Личен избор: Мои 5 омилени игри за iOS

Продавница за апликации - Игри

Во многу наврати зборуваме за App Store, Google Play Store, Market ... Сите овие елементи се продавници за апликации, продавници во кои можеме да купуваме апликации за кој било наш компатибилен уред. App Store е компатибилна само со уредите на Apple додека Google Play Store е само за уреди со Android. Ми смета интересно што знаете кои се тие моите омилени апликации / игриЗатоа, со месеци ќе создавам серија написи каде ќе ви ги покажам моите омилени апликации и игри од различни платформи: Андроид, Mac OS X, iOS ... Но, сите во исто време. Денес ќе ви кажам за моите 5 омилени игри за iOS.

Бонбони Здроби

Бонбони гмечење Сага

Сигурно веќе ја знаете оваа игра наречена Candy Crush. Веројатно сте го слушнале тоа на телевизија бидејќи има реклами, но исто така можете да го знаете затоа што е една од најзависните игри што постојат (според студиите) во продавниците за апликации.

Целта: Ниту повеќе ниту помалку од експлодирачки бонбони со иста боја. Ако составиме слатки со иста боја, тие ќе експлодираат, станувајќи точки за напредување во повеќе од 400 нивоа што веќе ги имате во App Store. Покрај тоа, колку повеќе бонбони собираме, ќе добиеме плускавци за да извршиме изненадувачки ефекти врз бонбоните, како што се експлозии, селективно отстранување на бонбони со иста боја ...

Затоа што ми се допаѓа?: Candy Crush е една од моите омилени игри бидејќи е многу привлечна и динамиката е забавна. Од друга страна, сакам да гледам очајни луѓе додека го поврзуваат нивниот Фејсбук за да добиваат животи. Дали ти се допаѓа?

Candy Crush Saga (врска со AppStore)
Бонбони гмечење Сагаслободен

Растенија

Растенија наспроти зомби 2

Второто продолжение на една од најсимнуваните игри на App Store. Ние сме сопственици на куќа која мора да ја заштитиме од постојани напади на зомби.

Целта: Имаме 5 ленти земја каде што можеме да садиме растенија кои имаат моќ да ги убијат овие зомби. Нашата мисија е да ги изгаснеме зомби со тоа што ќе ги спречиме да влезат во нашата куќа. Колку повеќе нивоа добиваме, толку повеќе растенија ќе отклучиме.

Затоа што ми се допаѓа ?: Со оваа игра развивате способност да бидете околу неколку работи одеднаш (собирање сонца и садење зомби) како и можност за организирање работи (во овој случај, растенија).

Јас го препорачувам, тоа е неверојатно добра игра.

Растенија vs. Zombies ™ 2 (врска со AppStore)
Растенија наспроти зомби 2 фунтислободен

Икоманија

Икоманија

Од креаторите на „4 фотографии еден збор“ доаѓа Icomania, тотално различна игра во однос на прашањата, но иста во однос на динамиката и развојот на играта.

Целта: На екранот ќе се појави фотографија (или неколку) што означува нешто (социјална мрежа, оброк, позната личност, филм, мјузикл, песна, пејач, земја ...). Врз основа на фотографијата треба да претпоставиме за што станува збор и да ја напишеме со буквите што ни ги даваат (само 12, од кои може да останат)

Затоа што ми се допаѓа ?: Мојот порок е игри со интелигенција и стратегија. Со оваа игра можеме да откриеме колку знаеме за општата култура, технологии, интернет… За да го направите ова, само преземете ја Icomania и откријте колку земји знаете или колку уметници препознавате без карактеристики на лицето, на пример.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Jetpack

jetpack Joyride

Уште една одлична игра. Ја ставаме интелигенцијата настрана за да влеземе во светот на агилност, вештина и среќа. Во оваа игра сите овие карактеристики се мешаат со едноставна цел.

Целта: Одржување во живот на мал човек кој е опремен со ранец кој ако кликнеме на екранот се крева нагоре. Нашата мисија е да го одржиме малиот човек жив. Но, пазете се, има ласери кои убиваат и елементи кои имаат електричен удар. Ние мора да ги собереме сите искуствени поени, така што на крајот од играта, ќе извлечеме ждрепка за наградите на базенот.

Затоа што ми се допаѓа ?: Не мора секогаш да сакам закачки за мозокот! Jetpack е една од игрите што ја платив кога влегов во светот на iOS и App Store. Има многу добри осврти и неговата цел е едноставна и многу забавна.

Храм

Храмот Испратена 2

Исти карактеристики како Jetpack Royde, но се приближува до границата. Тука не само што ја мешаме агилноста, туку мора да бидеме опремени и со добри рефлекси, ако не сакаме да бидеме елиминирани при првата промена.

Целта: Бегство од некои орангутани кои не бркаат низ тесниот wallид полн со електрични замки, оган, спуштање на таванот, неочекувани скокови ... Секој пат кога ќе одиме напред, тоа оди многу побрзо, затоа мора да бидеме свесни за промените што се случуваат .

Затоа што ми се допаѓа ?: Немам многу добри рефлексии, но во Temple Run 2 рефлексиите не само што се потребни, туку и ракувањето со екранот на допир и брзината на перцепција, исто така, влегуваат во игра.

Temple Run 2 (врска со AppStore)
Храмот Испратена 2слободен

Повеќе информации - Апликацијата YouTube за Windows Phone е повторно веб-плеер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.