НЕГОЛЕМ-Q2: Гимбал на iyијун со големина на џеб

МАЛИ Q2 iyијун

Областа гимбал расте веќе некое време со многу различни опции. Iyијун сега ни остави своја верзија на овој производ, дизајнирана така што можеме да добиеме стабилни и поквалитетни видеа. Компанијата го претставува својот ГИМБАЛ МАЗОТ-Q2 официјално, што ќе ни помогне кога станува збор за снимање квалитетни видеа со стабилност.

Иако овој SMOOTH-Q2 се издвојува и по својата мала големина. Бидејќи фирмата не остава со модел со големина на џеб, користејќи го и транспортот особено удобен и едноставен во секое време. Значи, за многумина тоа е најинтересна опција.

За разлика од другите модели на пазарот, овој Zhiyun SMOOTH-Q2 веќе доаѓа во намалена големина. Затоа, не мора да го преклопуваме или продолжуваме кога ќе го користиме. Има должина од 204 мм, што го прави многу погодно да се носи со нас насекаде. Можеме да го носиме во ранец со голема удобност. Покрај тоа, направен е со алуминиумско тело, тој е многу цврст модел, а силиконскиот слој го прави пријатно да се држи кога треба да го користиме.

МАЛИ Q2 iyијун

Друг важен аспект на овој гимбал е дека е многу лесен за употреба. Бидејќи има неколку начини на употреба, кои се прилагодуваат на разни ситуации и можеме да се префрлиме помеѓу режимите во секое време со притискање на едно копче. Покрај тоа, компанијата воведе нови режими во овој гимбал, така што корисниците имаат многу повеќе можности за употреба. Најновиот режим е режим POV, кој ви овозможува да креирате снимање од 360 степени во три оски, за повеќе извонреден ефект.

Можеме користете го овој Zhiyun SMOOTH-Q2 и со телефони со Android и со iPhone На едноставен начин. Прилагодено е да работи добро со двата оперативни системи во овој поглед. Иако некои од функциите ќе зависат од специфичниот модел, затоа секогаш треба да се консултираат спецификациите, за да се знае кои режими или функции може да се користат во секој случај со овој потпис. Општо, тоа не е нешто што претставува проблеми, така што можеме лесно да уживаме во неговите многубројни режими и функции.

Употребата на тоа е едноставна, како што споменавме, ова се рефлектира и во дизајнот. Во овој SMOOTH-Q2 можеме постојано да видиме дека е лесно да се постави на поддршката за да се користи. Исто така е многу лесно да се отстрани телефонот кога и да е, ќе завршиме со користење на гимбалот. Нема да биде потребно ништо за да се направи ова движење, што значи дека придонесува за подобро искористување на истото во сите видови ситуации. Максималната тежина што ја поддржува во овој случај е 260 грама, што нормално нема да биде надминато, бидејќи телефоните се полесни, но добро е да се знае дека тоа е границата што ја дозволува гимбалот.

Покрај тоа, можеме лесно ротирајте ја позицијата на телефонот на овој гимбал. На овој начин, можеме да снимаме секакви видеа, или вертикално или хоризонтално. Исто така, ако сакаме да се снимиме или да направиме директен пренос со помош на жимбалот на iyијун, тоа ќе биде можно. Нешто што несомнено може да биде интересно за многу корисници, кои сакаат да можат да направат видео во живо кое е многу стабилно и се прилагодува на секој момент. Друг клучен аспект во овој модел на кинеската марка, според тоа.

Како што можете да видите, овој SMOOTH-Q2 од кинеската марка Претставен е како комплетен и разноврсен гимбал, кои ќе можеме да ги користиме во секакви ситуации. Неговата мала големина и леснотијата на користење ја прави добра опција за разгледување во овој сегмент на пазарот за многумина. Ако сакате да дознаете повеќе за овој гимбал и како можете да го направите со тоа, влезете во веб-страницата на компанијата. Тука ќе ги најдете сите податоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.