Како да купите поттикне

Како да купите поттикне

Веќе некое време, електронските книги станаа најкористен начин за читање на нашите омилени книги, без разлика дали станува збор за новини или класици. Главната причина се должи на удобноста што ни ја нуди и кога ги читаме и кога ги купуваме.

На пазарот имаме на располагање голем број уреди за читање електронски книги, наречени е-читачи, сепак, производителот што ги носи најдобрите производи на пазарот секоја година е Амазон, пионер во светот на електронските книги. Ако не сте сигурни кој модел најдобро одговара на вашите потреби, тогаш ќе ви покажеме како да се купи поттикне.

Во моментов, опсегот Kindle се состои од четири уреди. Во овој опсег не размислуваме за опсегот Fire, таблетите исто така од Амазон со кои можеме да читаме и електронски книги, иако тоа не е нејзината главна цел, иако Исто така, ќе разговараме за тоа благодарение на разноврсноста што ни ја нуди.

Амазон
Поврзана статија:
5 интересни трикови за да го извлечете максимумот од вашиот Kindle

Како што поминаа годините, Амазон помина проширување на бројот на електронски книги што ни се достапни, а во моментов можеме да најдеме од основните модели како што се Kindle 2016 до Kindle Oasis, модел кој ужива во најновата технологија кај овој тип на уреди.

Поттикне

Нов Киндл 2019 со предно светло

El нов поттикне, кој пристигнува на пазарот за да го замени моделот 2016-та генерација 8 година, интегрира прилагодливо предно светло, нешто што на претходната генерација и недостасува, а тоа ни овозможува да читаме каде и кога сакаме без во зависност од амбиенталното светло што нè опкружува. Тој е дизајниран за читање со екран на допир со висок контраст многу слична на печатена хартија и како и сите модели не покажува никакви рефлексии

Екранот е 6 инчи, има 4 GB внатрешна меморија, има димензии 160x113x8,7 mm и тежина од 174 грама, што ни овозможува да го држиме со една рака. Неговата цена е 89,99 евра а го има и во бела и црна боја.

Не се пронајдени производи

Киндл (2016) 8-та генерација

Киндл 2016 година, 8-та генерација

Киндл ни нуди а 6-инчен екран без интегрирано светло, затоа е неопходен извор на светлина за да се користи. Екранот, како и повеќето од овие уреди, не е заморен за гледање, тактилен е и не покажува никаков вид рефлексии дури и под сончева светлина. Во зависност од употребата што ја правиме, батеријата може да трае неколку недели со едно полнење.

Во моделот Киндл (2016) е достапен во црно-бели бои за само 69,99 евра, и тоа е најдобриот уред што можете да го најдете во овој опсег за да истражувате во предностите што ни ги нудат електронските книги, доколку сè уште не сте сигурни дека тоа може да биде вашиот нов начин на консумирање содржина.

Buy Kindle (2016)

Поттикне Paperwhite

Поттикне Paperwhite

Kindle Paperwhite е најтенкиот и најлесниот електронски читач на Амазон досега. Покрај тоа, тој има екран што ни нуди резолуција од 300 pp и како и сите модели, тој не рефлектира никаков извор на светлина. Просторот за складирање исто така е проширен во споредба со претходната генерација (8 и 32 GB) и со едно полнење имаме автономија со недели.

Една од главните новини што ни ги нуди во споредба со претходните модели е отпорност на вода, за да можеме користете го удобно во када, во базен или на плажа благодарение на неговата заштита IPX68. Екранот ни нуди сопствено осветлување, идеално за употреба во каква било амбиентална светлина.

Цената на Kindle Paperwhite со 8 GB простор со Wi-Fi конекција е 129,99 евра, додека верзијата од 32 GB оди до 159,99 евра. На располагање имаме и 32 GB верзија со бесплатен 4G за 229,99 евра.

Не се пронајдени производи

Киандл оаза

Киандл оаза

El Киандл оаза Досега е електронски читач на Амазон со најголема големина на екранот, специјално 7 инчи. Резолуцијата на екранот достигнува 300 dpi што нуди екстремна острина и исто така дозволува прикажете 30% повеќе зборови на истата страница.

Како Kindle Paperwhite, тој е водоотпорен благодарение на заштитата IPX68, екранот не покажува никаква рефлексија и има свое осветлување за да може да чита целосно во мракот, без да ги заморите вашите очи. Ова е моделот што ни нуди најмали рамки, освен на десната страна на екранот, каде што се прикажува поголема рамка за употреба со една рака.

Цената на Kindle Oasis од 8 GB простор за складирање со Wi-Fi конекција е 249,99 евра, додека верзијата од 32 GB оди до 279,99 евра. На располагање имаме и 32 GB верзија со бесплатен 4G за 339,99 евра.

Споредба на е-читачи на Киндл

Модел Нов поттик Поттикне Paperwhite Киандл оаза
цена Од 89.99 евра Од 129.99 евра Од 249.99 евра
Големина на екранот 6 "без рефлексии 6 "без рефлексии 7 "без рефлексии
Капацитет 4 GB 8 или 32 GB 8 или 32 GB
Резолуција 167 п.п. 300 п.п. 300 п.п.
Предно светло 4 LED 5 LED 12 LED
Недели на автономија Si Si Si
Безграничен дизајн на предниот дел Не Si Si
Водоотпорност IPX8 Не Si Si
Сензори за автоматско прилагодување на светлината Не Не Si
Копчиња за вртење страница Не Не Si
WiFi-поврзаност WiFi Wi-Fi или wifi + бесплатно поврзување преку мобилен телефон Wi-Fi или wifi + бесплатно поврзување преку мобилен телефон
тежина 174 грамови Wi-Fi: 182 грама - wifi + 4G LTE: 191 грам Wi-Fi: 194 грама; WiFi + 3G: 194 грама
Димензии X x 160 113 8.7 mm X x 167 116 8.2 mm 159 x 141 x 3.4 - 8.3 мм

Над еден милион книги на располагање: Kindle Unlimited

Поттикне Неограничено

Амазон никогаш не бил познат по тоа што се обидува да заработи пари со своите уреди. Во повеќето случаи, ги продава своите електронски производи по цена, бидејќи она што го сака е да го задржи корисникот и дека, во овој случај, купете ги книгите директно на вашата платформа.

Поттикне Неограничено, става на располагање повеќе од милион книги во замена за месечна претплата од 9,99 евра, книги што можеме. Покрај тоа, ако сме корисници на премиерот, имаме на располагање помал каталог на книги, но потполно бесплатно преку Prime Reading.

Kindle Fire за сè друго

Поттикне пожар

8 ″ Kindle Fire

Семејството Киндл Фајер во моментов е составено од два модела од 7 и 8 инчи. Тие се дизајнирани да консумираат мултимедијална содржина преку Amazon Prime Video, стриминг видео сервис на Amazon, иако можеме да го користиме и за сурфајте на Интернет, консултирајте се со социјалните мрежи и секако да ги прочитате нашите омилени книги.

Придобивките се прилично фер, така што не можеме да ги купиме со врвните таблети што ни ги нудат Самсунг и Епл. Неговата цена за верзијата од 7 инчи е 69,99 евра за верзијата од 8 GB и 79,99 евра за верзијата со 16 GB. Верзијата со најголема големина на екранот, моделот од 8 инчи, има цена од 99,99 евра за верзијата од 16 GB и 119,99 евра за верзијата со 32 GB.

Купете 7-инчен Kiundle Fire Купете 8-инчен Kindle Fire HD

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->