Google Play Music е целосно обновена за да се фокусира на контекстот

Свирам музика

Контекстот ќе заземе централна фаза во серија апликации на Google. Тој контекст е една од најидентификуваните карактеристики на „Помошникот на Google“ за напојување интуирајте ги следниве кориснички прашања без тоа да мора постојано да го повторува главниот предмет на нив.

Есе контекстот е главниот актер на реновирањето комплетен список на Google Play Music што ќе презентира препорачани списоци секој пат кога апликацијата ќе се отвори според некои податоци земени од сметката на Google на сопственикот, како што се направени пребарувања, локација од „Мапи“ и многу други.

Апликацијата Play Music се фокусира на персонализација и контекст да понуди главен екран за препораки што ќе биде различен секогаш кога ќе се отвори. Ова е дека ако ја започнете апликацијата во сабота навечер, ќе се појават плејлисти поврзани со тој момент. Од друга страна, ако го правите тоа во недела попладне, најнормално е дека тоа е музика поврзана со моменти на релаксација, или оние што обично ги слушате од вашите омилени кои ја поттикнуваат таа порелаксирана состојба.

Свирам музика

Ова е местото каде што «машинско учење»Или можноста на апликацијата да учи од корисникот додека ја користи. Логично, колку повеќе се користи Play Music, толку повеќе препораки може да се дадат според една.

интерфејсот се обновува во стил на картички на Google Now, но она што е речено, Play Music се ажурира за да биде во согласност со она што се нарекува „контекст“ што го има „Помошникот“ и таа централна оска што ќе биде отсега натаму за различните производи на големиот G. bus до универзитетот во понеделник наутро кога врне дожд и Play Music ќе ги земе сите тие податоци за да ви ја постави најсоодветната музика за тој момент или момент.

Музика на YouTube
Музика на YouTube
Развивач: Google LLC
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.