Анализа на Dead Rising 3

мртво_ востание_3

После Мртвото Рајзинг 2 нешто бездушно, Игри со сини замоци, претворена во Капком Ванкувер се враќа на товарот со предлог што е премногу континуиран, што значи дека ова Мртвото Рајзинг 3 носи и дефекти и доблести во оваа испорака, засега, исклучиво на Xbox One.

Никогаш порано во ниту една друга игра не сте виделе толку голем број на зомби на екранот, а во оваа програма лесно е да наидете на вистински плима на несмртоните што може дури и да ги забави нашите чекори дури и кога се монтирани на возила. Без понатамошно одложување, ќе ви ги искористиме чувствата што ни ги остави Мртвото Рајзинг 3.

Ник Рамос е механичар од измислениот град на Изгубеното - јасно инспириран од Лос Анџелес - каде што се појави епидемија на зомби и се очекува владата да стави крај на биолошката закана преку нуклеарен напад. Додека се одбројува одбројувањето до бомбардирањето, ќе мора да спасиме други преживеани и да извршуваме мисии во најчист стил Grand Theft Auto. И, новото сценарио каде се одвива играта е отворен град за разлика од местата каде што се случиле претходните Мртво воскреснување, достигнувајќи допир со песок што другите игри го немаа.

мртви кои растат 3 зомби

Се разбира, обележјата на сагата остануваат недопрени: брутални орди зомби, стапици, возила со кои се уништува сè, гори, црн хумор, апсурдно оружје, странични потраги и, се разбира, некои харизматични психопати кои можеби ја подобруваат играта . Што се однесува до режимот за соработка, тој се враќа овозможувајќи му на вториот играч да го отелотвори Дик рамос, братот на главниот јунак, и играта нуди филтер за посоодветен избор на нашиот виртуелен партнер според видот на играта што сакаме да ја спроведеме.

мртво-воскреснување-3-протагонисти

Една од работите што многу играчи им се допадна најмалку беше колку се повторува искуството. Мртво воскреснување со часовите, а тоа, за жал, се случува и во овој трет дел: монотонијата ќе биде повеќе од очигледна кога ќе сфатите дека сте поминале часови и часови правејќи точно ист вид мисии. И внимавајте на плимата и осеката на зомби, многу импресивно на првиот контакт, но кога веќе сме во напредни точки на играта, многу е тешко да се движиме меѓу нив на патни растојанија и нема начин да се прават брзи патувања. Посебно споменување на ВИ, поточно на другите преживеани, што е премногу основно и може да ни донесе необична нервоза.

мртви воскреснување 3 изгубени

Големината на Изгубеното Тој е многу пообемен од оној на другите сценарија Мртво воскреснување, и исто така без никакво време на вчитување. Сепак, нивото на детали не е многу високо и лесно е да се најдат премногу често копирани згради и нагласено пукање незамисливо во конзолата од новата генерација. Друга слаба точка на техничкиот дел се 720p максимална резолуција и 30 fps на оние кои ја водат играта, со доста остри падови на рамки, имаме и текстури за кои е потребно време да се вчитаат, други се премногу рамни, видоа заби ... Вистината е дека никој не би ги очекувал овие флеки во играта што ветуваше дека ќе биде повеќе во премиерата на Xbox One.

мртов воскреснува 3 град

На ниво на звук, веќе можете да добиете идеја за тоа што ќе најдете: снимки, стенки, експлозии ... Со ост што останува незабележан, а не како theубопитниот детал што за прв пат во франшизата , ќе ги имаме гласовите синхронизирани на шпански, иако да, ништо извонредно. Треба да се споменат и бројните намигнувања и велигденските јајца кои не се однесуваат само на универзумот на Мртво воскреснување, ќе има и присуство на други наслови на CapcomКако Мега Човекот o Resident Evil.

Мртво-воскреснување-3

Мртвото Рајзинг 3 Тоа е истата игра што ја видовме пред три години од рацете на истото студио, освен таа облечена, поточно слабо облечена, со облека од следната генерација: дава чувство дека, пред толку многу технички лизгалки, играта е елабориран премногу набрзина за да пристигне точно на време при лансирањето на Xbox One. Дадената слобода со новиот допир на песок е точка во нејзина корист, но не е правилно искористена, особено поради повторливата природа на мисиите на играта.

Сепак, обележјата, како што се горе, зомби орди и црн хумор остануваат во сила во ова Мртвото Рајзинг 3 дека, далеку од иновации или полирање на дефектите на претходните игри, останува многу континуирано и занемарено, но благодарение на неговата личност, навивачите може да уживаат во неколкучасовна забава со оваа програма, како и за другите гејмери, подобро е да оди со оловни нозе.

ЗАВРШНА ЗАБЕЛЕШКА МВЈ 6.5


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.