корисничка сметка»Кој е напишан во сино.

Создадете сметка на Gmail

Сега доаѓа редот на внесете ги сите наши податоци лични, обрнувајќи посебно внимание на корисничкото име и лозинката.

 • El корисничко име Не мора да одговара на вашето вистинско име, можете да користите псевдоним или што и да помислите сè додека не е веќе зафатено, во тој случај, Gmail ќе ви каже и ќе ви понуди алтернативи.
 • La лозинка Од витално значење е да ги следите минималните безбедносни барања за да избегнете некој да ве открие лесно. Избегнувајте користење на лична карта, телефонски број или датум на раѓање, но ако сакате да поставите многу безбедна лозинка, во ова упатство ви покажуваме како да го направите тоа.

Создадете сметка на Gmail

до понатамошно подобрување на безбедноста на вашата сметка, при креирање сметка на Gmail, треба да обрнеме посебно внимание на полињата за мобилен телефон и тековната адреса за е-пошта.

 • Воведете ги нашите Мобилен телефонски број Од суштинско значење е, во случај на ресетирање на лозинка (или заради кражба или заборавање), Google може да ни испрати СМС-порака до посочениот број за да провери дали навистина сме ние.
 • La актуелна мејл адреса Исто така, служи како алтернативна е-пошта за да ве контактираме во случај да треба да ја ресетирате лозинката за вашата сметка. Ако сè уште немате сметка за е-пошта, можете да ја оставите оваа празнина неисполнета.

Создадете сметка на Gmail

Во следниот чекор, Google мора да потврди дека не сме од оние роботи што автоматски создаваат сметки за да извршат СПАМ, затоа, останува да ги напишеме само двата збора што се појавуваат на сликата, почитувајќи ги празнините ако ги има. Ако имаме потешкотии да пополнете ја captcha, постои можност тоа да се направи со помош на аудио-локуција или преку мобилниот телефон.

Конечно, не смееме да заборавиме да ја означиме опцијата што ги прифаќаме условите за услуга или нема да можеме да ја завршиме регистрацијата.

Создадете сметка на Gmail

Ако сè одеше добро, во следниот чекор сега ќе имате пристап до вашето сандаче за Gmail. Запомнете дека исто така можете да ги користите корисничкото име и лозинката за други услуги на Google, како што се YouTube, Google+, Google Play, Google Drive и многу други.

Последно ажурирање: Февруари 2014 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

237 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   noelia dijo

  Здраво! Гледам дека имаш врска што вели арес, сакав да ти поставам прашање! Неодамна ми дадоа лаптоп, но како што сега знаете, сите компјутери доаѓаат со виста виундс и татко ми не ми дозволува да го форматирам за да ставам xp бидејќи според она што ми е кажано и проверено, нема половина од програмите со виста и го симнав Арес и се отвора и се што е нормално, но кога го барате се троши долго време во потрага и ништо не излегува, дали знаете зошто може да биде? или има некој арес за гледање? бакнежи и благодарност

 2.   Мартин dijo

  Еден ден го пробав Gmail и досега.
  Сметката на Gmail е исто така клучот за пристап до сите услуги на Google, кои не се малку.
  Од друга страна, користењето различни сметки за е-пошта од различни даватели на услуги е начин да го диверзифицираме нашето присуство на Интернет, верувајќи на сè во само еден, ги ограничува нашите можности.

  Поздрав оцет

 3.   Марио dijo

  вашиот блог е многу интересен, благодарам

 4.   Gmail dijo

  Ви благодарам многу за информациите, заситен сум од hotmail и сакав да отворам сметка во gmail

 5.   Брајан dijo

  Сакам нова сметка, ве молам, sisisisisiis

 6.   ernesto dijo

  еј тубус к бе буске и буске креирај сметка, стави ја подоцна, додади ја и ќе им кажам на моите пријатели дека Gmail е супер коска на лудо добро, се надевам дека ќе бидат задоволни заливот

 7.   МАРЛИС dijo

  Ви благодариме на Gmail за информациите, вие сте најдобри поздрави

 8.   paula dijo

  Како да го направам тоа за да создадам е-пошта за gmail?

