Iceberg ZTE ќе има двојно изрез на екранот

Ајзберг ЗТЕ

Засекот е многу модерен на Андроид. Со месеци видовме колку брендови се обложуваат на изрез на нивните екрани. Иако ова на крајот не ги сака сите корисници. Но, брендовите продолжуваат да го користат. Сега ZTE е последниот што се приклучи со својот ZTE Iceberg. Иако тоа го прават на некаков посебен начин. Затоа што се обложуваат на двоен засек.

Дизајнот на ZTE Iceberg е веќе откриен благодарение на неговиот прототип. На овие слики можеме да видиме дека брендот изненадува и се обложува на двојно изрез на екранот. И на горниот и на долниот дел од него. Однесувањето на модата на изрез до нова крајност.

Покрај тоа, Треба да се напомене дека тоа е прилично голем изрез. Во другите модели на Андроид, видовме помал и малку подискретен изрез. Но, во овој случај, покрај тоа што е двојно, тој е доста голем. Па сигурно има корисници кои не се задоволни од дизајнот.

ZTE-Ајсберг-Дизајн

Не е единствениот изненадувачки аспект на овој леден брег ZTE. Телефонот, кој има стаклено тело, привлекува внимание кон неговите агли. Можеме да видиме дека аглите на самиот уред се заоблени. Но, стаклото што го штити е подолго, па затоа се издвојува.

Ова создава некако чуден ефект. Но, покрај чувството дека ZTE Iceberg нема да биде најпријатниот телефон за држење при рака при користење. Без сомнение, многу посебна одлука од страна на компанијата. Ако не се фокусираме на дизајнот, можеме да го видиме тоа има двојна камера на задната страна и исто така сензор за отпечатоци.

Исто така, беше коментирано дека ова ZTE Iceberg ќе има безжично полнење и препознавање на лице. Во моментов ништо не е познато за датумот на неговото објавување. Може да биде на крајот на оваа година или во 2019 година. Но, ќе мора да почекаме самата фирма да каже нешто за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.