Екранот на новиот LG G6 протекува на мрежата

Едвај сме на две недели од почетокот на настанот во Барселона Мобилни Светски конгрес 2017 во кои ќе бидат презентирани добри вести од технолошкиот сектор. Во Барселона и конкретно во недела пред официјално започнување на настанот, ќе ја видиме официјалната презентација на новиот модел на LG, LG G6. Овој смартфон работи во однос на гласините и протекувањето што ги имаме на располагање на мрежата и денес тој што скокна е сликата на предниот екран на уредот, што ја имаме на горниот дел.

Овој нов смартфон на LG може да пристигне со процесорот Snapdragon 821, а тоа е дека новиот процесор веќе рече дека практично ќе го преземе Самсунг, со својот Галакси С8 од кој ќе ја пропуштиме презентацијата во Барселона. Во овој случај, новиот LG би имал проблем бидејќи станува збор за излегување на пазарот со чип стар една година, нешто што може да биде проблем за некои корисници кои гледаат само на хардверските броеви ...

Во секој случај се чини дека тоа ќе биде единствената лоша работа кај овој нов LG G6 со оглед на гласините за останатите спецификации. LG има можност да го лансира паметниот телефон неколку недели пред Samsung и тие не можат да ја пропуштат оваа можност. Во филтрираната слика може да ги видите неколкуте рамки на уредот Треба да ја прилагоди цената максимално, да ги има сите технолошки иновации интегрирани, водоотпорни, безжично полнење, освен процесорот Qualcomm Snapdragon 835 и очигледно спектакуларен дизајн што се чини дека го покажува овој фронт. Има само неколку дена до неговото претставување, на 26 февруари, но сè потешко е да се сокријат неговите детали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.