Мовави: Најкомплетните уредници на фотографии и видео за Windows и Mac

Мовави

Домашната задача на уредувањето фотографии и видеа може да биде сложено за многу корисници. Исто така, понекогаш откриваме дека многу од уредниците на пазарот не ни ги нудат сите опции што сакаме да ги користиме. Значи, не можеме да направиме вид на уредување што го сакаме. За среќа, овој проблем е минато со Мовави.

Компанијата создава софтвер што ни овозможува да уредуваме фотографии и видеа на Виндоус и Мек. Меѓу производите што ни ги нудат ги наоѓаме и Уредник на фотографии Мовави. Исто така, имаме еден од најсеопфатните уредници на видеа на пазарот, Movavi Video Editor.

Компанијата се фокусира да ни понуди квалитетен софтвер и најголем број на достапни алатки за извршување професионална работа за уредување. На овој начин, сигурно ќе ги добиете резултатите што ги баравте при уредување на слика или видео. Зборуваме повеќе за секој производ подолу. Значи, можете да видите што нуди Мовави.

Мовави Видео Уредувач / Видео пакет

Ако тоа што го сакате е да можат професионално да уредуваат видеа или филмови, тогаш ова е најдобрата опција што можеме да ја најдеме денес. Благодарение на Видео пакетот ќе можеме да го спроведеме целиот процес на уредување во еден софтвер. Значи, освен заштеда на простор на вашиот компјутер, тоа е целосна алатка која го нуди она што ви треба.

Можете да ги извршите класични задачи за уредување видео. Од сечење фрагменти, додавање ефекти, подобрување на сликата, уредување на аудио или слика или снимање на некои моменти. Покрај овие функции и многу други, можете исто така конвертирајте видео во други формати. На начин што е компатибилен со тимот во кој работите или да го испратите на некој друг.

Најдоброто нешто кај овој уредник на Мовави е тоа е компатибилен и со Windows и со Mac. Затоа, без оглед на кој компјутер имате, ќе можете да уживате во овој софтвер што ви овозможува да ги уредувате вашите видеа и филмови на професионален начин. Можете да проверите повеќе за уредникот на веб-страницата на компанијата.

Уредник на фотографии Мовави

Компанијата ни нуди и различни уредници на слики. Значи, лесно е да се најде таков што одговара на она што ви треба во зависност од изданието што треба да го направите или вашата професија. Иако, оној што се издвојува над останатите е уредникот за фотографии Movavi.

Многу корисници сметаат дека ова е нешто заситен сектор и дека има многу издавачи. Но, понекогаш тие се многу комплицирани за употреба или се многу основни и не ни ги нудат сите функции што би сакале да можеме да ги користиме. За среќа, опции како овој Movavi Photo Editor ни помагаат.

Тоа е уредник на слики што е многу лесен за употреба. Јас лично не сум експерт кога станува збор за уредување на слики и ми беше пријатно да го користам. Покрај добивањето на посакуваните резултати. Тоа ни овозможува да ги извршуваме класичните функции за уредување (намалување, ротирање, промена на големината ...). Но, исто така имаме многу дополнителни функции.

Ние можеме додадете ефекти, отстранете ги несаканите предмети од фотографиите, подобрување на кожата на луѓето (отстранете мозолчиња, дамки, црни точки ...), користете филтри, промена на позадината на сликата, додадете текст, итн. На кратко, многу дополнителни функции што го прават многу комплетен уредник на слики.

Достапност

Моиви Видео пакет

Ве интересира оваа уредничка на фотографии или видео од Мовави? И уредниците и многу други се достапни на сопствената веб-страница на Мовави. Во него можете да го најдете целиот софтвер што го имаат за уредување видеа или слики достапни и за Windows и за Mac. Значи, многу е лесно пронајдете го оној кој најдобро одговара на вашите потреби. Што мислите за овие уредници?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.