  Сакам да имам еден од оние што се подобри од брзата пошта

 9.   тахија dijo

  Ми треба gmail за да комуницирам со моите пријатели

 10.   ПАОЛА dijo

  КАКО КРЕИРАМ ГАМЕЈЛ
  XK ПОДОБРО Е КОН ХОТМЕЈЛ
  ДОБРА НОOP К К ОДГОВОРИ МЕ XK ТРЕБА ИТНО ДА КОМУНИЦИРАМ СО МОЈОТ СЕМЕЈСТВО

 11.   ricardo dijo

  Како да креирам е-пошта.

 12.   daniela dijo

  Па, подобро е затоа што не знам, но сите ми рекоа дека е подобро од Yahoo и Hotmail.

 13.   крал поп dijo

  еј нашминкај затоа што во спротивно gmail се топи благодарам

 14.   едуардо де такуарембо dijo

  здраво пријатели, што повторно отворам, но имам gmail кој е најдобриот хеххех, разговаравме и тоа е најдобро

 15.   парро dijo

  креирањето на gmail не може да биде полесно, одлично

 16.   канделарија dijo

  Па здраво, не можам да ја отворам сметката за gmail, како се прави тоа? благодарам бакнежи

 17.   јули dijo

  Како да креирам gmail ми треба итно?

 18.   Мигел Дејвид Дијаз Тамара dijo

  Сакам да создадам сметка со gmail, ми треба

 19.   Мигел Дејвид Дијаз Тамара dijo

  Треба да отворам сметка со gmail

 20.   Агустин dijo

  Лесно е да креирате gmail

  се гледаме Фелисито x gmail

 21.   Марија dijo

  Не можам да ја отворам мојата сметка за gmail crasch xq?

 22.   калуха dijo

  здраво винагритооо !!! зошто во полето каде што треба да се стави презимето треба да ја ставам е-поштата, а во другото поле
  под името на е-поштата. нема двојност. Не го разбирам ова или, дали форматот на овој формулар за барање на податоци има некои грешки? Во кутија
  каде што пишува докажете дека достапноста не прифаќа само букви.
  пред кое било име што се става, се појавува порака со црвена боја што
  Тој вели. извинете, дозволени се само букви, броеви и точки. Ако разберам правилно, името на е-поштата нема броеви, освен период и букви. благодарам за просторот. ате калуха

 23.   луда птица dijo

  застрашувачки

 24.   Јас бебето dijo

  Тоа не е во ред

 25.   lola dijo

  зборови

 26.   Гаспар dijo

  Ви благодарам многу, ме извадив од неволја, продолжете да поставувате повеќе упатства! благодарам

 27.   јулиус алфредо dijo

  оваа страница е добра

 28.   валенннн dijo

  Сакам да создадам 1 gmail plishhhhhhhhhh испрати ми 1 пошта на мојата mailoooo valen_la_diva@live.com.ar

 29.   admin dijo

  @valennnn, ние веќе ви го испративме. Уживајте во вашиот gmail.

  Со почит,

 30.   родландре dijo

  Ми треба сметка за gmail, што треба да направам?

 31.   Дардо А.Переира dijo

  Здраво, треба да отворам алтернативни сметки за моите деловни активности, но кога ќе кликнам на нова сметка, системот е заглавен и никогаш не можам да ги отворам.

 32.   Пео dijo

  Заглавувам кога ќе се обидам да создадам

 33.   ромина норамбуенА dijo

  ЗДРАВО КАКО ОВО ИМЕ, НИКОГАШ НЕ СМЕ СЛУШАЛЕ Искрено дека си смешен добро, те поздравувам сите со збогум РОМИНА ОДИ

 34.   јулитакс dijo

  Не знам зошто ја имаат оваа wea
  ако ништо не може да се стори
  wea ++ комплика хахахахаха
  salod2 за моите пријатели на
  набcудувачи на ученици и мои
  пололо? ја хаоооооооооо

 35.   МАРИЈА dijo

  ОТВОРИВ ЕДНА ГМАИЛ И БЕШЕ ФИНА ОТИ КОГА ИМА МНОГУ ПРОСТОР НА СИТЕ МЕСТИ ГРЕЈС

 36.   anуан Рамирез dijo

  многу добар квалитет, поздрав до Дизни Шанел, јас сум од Буенос Аирес и Биво во Сувзуело на терминалот. Есперото на тој лез ала му се допадна моето реценија.

  збогум

 37.   Јулиета dijo

  Сакам да отворам сметка во gmail и ме прашува да го ставам бројот на мојот мобилен телефон. Ги испробав сите формати со профикс, без, со карактеристика на Аргентина и ништо ...
  Нема случај. Не ме препознава на кој било начин.
  Можете да ми помогнете?
  Ви благодариме!

