Sony Xperia X Performance е лидер во мобилните фотоапарати

xperia-x-перформанси

Камерата станува еден од диференцијалните елементи помеѓу врвните уреди, откриваме дека брендови како Huawei сакале да направат разлика директно со додавање на две камери, сепак, дизајнерите чистачи како Sony продолжуваат да се фокусираат на добри сензори како шампион на квалитетот на вашите фотоапарати. Sony Xperia X Performance стана водечки уред во однос на квалитетот на фотографијата, или барем се поврзува со двата најдобри мобилни телефони на пазарот во однос на фотографијата, не би можеле да очекуваме помалку од Сони во овој поглед, бидејќи големите брендови користат свои сензори.

Специјалистите на DxOMark направија типичен репер за оваа изведба на Xperia X и направија одлични сензации, всушност, му дадоа резултат 88/100, катапултирајќи го на врвот на списокот, врзан со Samsung Galaxy S7 Edge и HTC 10. Тоа е, нема сомнение дека Sony Xperia X Performance стана најдобрата мобилна камера за оваа 2016 година, барем врзана за претходните две. Всушност, тоа е нешто што воопшто не изненадува, можеби обработката на фотографиите е задача на Sony што чека, но неговите сензори се фантастични, а резултатите го даваат.

Во теорија, Sony Xperia X Performance е способен да прави „паметни слики“ Благодарение на неговиот нов софтвер, ова не му помогна да ја надмине обработката на HTC и Samsung Galaxy S7 Edge. Се разбира, AF-то на Xperia X Performance е само дел од равенката, но многу да се земе предвид. Момците во анализата не биле премногу задоволни од Auto HDR на фотографиите, иако тоа го надополнува со други подобрувања, боите се крајно живописни, можеби нереални, што ќе зависи од вкусот на потрошувачот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.