Лесен телефон 2: Наједноставниот светски телефон со екран со мастило

Лесен телефон 2

Пазарот на паметни телефони значително се развиваше со текот на годините. Нашите телефони се сè покомплетни и имаат повеќе различни функции. Затоа, постојат телефони како Лесен телефон 2 што изненадува многу. Бидејќи тие одат во токму спротивна насока од пазарот денес. Бидејќи овој телефон што го спомнавме е наједноставниот телефон на светот.

Премисата на овој лесен телефон 2 е многу интересна. Бидејќи се фокусира на отстранување на сите „непотребни“ или делови што го одвлекуваат вниманието од денешните паметни телефони. Значи, функциите како Интернет, камера, е-пошта и многу други се елиминираат. Едноставно, ни останува суштината на телефонот.

Како што сугерира неговото име, тоа е втора верзија на овој телефон што е лансирана на пазарот. Иако во овој случај тие малку ги намалија ограничувањата. Но, во секое време одржување на минимализмот и едноставноста што ги карактеризира овие модели.

Лесен телефон 2

Овој лесен телефон 2 има екран на допир Е-мастило. Покрај тоа, има поддршка за 4G и исто така ни овозможува да испраќаме текстуални пораки. Оттука можеме да повикаме и да испраќаме СМС-пораки до нашите контакти благодарение на уредот. Основни и основни задачи на паметен телефон. Покрај тоа, компанијата ја разгледува можноста за воведување на некои дополнителни функции како на пр основни мапи.

Телефонот во моментов е во целосен развој. Значи, овие слики ни покажуваат како ќе се очекува телефонот кога ќе се појави на пазарот. Иако, во принцип, телефонот не се очекува да се појави на пазарот дури следната година.

Да бидам поконкретен, привремениот датум на објавување на овој лесен телефон 2 е април 2019 година. Но, со првата верзија на телефонот тие веќе доживеаја доста одложувања. Бидејќи требаше да биде објавен во 2016 година и не беше објавен дури во јануари 2017 година. Па така, овој датум најверојатно ќе се одложи. Ние ќе бидеме внимателни кон новостите за овој уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.