 38.   Кристијан dijo

  Здраво на сите, сакам gmail

 39.   Адри dijo

  Ietулиета, мислам дека треба да го поставиш ова на број: на пример, ако си од Аргентина-Ком Рив: 5492974xxxxxx
  54 (= код на земја во Аргентина)
  + 9 (= тоа е мобилен телефон)
  + 297 (Комдор Рив, регионален код на вашиот град)
  + број на мобилен телефон (без „15“ ако беше)

  Се надевам дека ќе ти помогне ^^
  : .Додади.:

 40.   ricardo dijo

  Сакам да создадам личен gmail

 41.   надија молтени dijo

  Јас веќе имам gmail, но сакам да му го направам на мојот братучед од pehuajo haha ​​не е во ред сакам да користам gmail

 42.   Марија dijo

  ромина и флавиооо

 43.   Бенјаа локош! ~ dijo

  Јас сум од Чиле и не го препознавам бројот, ве молам помогнете

 44.   Франциска dijo

  ти си миу бн

 45.   герална.таверас.пара dijo

  Итно ми треба сметка за gmail

 46.   герална.таверас.пара dijo

  Итно ми треба е-пошта за gmail

 47.   Алкир dijo

  Здраво, итно ми треба е-пошта за gmail, ве молам, наведете покана, респект.

 48.   постефански dijo

  Ве молам, кажете ми како да креирам сметка во gmail да
  и исто така помогнете ми велејќи како да креирате блогер, ве молам

 49.   постефански dijo

  Ми треба одговорот за да завршам работа што наставникот рече да =) = Д

  XD

 50.   Сеси = -) dijo

  Здраво, ми треба некој да ми каже како да отворам сметка на магазин? Ве молам! Се обидував еден месец и не можам

 51.   Даниел Хименез dijo

  Здраво, ми треба некој да ми каже како да отворам сметка на магазин? Ве молам! Се обидував еден месец и не можам

 52.   миленичиња молња dijo

  Здраво, како си, се е во ред, се надевам ќе ти оставам мсн pocho2005@live.com.ar додаде чао чао се грижи
  Чао

 53.   миленичиња молња dijo

  те молам, испрати ми замена

 54.   ORОРГ ЕДУАРДО dijo

  dyh eduarco american americir4 cf

 55.   Дарлин dijo

  здраво на сите што сакам да запознаам некој што е мојот msn lala_la_ermosa@hotmail.com Те чекам чао

 56.   џих dijo

  Те сакам Кеви од 10-те јас сум од 6 основни

 57.   Роберт dijo

  издржливост xfa

 58.   jose luis dijo

  Не знам како се создава гуча gmail или како е тоа што ме алудира хаоооооооооооооо

 59.   рејна поп dijo

  Да, како да креирам сметка?

 60.   накарен dijo

  Навистина ми се чини премногу комплицирано, потребен ми е gmail и воопшто не како да го отворам, дали ќе ми помогнеш ???????????? »»

 61.   fernanda dijo

  Не знам како да добијам "gtmail" мислам дека е многу тешко !!!!!! cn ме учи¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡????????????????????

 62.   естефани каролина dijo

  Сакам да направам Фејсбук, но не можам да ми помогнам {{{}}}}} »» »» ?? >> ,,,, ,,,,,,,,,,,,,

 63.   каталија dijo

  ПОЛИТИКА: на мобилниот телефон на еден пријател видовме гласови и така:
  АНЕСОВО ОМИНАМИ ОБРАБОТЕН СЛОБОДЕН
  42% 41% 11% 6%

  не е лага!
  Јас сум КАТАЛИНА ТРУJИЛО

  01 / 11 / 09

 64.   каталија dijo

  СЕЛЕНА ГОМЕЗ е најдобра актерка уште од девојче

 65.   Карен dijo

  УШТЕ НЕ СЕ РЕВЕНЗИРАНИ ВО ГМЕЈЛ КИСТИ ЗА БРАЈАН МАРТИНИ И ГО САКАМ МНОГУ КАРЕН ФИГЕРЕДО, ТЕ САКАМ ТАА БРАЈАН МОЈА LOУБОВ

 66.   hcgdgdghsa dijo

  Не ми се допаѓа тоа кога другите луѓе ќе почнат да прават коментари за качаи и вие сакате да креирате своја сметка, многу лошо што прават, не ми се допаѓа како работат, не треба да го прават тоа. Со задоволство ви кажувам здраво .

  hcgdgdghsa

 67.   Марија Паз dijo

  ова е најдобрата благодарност за постојната е бакан

 68.   Carmen dijo

  не ќе пикаил

 69.   ridcbs dijo

  интернетот не е бавен !!

