Магнето лансира нова верзија на својот електричен лонгборд

магнето-1

Во неколку наврати разговаравме за електричните долги табли кои се достапни на тековниот пазар и точно е дека овие долги табли не се наменети за целата публика, без оглед на тоа колку играчки изгледаат. Во оваа прилика компанијата Магнето ја лансираше втората подобрена верзија на својата електрична долга табла и што е подобро да се

Тоа е електрично возило за движење низ градот на одржлив начин, како и забава, но внимавајте, бидејќи овие лонгборди достигнуваат голема брзина и веднаш да ги запрат не е лесно ако не сме навикнати на нивна употреба. Еден од оние кои ја популаризираа употребата на овие електрични долги табли беше добро познатиот јутубер Кејси Неистат, но тој користи бренд кој не е на дофат на сите џебови.

Промени во новиот Магнето

Овој пат новото Магнето расте во секој поглед, но пред сè во моќта. Откривме дека моторите се вклучени во тркалата, и да, Рековме мотори затоа што монтира два наместо еден. Во овој случај, тоа е 350 W Dual Hub што му дава максимална брзина од 28 MPH (во зависност од тежината на лицето што го користи) што изнесува околу 45 км на час.

Покрај тоа, дизајнот е променет во споредба со претходната верзија и долгиот плоча сега има поинаква форма и покрај тоа што е направен од канадско рециклирано дрво и траењето на батеријата е околу 25 километри во зависност од личноста и теренот со комплетирање на a целосно полнење за 2-3 часа и корисникот може лесно да го смени.

Сетот тежи околу 7 кг, што не се менува во однос на претходната верзија, но ако е во состојба да оди напред и назад со контролирање лонгборд. Далечинскиот управувач е поврзан преку Bluetooth 2.4 и се полни со помош на microUSB кабел и ќе ни треба адаптер за кабелот бидејќи доаѓа со британскиот модел.

Останатите спецификации се подобри во сите аспекти, затоа ве оставаме со нив:

 • Мерки 920мм * 240мм * 13мм
 • Тркала 90 * 52ММ, полиуретан со висок поврат на 85А
 • Големина на тркалото 83мм дијаметар / 52мм ширина
 • Батерија Самсунг висока литиумска батерија
 • Батерија што може да се разменува
 • 36V батерија, 4.4AH 20PCS ќелии

Во Веб-страница Магнето што ја оставаме токму тука ќе ги најдете сите информации и опции за купување на ова одлично електрично возило што има цена од 590 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.