Волшебни уши на честа: Објавете војна со скапите уши (преглед)

Слушалки Има сè повеќе True Wireless и тоа е што тие станаа тотално демократизиран производ што континуирано се гледа на улица. Постојат TWS слушалки од сите видови и од многу марки, и како би можело да биде поинаку, Honor лансираше верзија со намалена цена.

На табелата за анализа ги имаме новите Honor Magic Earbuds, True Wireless слушалки со добар звук и под сто евра. Останете со нас и откријте зошто сите зборуваат за овие слушалки како најдобра вредност за парите на пазарот.

Како и обично, Морам да ве потсетам дека најдобриот начин да се внимава на овие слушалки е токму со видеото што го оставаме на врвот. Beе можете да ги видите unboxing, содржината и конфигурацијата на овој многу интересен производ. Исто така, добро време е да се претплатите на нашиот канал на YouTube и да и помогнете на нашата заедница да продолжи да расте. Од друга страна, ако веќе ви е јасно дека новите Honor Magic Earbuds треба да бидат дел од вашата листа на уреди, можете КУПИ ОВДЕ по најдобра цена.

Материјали и дизајн

Што се однесува до дизајнот, овие волшебни слушалки на честа се релативно познати за нас. До единицата пристапивме во бело и имаме сличен дизајн како и другите производи на Huawei, како што се FreeBuds, и мешавина од разноврсност на AirPods Pro на Apple во позиција. Секако дека не сме на врвот на иновацијата, но ако нешто работи не треба да го менуваме.

Тие се направени од сјаен поликарбонат, но ние откривме добра конструкција, особено во областа на звучникот што има метален склоп. Тие се појавуваат робусни и отпорни на прв поглед, сензациите се добри.

Кутијата (со полнење USBC) од своја страна изгледа малку послаба и функционална. Правилно е заоблено и има овална форма што помага при нивно транспортирање. Секоја слушалка тежи 5,4 грама (исто како AirPods Pro на пример) и имаат различни влошки, ве советуваме да пробате различни големини додека не ги пронајдете вистинските. Тие се вклопуваат правилно во увото и не паѓаат лесно.

Ние мора да нагласиме и покрај неговиот многу точен квалитет и удобност, дека ова е производ кој нема никаков вид на сертификација во однос на водоотпорност, нешто што може да биде одлучувачко ако планираме да ги стекнеме за да спортуваат. Сепак, во нашите спортски тестови не најдовме никаков проблем.

Конфигурација и врска

Одлучувачко е максимално да ги искористите своите можности инсталирајте ја апликацијата Huawei AI Life, Оваа апликација е достапна само за Android. Не значи дека слушалките не работат со iOS (iPhone / iPad), бидејќи тие работат и доста добро, но ќе изгубиме одредени карактеристики на ниво на кориснички интерфејс.

Постојат три начини на поврзување:

 1. Традиционално: Отворете го случајот и притиснете го копчето за спарување за да се појават во менито Bluetooth.
 2. преку AI живот на Huawei: Апликацијата ќе ги открие слушалките и ќе ни овозможи да ги конфигурираме кратенките, гестовите и другите можности, како што е батеријата.
 3. ЕМУИ 10: Honor или Huawei уредите со EMUI 10 имаат HiPair, што е брзо спарување на Huawei со скокачки екран.

Мислам дека најинтересната верзија е таа на апликацијата AI Life, бидејќи меѓу другото ќе ни овозможи правилно да го ажурираме софтверот на слушалките, нешто многу интересно за во иднина. Непотребно е да се каже, за сето ова, слушалките ја користат технологијата Bluetooth 5.0 за извршување на сите овие задачи.

Панел на допир и автономија

Овие почесни магични слушалки имаат „кратенки“, За ова, доволно е да го допреме рамниот дел од слушалките. Доколку ја имаме апликацијата AI Life на Huawei, ќе можеме да ја прилагодиме реакцијата на слушалките.

За ова имаме два начина, извршете брзо двојно притискање или држете долго притискање, што ќе резултира во кое било од дејствата што ги конфигуриравме:

 • Играј / Пауза
 • Следна песна
 • Претходна песна
 • Активирајте го стандардниот гласовен асистент

Одговорот е добар и брз во овој поглед. На ист начин, слушалките ќе детектираат кога ќе ги соблечеме и ќе продолжиме со пауза на песната или кој било вид мултимедијална содржина што ја играме. Се разбира, не разбирам зошто не ја репродуцира содржината откако ќе ги поставиме повторно.

 • Купете магични слушалки: ЛИНК

Од своја страна, автономијата не е најзабележителната точка, околу два часа репродукција на музика продолжи со активираното хибридно откажување на бучавата, нешто повеќе ако го деактивираме. Куќиштето од своја страна ќе ни овозможи целосно да ги полниме слушалките три пати повеќе, и целосно се полни за час и половина.

Квалитет на звук и откажување на бучавата

Прво зборуваме за поништување на бучавата, се одлучивме за „хибриден“ систем кој се потпира на акустичната изолација на гумите, како и на пикапот на микрофоните што ќе го соберат амбиенталниот шум и ќе се обидат да го покријат со фреквенции до максимум 32 dB според Honor. Резултатот е откажување на бучавата што го омекнува надворешноста, но е далеку од тоа да нè изолира целосно, нешто невозможно во слушалките TWS. Забележавме мало подобрување на нивото на бучава, но лично мислам дека наоѓам одредено доцнење.

Без откажување на бучавата, квалитетот е извонреден, особено со оглед на цената на производот. Звукот е јасен, се ценат добрите средини и не го злоупотребува басот за моќ, едноставно емитува квалитетен бас. Имаме диференцијација на инструментите што мене лично многу ми се допаднаа.

Овие магични слушалки ми овозможуваат да уживам во типот на музика што ми се допаѓа, нешто што не можам да го кажам за сите слушалки TWS, нешто од Queen, Artic Mokeys, La Fuga ... Без сомнение, најпозитивната точка на овие слушалки е квалитетот на аудиото.

И сега зборуваме за она што сакате да го знаете, цената:

Магични слушалки
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
79,99 a 116,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Автономија
  Уредник: 65%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите

Contras

 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.