 70.   ridcbs dijo

  кој од тука се нарекува anуан Франциско

 71.   ridcbs dijo

  што има со каталина од иса тк + дегустација е најлошо нели?

 72.   јули dijo

  К долу !!! сега побарај мобилен телефон за да креираш сметка и згора на тоа ти наплаќаат msj !!! мммм ...

 73.   езезија dijo

  Здраво, треба да знам како да добијам gmail fox, но тоа е единственото нешто што ќе се појави.

 74.   езезија dijo

  ммммммммм за да ме додадат ака ќе ја пијам мојата пошта и ми требаат контакти хехе
  luisdaniel_teamo_1000@hotmail.com
  добро бабаи си поминуваат убаво

 75.   0000000 dijo

  Здраво, сакам да знам како создавам за мојот gmail, можете ли да ми кажете? нешто друго ве лази како isa tk +
  ?????????????????????

 76.   ПЛАЧИ .... dijo

  Сакам да имам сметка на Gmail и не можам. Про ми рече дека Gmail е повторно добар. ви благодариме до следниот пат кога е повторно добра GMAIL.COM

 77.   00000 dijo

  бранови .. Сакам да знам како создавам сметка за е-пошта, можете ли да ми кажете?

 78.   0000000 dijo

  ooooollllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...

 79.   1111111 dijo

  бранови ... како си Можете ли да ми кажете како да креирам gmail? ве молам .. поздрав до сите ..

 80.   0000000 dijo

  Тие се да или не, кажете ми како можам да креирам за мојот gmail

 81.   Ariana dijo

  Јас сакам да знам како да правам gmai затоа што сакам бакнежи

 82.   Јас сум љубов dijo

  Здраво: .Адри.: Ви благодарам за вашиот одговор, одговорив на моето прашање, ви благодарам многу!

  Многу добра страница, благодарам за информацијата!

 83.   isизел dijo

  пс неможеше да создаде ни фејсбук ни гмаил само во мсн пспспссп кеке колаје напрај толку лошо

 84.   јени dijo

  Мислам дека овој Gmail е многу лошо организиран, оваа страница е многу лоша бидејќи не може да се креираат неколку gmail, се надевам на брзо решение, ова не е сериозна страница, поправете го проблемот, бидејќи не можете да создадете неколку gmail, но јас се надеваме на брзо решение. ПРОЧИТАЈТЕ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ЛЕАНЛО ЛЕНЛО ЛИНАЛО ЛЕНЛО ОЧЕ ЛИНАЛО

 85.   панки - панч dijo

  Јас веќе го имам хахаха а ти немаш !!! хахахехеиџиијојо

 86.   Паола Мера dijo

  oliiiiisssssssss puxa не знам што да направам за да направам е-пошта

 87.   Estefany dijo

  здраво изгледај панкерчиња, мајка ми има електронико и не си грда

 88.   Марија dijo

  Здраво, како си? Како можам да ја креирам сметката gmail? Некој ми вели

  страната е многу добра

 89.   Марија dijo

  oooolllllaaaaaapppppppppp затоа што никој не реагира ???

 90.   bertha dijo

  Треба да отворам друга е-пошта и сите 10 пати што се обидов беше невозможно да одбијам сè, името на е-поштата, лозинката, што да правам, помогни ми дека ми треба итно. благодарам

 91.   лулу dijo

  ова е voletaaaa не можете да создадете нешто брзо или подобро

 92.   АДРИЈАН ЛОРЕНЦО МАТЕОС dijo

  Креирај Сметка

 93.   Гилермо dijo

  Ми треба некој да види како работи Gmail, каде што ќе се најдам да испраќам и примам пораки.
  Ви благодарам многу.

 94.   Марија dijo

  Здраво, каде можам да креирам g пошта?

