Веќе ни е познато датумот на лансирање и цената на новиот Doogee S98

Дооге С98

На 28 март, Doogee S98 ќе се појави на пазарот нов цврст паметен телефон од производителот Doogee, познат како солиден телефон, а тоа ќе го прави по специјална воведна цена од 239 долари, воведна цена која ќе биде достапна само помеѓу 28 март и 1 април.

Редовната цена на овој уред е 339 долари, па затоа воведната понуда ни овозможува да заштедиме 100 долари. Дополнително, преку неговата веб-страница можеме да учествуваме во извлекувањето за 4 Doogee S98. Од 28 март до 1 април можеме да го купиме Doogee S98 за САД долар 239 en AliExpress y doogeemall.

Што ни нуди Doogee S98

Дооге С98
Процесор Медиатек Хелио Г96
RAM меморија 8 GB LPDDRX4X
Место за складирање 256 GB USF 2.2 и може да се прошири со microSD
Екран 6.3 инчи - FullHD + резолуција - LCD
Резолуција на предната камера 16 пратеник
Задни камери Главна од 64 MP
Ноќно гледање од 20 MP
Широк агол од 8 MP
Batería 6.000 mAh компатибилен со 33W брзо полнење и 15W безжично полнење
Otros NFC – Android 12 – 3 години ажурирања

Potencia

Doogee S98 е управуван од процесорот Хелио G96 од MediaTek. Заедно со процесорот, наоѓаме 8 GB RAM и 256 GB простор за складирање, складирање што можеме да го прошириме со помош на картичката microSD.

Дизајн

Doogee вклучува 2 екрани. Првата и главната има големина од 6 инчи. Вториот екран, го наоѓаме во назад и има големина 1,1 инчи.

Со овој заден екран, можеме да го видиме времето, управувајте со репродукција на музика, одговарајте на повици, проверете го нивото на батеријата, погледнете ги пораките што ги добивме…

Камери

Со оглед на тоа што камерата е една од деловите што корисниците најмногу ја земаат во предвид, момците од Doogee и посветија посебно внимание. На задната страна на уредот наоѓаме 3 леќи:

  • Главен сензор од 64 MP
  • 8 MP широк агол и
  • Сензор за ноќно гледање од 20 MP направен од Sony.

Предната камера е направена од Samsung и има а Резолуција од 16 MP.

Батерија до 3 дена

Со 6.000 mAh батерија, Doogee S98 има автономија од 2 до 3 дена со умерено користење на уредот.

Компатибилен е со брзо полнење до 33W, со вклучениот полнач со иста моќност. Компатибилен е и со безжично полнење.

Каде да го купите Doogee S98

Новиот Doogee S98 ќе биде достапен на Aliexpress и Doogeemall со линковите во воведот на статијата. Кога ќе заврши промоцијата за лансирање, цената ќе биде 339 долари. Ако вашата економија не го дозволува тоа, можете да набавите и еден од 4-те Doogee S98 што производителот ги толпа преку својата веб-страница со линковите наведени погоре.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.