Xiaomi Mi Mix се гледа во бело на неколку филтрирани слики

Xiaomi Mi Mix

Xiaomi продолжува да биде вест скоро секој ден, поради континуираното лансирање на нови уреди или гласини кои имаат врска со паметните телефони претставени пред само неколку дена. Една од нив е Xiaomi Mi Mix тоа продолжува да расте во однос на популарноста и дека, како што знаевме пред неколку дена, мини верзија може да има наскоро на пазарот, со 5.5-инчен екран.

Исто така, Во последните часови, на мрежата се појавија неколку слики од оригиналниот терминал, односно Xiaomi Mi Mix со 6.4-инчен екран во бело, во она што може да биде нова верзија што кинескиот производител наскоро би ја лансирал на пазарот.

Во моментов единствената боја што е достапна за еден од најневеројатните мобилни уреди во последно време е црната, што секако додава одличен допир на елеганција, но е премногу „исклучена“ за голем број корисници. Можеби првичниот успех и зголемениот број на купувачи на овој терминал без граници на предниот дел, ја натераа Xiaomi да размисли за лансирање на нови верзии, што се однесува до бојата на Mi Mix.

Во моментот оваа нова верзија на уредот не е официјална, и такво пристигнува за неколку дена од раката на Xiaomi Mi Mix mini што досега можевме да го видиме само во неколку филтрирани слики со многу низок квалитет.

Дали мислите дека ќе продолжиме да гледаме новости околу Xiaomi Mi Mix?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.