 95.   желен папагал dijo

  здраво, ја задевам косата е светло-кафеава, моите очи се кафеави и јас сум висок

  Имам 15 години и е-поштата ми е: tomasito_yo@hotmail.com
  Сакам да ме додадат најубавите девојки и ако им треба некој да ги придружува низ разговорот јас сум на ваш сервис

  бакнеж

  многу интересно сè .. !!

 96.   Дијана Марсела Пакабаке dijo

  Здраво, од причина што ви ја испраќам оваа порака е да ви кажам колку ве сакам

 97.   прирачник dijo

  Треба да создадам сметка за gmail за мојата работа.

 98.   алфонсо родригез dijo

  Спријатели се

 99.   ејми Александар dijo

  здраво јеими како си

 100.   Јован dijo

  Некој создаде сметка на Сонико. Се чини многу кул

 101.   Марелин dijo

  фала за ништо

 102.   Ана Белен dijo

  Како додавате фотографија на Фејсбук?

 103.   rodrigo dijo

  Не знам како да добијам gmail xDDDD

 104.   лабава dijo

  ова е повеќе пнка

 105.   Никол Памела dijo

  оки Габи

 106.   Elsa dijo

  моите пријатели се добри и тие доаѓаат во мојата куќа и играме со моето куче

 107.   Elsa dijo

  Ги мијам подовите и ги оставам беспрекорни

 108.   Јохан dijo

  ЗДРАВО ПРИЈАТЕЛИ КАКО СТЕ ГОЛЕМ, СМЕТАМ ДЕКА ДОАINGАТЕ

  XQ SON VIE

 109.   леандра dijo

  холи ми ја испраќаат својата е-пошта, но јас не секогаш се поврзувам

 110.   најарет dijo

  Сакам да отворам сметка во gmail
  бејјји

 111.   РОСМИЛА dijo

  ЗДРАВО ТОА ДОБРО ШТО НАЈДИТЕ ПРОСТОРИ ДА БИДЕТЕ ДА БИДЕТЕ ДА ГО ИЗРАЗАТ ШТО СЕ ЧУВСТВУВАМЕ

 112.   КЛАЈБЕР dijo

  Гледам многу интересно да знам нови работи што ќе ни помогнат да добиеме повеќе знаење и преку технологија ќе научиме многу повеќе

 113.   ВО ПОЧЕТОКОТ dijo

  АСД АСД
  Дали некој ја игра годината ??

  Што игра ако заштедам од некои Mod ALkon 0.12.3, 0.12.2 или 0.12.1 би имал да

  Го оставам мојот msn +
  : Енцо-Ао@hotmail.com

 114.   magi dijo

  муи бин хехеџајајај

 115.   Александар dijo

  Дијј не знам зошто правам се што е побарано од мене, но кога пишувам регистар или е-пошта не ми одговара и вистината е дека не разбирам дали може да ми помогнеш ќе ти се заблагодарам

 116.   Ola dijo

  виеууууууууууууууууупу, л.пу.

 117.   Gerardo dijo

  Здраво, треба да отворам сметка за gmail со мојот мобилен телефон, некој да ми помогне, испрати е-пошта до поштата gerardonavarro2010@hotmail.com Навистина ми требаш да ми помогнеш, те молам

 118.   пенелопа dijo

  ctm ctm ctm ctm ctm ctm ctm

 119.   Алегандро Мануел dijo

  Симпатична сум хахаха, дозволете ми да ги запрам

 120.   Алегандро Мануел dijo

  подхадекл хгагфда

 121.   КАРОЛИНА dijo

  Помогнете ми да бидам е-пошта за пријател на грасија

 122.   ГРДО dijo

  ПЛОВОВИ МЕ ЗБОРУВААТ ФЕА ОСТАНАВ СЕ СМЕТА СМЕТКА И ПЕСНОСТ Е ТИ

 123.   АЛЕЈА О. И МИЛЕНА dijo

  ТАЈНА: САКАМ ДА MУБОВ

 124.   Лариса dijo

  таму сум грдата ма ми велат дека таму сакам да повраќам чао

 125.   carla dijo

  хуооооулллллааааааааааааааааааааааааааааааааааа

 126.   Педро dijo

  Сакам да отворам сметка во gmail

 127.   Вилијамнис dijo

  Сакам да создадам сметка за gmail

 128.   Вилијамнис dijo

  > :(

 129.   Антонела dijo

  Здраво, јас сум Анто. Само сакам е-пошта за gmail за да се поврзам со мојата пријателка Каролин Мареро

 130.   бети dijo

  pzz zo0n sooo goodzz објаснувања, но 0 muxazz зборови

 131.   камило Андрес Рејес dijo

  здраво наставничка, вистина е дека се разведува од Даниела

 132.   Памела * ... dijo

  Здраво!
  Јас сум пеме и сакам да создадам сметка «gmail» и не можам
  некој би достоинствено да ме научи ... * Те молам !!!.

