Меѓународниот музеј за шпиони во Вашингтон предизвикува срцев удар на своите посетители

Хибридни и електрични автомобили Астон Мартин

Меѓународниот музеј за шпиони е приватен музеј во кој можеме да најдеме голем број на предмети поврзани со шпионажа во реалниот живот, всушност, многу нејзини членови се поранешни агенти на ЦИА, што му овозможува да им даде аура на мистерија и интриги на сите што го посетуваат.

Во шпионските филмови, најблиску што можат да бидат обичните граѓани на овој свет, кој секогаш привлекува внимание, особено во филмовите за Jamesејмс БондОсобено впечатлива е страста што ја имаат некои негативци кон ајкулите. Музејот е свесен за тоа и создаде посебна просторија за оваа ајкула.

Една од просториите на Меѓународниот музеј на шпиони ни покажува резервоар каде можеме да видиме ајкула како кружи многу близу до стаклото. Како што е вообичаено на овој вид изложба, тука е и соодветниот постер каде што не охрабрува да ги ставиме рацете во џебовите и со тоа да избегнеме допирање на стаклото за да привлечеме внимание. Но човечките суштества се curубопитни по природа, и во повеќето случаи посетителите го прават спротивното.

Шпионите знаат многу за curубопитноста, всушност тоа е суштинско значење за нивната професија, а во собата, наместо да постават аквариум со ајкула, тие поставија монитор со висока резолуција со ајкулата која кружи околу екранот, што симулира совршено до аквариум, нудејќи чувство на зголемена реалност. Во моментот кога onубопитните дежурни го допираат екранот, ајкулата го напаѓа наводниот кристал создавање пукнатини кои би го загрозиле интегритетот на аквариумот и очигледно монументална страв за onубопитните дежурни.

Иако е вистина тоа Не е првото склопување што можеме да го најдеме од овој типБлагодарение на фактот дека технологијата напредува со скокови и граници, особено ако зборуваме за екрани со висока резолуција што надминува 4k, веројатноста дека може да понуди овој тип на слики се зголемува, и ако тие не му кажат на Грегори Хајнцман, протагонист на видеото , кој отишол во музејот со неговата сопруга Кејси Пек, за да ја документира посетата, и одбрал да не го игнорира знакот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Антон Чигур dijo

    И, ако тоа ве изненади, тоа е затоа што сè уште не сте виделе ништо