Снимката од екранот го потврдува претстојното лансирање на 10.5-инчниот iPad Pro

Јаболко

Веќе некое време слушаме многу гласини за кои се зборува Apple би можел да лансира нов iPad, со формат многу поразличен од досега виденото. И тоа е дека во Купертино се чини дека тие се подготвени за пазарот да лансираат нов таблет со 10.5-инчен екран што ќе има скоро незабележливи рабови и што за прв пат во уредот на компанијата на каснатото јаболко не би вклучете копче Home.

Многумина зборуваат дека овој нов iPad, заедно со некои други вести, може да биде официјално претставен овој март, иако Apple не испрати покани за било каков настан. Секако, иако во моментот нема фиксен настан, сите гласини сугерираат дека за неколку дена ќе имаме барем еден нов iPad.

На екранот што ви го прикажуваме подолу, можеме да видиме како позната марка додатоци започна да ги известува своите придружни дистрибутери за доаѓањето на новиот 10.5-инчен iPad Pro, иако не го потврдува официјалниот датум. Дали треба некој повеќе доказ за да се увери дека наскоро ќе видиме нов iPad на пазарот?.

Јаболко

Како ова да не е доволно, освен цената, откриени се и податоците за овие нови случаи за iPad Pro со 10.5-инчен екран;

Јаболко

Пристигнувањето на пазарот на iPad Pro со 10.5-инчен екран се чини повеќе од потврдено, а сега треба само да одредиме датум за настанот за презентација на новиот уред на Apple, кој за момент молчи и не откри детали за тоа кој ќе биде вашиот нов iPad.

Што мислите, кога можеме официјално да го запознаеме новиот iPad Pro?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.