 133.   бебето dijo

  Сакам да создадам сметка во gmail, помогнете ми

 134.   ЕЛКИН dijo

  Барам некој да разбере со многу добра харизма, ве молам, оние кои се заинтересирани да одговорат, имам 18 години, јас сум високи сини очи, црна боја на косата и механичка работа

 135.   овој блог е многу добар dijo

  овој блог е многу добар

 136.   ехибет dijo

  Итно треба да креирам сметка на gmail, ви благодарам

 137.   ехибет dijo

  Здраво, само сакам gmail да разговарам со моите пријатели, благодарам !!!!

 138.   блока барбара dijo

  iiioooo ќе бидам еден, но од hotmail и ако не работи ќе бидам од gmail 🙂 <3 (L) Бастијан Те сакам со срце

 139.   КАРИЛИН КАТИАНА dijo

  thq3t5gaerq gt w45ga3r testgerwtt5sw45gt frx btr

 140.   КАРИЛИН КАТИАНА dijo

  Здраво како си
  и мајка ти каде е или како е

 141.   марија “hotmail.com dijo

  Здраво на сите, како создавате gmail?

 142.   марија “hotmail.com dijo

  ui k,

 143.   Кристијан dijo

  здраво секојкасесссссссссссссссссс јас сум Кристијан

 144.   Кристијан dijo

  никој не одговара

 145.   ..... dijo

  b Мислам дека овој повторно сарпе го бакнува x 100пре ... овој дибино бомбон

 146.   ванија черехо dijo

  тоа bkn po мислам на секогаш 100% k-rretera

 147.   јас чика електроник dijo

  мммммммммммммммм ми изгледа малку глупав коментарот, ваниа черејо јјјјјјјијјијиј

 148.   јазанија dijo

  Чика електроник Изгледам глупаво што ја критикуваш што не си дал коментар Би сакал и да си ја креирам сметката во gmail bye-bye bye-uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 149.   Маркос Медел dijo

  многу добро 😛 😉

 150.   сончево бренди dijo

  Сакам да направам друга сметка во gmail.Со измислено име и друга е-пошта друга лозинка, добро сè до тука, но е да ги ставам чудните букви и кога ќе притиснете на испрати, не ме остава, зошто ???
  благодарам, го ценам одговорот.

 151.   сончево бренди dijo

  Сакам да направам друга сметка со друго име, друга е-пошта и друга лозинка, сè е добро сè до тука, но кога ќе ги ставам ретките букви и ќе притискам испрати, тоа не ми дозволува. може да ми кажеш зошто ??

 152.   тер dijo

  Здраво на сите, имам сметка за hotmail, но ми треба сметка за gmail за да можам да ја видам училишната тетратка на моето дете и би сакала да знам дали можам да ги имам и двете или морам да ја затворам другата, извинете се за моето незнаење, но јас сум мало стапче со оваа тема, би го ценел брз одговор бидејќи морам да му ја дадам сметката на наставникот на моето дете бидејќи бележникот ќе биде за приватна употреба затоа што се деца на возраст од 4 години
  благодарение

 153.   јанин dijo

  Оваа страница не создава gmail, што направив?

 154.   јанин dijo

  Размислувајќи над оваа страница не е толку лошо што да речеме, добро, го оставив да помине, но само htkm

 155.   ANT dijo

  ЗДРАВО СИТЕ КАКО МОЕ ДА КРЕИРАМ СМЕТКА

 156.   katya dijo

  Па, не знам што да напишам чао, се надевам дека ја примивте оваа порака, ако ја прифативте, испратете ми порака до мојот службеник. uriel_pitufos@hotmail.love Го чекам вашиот одговор

 157.   јурелис dijo

  здраво и чао го сакам интер светот

 158.   ашлин вилануева естрада dijo

  mmmm kierooh aser unaah kuentaah GMAIL komo la agoo ???? ве молам, испратете одговори на моето корео

  ashlin_bonyta@hotmail.com

  Е ги чекам вашите одговори.

