Мало видео и повеќе фотографии од новиот Samsung Galaxy S8

Samsung Галакси S8

Се соочуваме со уште едно од протекувањата што се гледаат деновиве пред официјалното претставување на новиот модел на Смасунг, Галакси С8. Постојат многу протекувања, гласини и детали што се видоа на мрежата овие денови, па уште едно нема да не изненади премногу, но тоа покажува дека овие уреди се подготвени. ќе биде претставена на 29 март во Newујорк . Всушност, не остануваат многу детали за да се знае, но секогаш сакаме да имаме што е можно повеќе информации за нови презентации, иако подоцна кога тие официјално ќе пристигнат, сите или скоро сите детали се веќе познати. 

Малку или ништо не можеме да кажеме за тоа, па најдобро е да го видите малото, но јасно видео во кое може да видите модел на новиот Galaxy S8 што ќе биде претставен овој месец и каде застануваме на налепницата што thatубопитно ја има го заглави уредот на задната страна, каде што јасно пишува: „Не фотографирај“ „не продавај“ и „не објавувај информации“:

Зборуваме во множина затоа што во принцип ќе видиме два нови Samsung Galaxy S8 ако сите гласини се точни. Прво нормален модел и друг наречен «Плус», Да го оставиме настрана Edge да се повика на сличен начин како неговиот подиректен конкурент, да, iPhone на Apple. Всушност, нема ништо потврдено ниту во овој поглед, но сите гласини го покажуваат тоа.

Филтрираните слики се следниве:

Накратко, низа информации што не даваат новости за она што веќе го знаеме за уредот, но тоа јасно го покажува тоа уредите сега се подготвени за нивниот голем настан на крајот на овој месец март. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.