Кутијата на новиот Galaxy S8 + е она малку што недостасуваше да се филтрира

Веќе можеме да кажеме дека ги изложивме скоро сите детали за новиот модел што Samsung планира официјално да го претстави на 29 март. Во овој случај станува збор за најголемата терминална кутија, Samsung Galaxy S8 + и од фотографијата можеме да видиме дека станува збор за модел од 64 GB, но малку друго може да се цени поради резолуцијата на самата слика. Во секој случај, мислам дека тоа беше последниот детал што недостасуваше во уредите на јужнокорејската компанија, или не ...

И, тоа е што покрај фотографиите од кутијата на овој Galaxy S8 +, исто така, ги имаме слика на Galaxy s8 и s8 + батерии со капацитет на истата многу јасна: 3000 и 3500 mAh соодветно. Накратко, се соочуваме со претстојната презентација на некои уреди од кои ги знаеме скоро сите детали и ако тие не додадат никакво софтверско изненадување, во однос на хардверот сме свесни за сè преку протекувањето.

Евидентно е дека брендот не сака да се појават овие протекувања или барем не се што протече досега, бидејќи тие спречуваат корисникот кој малку ги следи технолошките вести да биде изненаден од официјалната презентација, но невозможно е да се избегнете протекување и повеќе кога од многу добавувачи се бара да ги произведуваат овие уреди. сега можеме да видиме само дали сè што е филтрирано е вистина и дали успеале да сокријат кој било детал од уредот што ќе ја види светлината за нешто помалку од 6 дена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.