 159.   ашлин вилануева естрада dijo

  мммм зошто не можам да креарам ла куентаа пфф о боже киеру уна куентаа
  испратете ги вашите одговори на мојата е-пошта

  ashlin_bonyta@hotmail.com

 160.   карпести dijo

  како создаваш gmail пичка

 161.   carla dijo

  Најдобро е, најмногу, пробајте ок

 162.   Карии Хернандез dijo

  здраво хехе iO tmbn можев да го креирам мојот gmail ова леле hehe feliiidadsezs x gmail mue wena page

 163.   Diana dijo

  здраво хахаха хахаха

 164.   лалешк ' dijo

  Ова е многу добро за сите момци кои се поврзуваат за да можат да бидат расеани некое време, но затоа што е толку бавно да се активира gmail или hotmeil како и да е, супер добри вибрации продолжуваат вака чао-чао !!!!!!!! !!!! !!!!

 165.   угледност dijo

  q ero gmail или инаку не бр.

 166.   угледност dijo

  фала чао никој не е лош

 167.   Elvis dijo

  здраво

 168.   агустина dijo

  Тоа е супер добар про понекогаш е потребно многу време за да се создаде про супер, затоа ви испраќам пораки amis amiwass qe super super o0ndis благодарам gamilfor дозволувајќи им на моите пријатели да зборуваат ги сакам го оставам телефонот 88339435 чао

 169.   џенела dijo

  што е ова

 170.   каринхаа dijo

  Треба да можам да креирам gmail што сакам да го направам со моето семејство

 171.   Хорхе Ереро dijo

  здраво тронкви

 172.   Хорхе Ереро dijo

  qggvgvggv

 173.   Хорхе Ереро dijo

  EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 174.   Марија dijo

  хаха к кучки

 175.   marta dijo

  Сакам да создадам gmail, но не можам да си кажам како да го направам тоа, ми треба.

 176.   ледвин dijo

  Најдоброто

 177.   ветре dijo

  како да напишам е-пошта ееееее

 178.   silvia dijo

  acer gmail

 179.   silvia dijo

  acer gmail благодарам

 180.   Пако dijo

  Здраво

 181.   Пако dijo

  Здраво

 182.   Луис мојата бБ dijo

  Не ја завршив работата затоа што не можев

 183.   Емануел dijo

  Не можам да отворам gmail, може ли некој да ми помогне

 184.   Емануел dijo

  xfis ми треба, и ми треба некој да ми каже!

 185.   ЈАСОН ПИНЕДА dijo

  Само сакам да ја отворам мојата пошта

 186.   МАИКОЛ РИБЕИРО dijo

  САМО ЗБОРУВАМ ДА ГИ ВЛЕЗАМ МСН МО B, НЕ МОАМ

 187.   МАИКОЛ РИБЕИРО dijo

  КАКО Е ДРАГОНБАЛ З ДА СЕ СЛУЧУВА И ЗНАЕШ ДА МИ ИСПРАТИШ ПОРАКА НИЗ МСН МОЈАТА ПОСТА Е MAICOLELCARA @ HOTMAILCOM PORFY GRASIAS

 188.   заглави dijo

  Здраво и не обојувајте, вратете пошта, ве молам, и сакам повеќе од вчера (Б) долго време барате хахаха чао

 189.   дахи грмушка dijo

  Олис

 190.   ФАБИЈАН АНДРЕС dijo

  МНОГУ Е ​​ДОБРО

 191.   кралицата на регатан dijo

  EESSSSSMMMMUUUUYYYYY BBBUUUEEENNAA

 192.   patricia dijo

  ова е лошо, тие не сакаат да ми ја стават сметката за gmail

 193.   Брајан dijo

  Како да ја направам сметката?

 194.   Брајан dijo

  Ме шегаа на фејсбук и не знам како да го вратам, кој ме дизајнираше?

