Лифт ќе ја поврзе Земјата со Меѓународната вселенска станица

Меѓународна вселенска станица

Вистината е дека не е прв пат да слушнеме нови повици на прилично повторувана тема во Јапонија во последниве години и тоа е дека во земјата градежната компанија Обајаши не престанува во напорите да може да дизајнира проект кој е доволно привлечен и одржлив за да ја има потребната согласност и одобренија за градење за да започне неговиот развој.

Буквално каква планета е оваа компанија не е ништо помалку од градење на она што би било прво вселенски лифт изградена од човек, платформа што би ја поврзала, во принцип, Земјата со Меѓународната вселенска станица. Најинтересно од сè е што проектот сè уште стои години откако беше предложен за прв пат, уште во 2014 година, а сега дури и со соработка на институција за раст на Универзитет Шизуока.

Меѓународна вселенска станица

Градежната компанија Обајаши продолжува со својот проект за поврзување на Земјата и Меѓународната вселенска станица со помош на лифт

Предностите на системот како овој, откако ќе се имплементира, се јасни како капацитетот што би го имала неговата структура бидејќи, според првите податоци откриени од одговорните за спроведување на проектот, овој лифт може да го пренесе внатре до 30 лица дека би патувале до Меѓународниот вселенски центар со возило во овална форма долга околу 18 метри и широко 7 метри. Ова возило би било дизајнирано да обезбеди што е можно поудобно возење при движење со брзина до 200 км / ч.

Ако земеме предвид, во овој момент, дека станува збор за структура управувана од електричен мотор која мора да се движи не помалку од 96.000 км кабел изработен со јаглеродни натоцевки. Вкупно, се проценува дека ќе бидат потребни до 8 дена патување од кога лифтот ја напушта Земјата и пристигнува на Меѓународната вселенска станица и обратно. После првата студија за изводливост, се проценува дека цената на еден ваков артефакт е околу 9.000 милиони.

лифт

Се проценува дека во производството на овој лифт ќе бидат инвестирани околу 9.000 милиони долари

Изградбата на овој лифт ќе започне со лансирање на два мали сателити кои треба да бидат врв за конечна изградба на платформа способна за поврзување на Меѓународната вселенска станица, запомнете дека се наоѓа на 36.000 километри оддалеченост, со поморска платформа. Како детал, кажете ви дека за да се случи ова нема да мора да чекаме премногу долго во текот на истиот месец септември ќе започне првиот пилот тест каде што е наменето да се процени движењето на контејнер на транспортниот кабел што е во вселената.

Ова е причината зошто мора да бидат лансирани двата гореспоменати сателити, две конструкции што ќе бидат поврзани со челичен кабел долг 10 метри. Според официјално објавените информации, овие сателити, ако сè оди според планираното, следниот ден треба да бидат лансирани од вселенскиот центар Танегашима (Кагошима) во правец на Меѓународната вселенска станица. Септември 11. Заедно со сателитите, ќе пристигне и моторизиран контејнер што ќе се користи како да е лифт за патување од едната до другата страна по целиот кабел. Ова патување ќе се снима во секое време со камери лоцирани на двата сателити.

ISS

Останува уште многу да се работи за да се произведе првиот вселенски лифт во историјата

Засега, вистината е дека треба уште многу да се работи. Меѓу предизвиците со кои се соочува проект од вакви размери, треба да се забележи, на пример, дека каблите, откако ќе се соберат, треба да се соочат со различно лошо време како што се космички зраци, поради што одговорните донесоа одлука, во принцип, да користат јаглеродни наноцевки како основен материјал во конструкцијата на овие кабли. Од друга страна, мора да се земе предвид дека оваа структура ќе мора да се соочи со можни судири со метеорити, вселенски остатоци и дури мора да биде способна да пренесува енергија помеѓу Земјата и Меѓународната вселенска станица.

Како што споменавме во студијата за изводливост, ако треба да се изгради ваков артефакт, предностите ќе бидат импресивни бидејќи, на пример, би било можно да се испраќаат материјали и луѓе до Меѓународната вселенска станица со многу важно намалување на трошоците, како што е тоа, ако денес се процени дека испраќањето килограм материјал до Меѓународната вселенска станица има цена од околу 22.000 УСД со користење на овој вид технологија, цената ќе се намали на 200 УСД за килограм.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Жозе dijo

    Оваа вест е полна со грешки, 36.000 км е растојание за одржување на геостационарен сателит, но меѓународната вселенска станица е оддалечена само 400 км.