MiniBatt, вака функционираат вашите системи за безжично полнење за телефони

Безжичните системи за полнење се бесни. Да бидете во можност да го полните вашиот телефон без да користите кабли е навистина пријатно. И тука влегува МиниБатт, шпански стартап што нè изненади за време на ИФА во Берлин со својата нова и интересна палета на производи што ќе ви овозможат безжично да го полните вашиот iPhone 6 или iPhone 6 Plus благодарение на куќиштето PowerCase заедно со низа многу интересни безжични полначи.

Не пропуштајте го Jordорди Гилберга, извршен директор на компанијата, кој ни објасни во видео замислете ја целата палета на производи MiniBatt достапни на пазарот! 

Minibatt, линија на системи за безжично полнење кои се издвојуваат по нивната употребливост и дизајн

MiniBatt StandUp

Пред да зборувате за решенијата на оваа компанија, кажете го тоа MiniBatt е шпанска компанија, со седиште во Барселона, и ги дизајнираше сите свои производи на шпанска територија, нешто за пофалба ако земеме предвид дека нашата земја не се истакнува за своите технолошки компании.

Како што ќе видите на видеото, низата производи презентирани од орди Гилберга е многу интересна, особено истакнувајќи PowerCASE, футрола за iPhone 6 и 6 Plus што ќе ви овозможи безжично да го полните вашиот телефон со прифаќање на технологијата за полнење PMA и Qi. 

MiniBatt PowerCase IPhone 6

Куќиштето нуди многу пријатен допир и е направено со најдобрите компоненти, истакнувајќи го чипот Texas Instruments за да ги искористи можностите на MiniBatt PowerCASE, куќиштето за безжично полнење за iPhone 6 и 6 Plus.

Друг од најинтересните производи е MiniBatt Standup, безжична основа за полнење што располага со 3 калеми што му овозможуваат на уредот да се полни од која било позиција, без оглед дали телефонот ја допира целата основа за полнење.

И не можеме да заборавиме Fi60 и Fi80, Невидливи безжични полначи кои можат да се инсталираат на различни површини насочени кон професионалниот сектор. Иако не изгледа лоша идеја да инсталирате некој од овие полначи на работната маса!

Што мислите за решенијата MiniBatt?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Нежична индукција. Безжичен е wifi рутер, ова е како оние на долгогодишни индуктивни електрични стоматолошки непријатели. Не мешај поими