 195.   ануки dijo

  kieroooo gmaillll
  Ми треба со сета своја моќ

 196.   Дејвид dijo

  вчера јадев вкусно и вкусно јадење как со повраќање кое ќе го вечерам денес хјежехјжехихј киро гротескните кучиња лала јадат леб и измет и јоданзе падобран

 197.   Роза Марија Мартинез Гонзалес dijo

  Здраво

 198.   јасмин dijo

  Здраво, да, го препорачувам, имам 11 години
  Јас сум јасмо јасмин

 199.   јасмин dijo

  Не можам да направам feis и наскоро треба да бидам gmail

 200.   bebe dijo

  алама

 201.   jean dijo

  потребни

 202.   карлос пачику бодој dijo

  Јас сум xoro panderclxxx и q saen

 203.   FIDEL dijo

  ТТХ

 204.   цар dijo

  Добро видео, но сега не работи, мора да го потврдите со текстуална или говорна порака

 205.   јон алехандро руиз гил dijo

  зелените шампиони на постбобниот куп

 206.   Roxana dijo

  Дали го пробавте бројот на линијата на местото?
  На пример, во мојата земја (Аргентина) каде што живеам, се користи 011… и броевите на мобилните телефони !!!

 207.   Фрида Санчез Нуњез dijo

  qee wave profee frida sanchez nuñez Имам 12 години. омилени. гимнастика

 208.   елиза dijo

  Не можам! Не можам да креирам сметка во gmail, иако сменив различни начини, не можев! Сакам да создадам сметка за да видам дали е полесно да се пристапи до историјата на мрежата, бидејќи се обидувам да ги елиминирам известувањата што ги објавувам на страниците за бесплатни реклами и кога ја пишувам мојата е-пошта во пребарувачот, известувања што не ме интересира и што веќе се појавија јас се отпишав, не знам како да ги контролирам овие известувања дали некој може да ми помогне, затоа што на овие страници ми велат дека не зависи од нив затоа што веќе ми го откажале известувањето, како е ова контролирано? Сметам дека припаѓа на прашање на приватност и не сакам да се појавува вака во пребарувач, дури се појавуваат и известувања на страници што не сум ги објавил со датум што не е реален, како застанува ова? Ми донесе сериозни проблеми. Се надевам дека ако некој има одговор, нека ме извести. Мојата е-пошта е entreelcieloyvos @ hotmailcom, благодарам

 209.   Irene dijo

  Сакам да добијам Gmail и не можам.

 210.   карли dijo

  што е веб-страница

 211.   Хозе dijo

  Би сакал да создадам сметка

 212.   Хозе dijo

  Здраво како си

 213.   Кристен dijo

  Здраво како си

 214.   ирин хенао dijo

  cchow за да креирате сметка GMAIL

 215.   laura dijo

  не може да влезе

 216.   laura dijo

  не може да создава

 217.   Лидија dijo

  Видов дека многу луѓе прашуваат како да создадат сметка во gmail, прашувам и како да го направам тоа и сè уште никој не одговори на оние луѓе што прашуваат, па ве молам ако некој знае како да размисли дека ми е итно!

 218.   daniela dijo

  Здраво, јас сум Даниела сакам да кажам сакам да бидам моја сопствена сметка по електронска пошта и не можам

 219.   јасмит Маримон dijo

  ништо не е добро за здравјето

 220.   луци томио dijo

  Сакам да создадам gmail некој што знае како да го направи тоа

 221.   маријана @ h458 dijo

  Би сакал да ме додадеш

 222.   Марсела Руиз алварес dijo

  Здраво

 223.   сабрина уезо dijo

  здраво esp3ro, ти ме сакаш на твојот фејсбук

 224.   Марија целесте dijo

  Здраво што има

 225.   христијански алехандро веласко dijo

  Сакам да имам пријател

 226.   Тереза ​​Гарсија dijo

  дека ја прифаќаат лозинката,

 227.   торифио dijo

  дете сериозно

 228.   бело dijo

  Здраво, го создавам за да можете да ми испраќате пораки

 229.   Луиза Фернада Акуна dijo

  Сакам да одам на gmail затоа што одам во Богота тогаш да комуницирам преку хаи

 230.   амароманкс dijo

  јас не разбирам

 231.   GABRIEL dijo

  ТОЛКУ ДОБРО

 232.   lucy dijo

  здраво што друго

 233.   светлина Елена dijo

  Треба да отворам gmail, каде што друго лице може да ги види проектите и работата што ги работам и истовремено ова лице може да го измени и поправи, благодарам за соработката

 234.   Хозе dijo

  Сакам да создадам сметка на gmail сега

  1.    Камперито0127 dijo

   И јас но не знам како

 235.   памела риверо dijo

  Сакам и сметка за gmail

 236.   raulpb08@hotmail.com dijo

  хахахаха вистина е многу добро