HyperX Alloy Core тастатура и Pulsefire Core глушец, совршени придружници за игри [SWEEPSTAKES]

Додатоците именувани Игри на среќа Тие се производ кој с increasingly повеќе се бара од оние кои поминуваат долги денови на забава пред мониторот, затоа, добриот глушец и специјализираната тастатура се основни елементи за да се добијат добри резултати во нашите долги попладневни часови на дигитална битка. HyperX Со години нуди квалитетни производи за повеќето гејмери, а овие што ги анализираме денес се две основни што не можат да недостасуваат во вашата поставка.

Ви ги прикажуваме тастатурата HyperX Alloy Core и гејмерски глушец Pulsefire Core за да можете да ги покажете своите вештини со најдобрите алатки. Како да не беше доволно, згора на тоа можете да ги добиете потполно бесплатно со оваа парче томбола што ја правиме за вас, дали ќе ја пропуштите?

Неодамна стигнавме до 10.000 претплатници на YouTube, каде што можете да ги најдете нашите најдобри анализи и упатства, па затоа одлучивме да го прославиме со сите вас од раката на HyperX, фирмата сакаше да соработува нудејќи ни тастатура Јадро на легури и глушец Пулс оган јадро, два од неговите најважни производи за добра конфигурација, затоа ви оставаме тука анализа на секој од овие производи, и пред с Ве покануваме да учествувате во лотаријата и ве оставаме под условите за учество:

 • Прво следете ги HyperX и ActualidadGadget на Твитер
 • Втор претплатете се на каналот на YouTube на ActualidadGadget
 • 3 -ти Дајте RT на твитот за извлекување
 • 4 -ти коментар со хаштаг #HyperXActGadget
 • 5 -ти winе освоите дополнително учество доколку го коментирате видеото

Ни претстои национално извлекување, победникот мора да има престој на национална територија (Шпанија). Theе го понудиме победникот и во коментарите на видеото на YouTube и преку нашиот Твитер профил. Победникот на ждрепката ќе биде објавен на нашиот RRSS и канал на 10/09/21 во 12:00 часот.

HyperX Alloy Core тастатура

Оваа мембранска тастатура HyperX има некои димензии Широк 443,2 милиметри; 175,3 милиметри длабоко и 35,6 милиметри високи, на тој начин наоѓаме тастатура со целосна големина, односно помеѓу 104 и 105 копчиња според пазарните стандарди. Во врска со Тежина, малку повеќе од килограм за добро да се смести на масата (поточно 1.121 грама).

Зборуваме за тастатура со плетен кабел, која има должина од 1,8 метри, доволно за правилно да ги „скриеме“ каблите со нашето поставување и да ги направиме што е можно полесни.

Во однос на техничките спецификации, потсетуваме дека станува збор за мембранска тастатура, има врска USB 2.0 и брзина на гласање од 1.000 Hz. Очигледно има мулти-клучен систем против духови и во исто време има посветени клучеви за мултимедијална контрола.

Имаме „режим на игра“ за да ги максимизирате карактеристиките и како и секоја добра тастатура Игри на среќа мембрана, се соочуваме со тастатура отпорна на истурање течност. Имаме и серија копчиња за брз пристап што ни овозможуваат да ја прилагодиме осветленоста, режимите на осветлување и режимот на игра, нешто што го цениме при интеракција со различни менија за заштеда на време.

Можеме, дури и ако сакаме, да ја заклучиме тастатурата. Има лесна лента со шест претходно поставени ефекти на врвот: Циклус на бои, спектар бран, дишење, цврсти, пет зони и поларна боја. Сето ова осветлување за возврат се пренесува на клучната област, која на тој начин свети хомогено, но ако претпочитаме, преку софтверот можеме самостојно да ги прилагодиме клучевите. пет разнобојни зони.

Бидејќи е мембранска тастатура, нуди добар одговор и секако значајна разлика од механичките тастатури, фактот дека е исклучително тивка. На ист начин, патувањето на копчињата е многу слично со она на механичката тастатура и има прилично брз одговор. Оваа тастатура, покрај компатибилноста со Windows, Компатибилен е со PS4, PS5, Xbox Series X / S и Xbox One. Без сомнение, многу интересна алтернатива која изнесува околу 50 евра на официјалната веб -страница на HyperX и вообичаени продажни места.

HyperX Pulsefire Core Mouse

Глувчето е исто толку важно или поважно од добрата тастатура, па сега продолжуваме да го анализираме совршениот придружник, Pulsefire Core од HyperX. Имаме симетрично ергономско глувче кое има димензии на 119,3 милиметри во должина, за 41,30 милиметри во висина и 63,9 милиметри во височина. Тежината, ако не го сметаме кабелот е 87 грама, со кабелот оди до 123 грама, така што овој глушец е релативно лесен во својот сегмент.

Кабелот, важен детал, Долг е 1,8 метри, со цел да се здобијат со мобилност и лесно да се прилагодат на потребите на нашата поставеност. Овој USB кабел е со технологија 2.0.

Справете се со перформансите со сензорот Пиксарт PAW3327 со резолуција од 6.200 dpi и серија однапред поставени со горното копче од 800/1600/2400 и 3200 dpi според вкусот на секој корисникНа Брзината е 220 IPS, а максималното забрзување е 30G. Ајде да снимиме вкупно 7 копчиња, кои гарантираат приближен животен век од 20 милиони кликања.

Светлата не можеа да недостасуваат RGB LED диоди со една зона за осветлување и четири нивоа на осветленост за да можеме да го прилагодиме според нашите вкусови или потреби. Од своја страна, има а Стапка на гласање од 1000 Hz и формат на податоци на 16 бита / оска. Како и со претходната тастатура, овој глушец е компатибилен со компјутер, како и со PS5, PS4, Xbox Series X / S и Xbox One, така што компатибилноста не треба да биде проблем.

Имаме серија лизгалки со истакната големина и кои исто така имаат резервни делови во самата кутија. Исто како и тастатурата, бесплатно преземање софтвер HyperX NGenuity Тоа ќе ни овозможи да извршиме какви било прилагодувања, особено при прилагодување на осветлувањето. Нејзините седум копчиња се исто така целосно програмибилни. Од своја страна, глувчето има прилично умерена цена која ќе остане на приближно 35 евра на официјалната веб -страница на HyperX и други продажни места.

Идеална комбинација на тастатура и глувче за повеќето гејмери ​​по многу поволни цени, Што чекате за да учествувате во нашата лотарија и да го добиете овој потполно бесплатен пакет тастатура и глушец? Не ја губете оваа шанса.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Асгор dijo

  Учество во томболата