YouTube Music и YouTube Premium веќе достапни во Шпанија

Откако ја испробаа Google Play Music, гигантот за пребарување конечно го најде дефинитивното име како што сака да биде уште една алтернатива на пазарот за стриминг музика во која доминираат Apple Music и Spotify, лансирање на YouTube Music. Во последниве години, треба да се направи „Гугл“ со имињата за да се разгледа и се најде јасен пример за неговата услуга за електронско плаќање што откако помина низ неколку имиња, се нарекува „Гугл пеј“.

По неколку недели доцнење, музичкиот сервис на Google наречен YouTube Music, штотуку слета во 12 земји, меѓу кои само Шпанија се наоѓа како земја што зборува шпански. Другите земји каде штотуку слета YouTube Music се Австрија, Канада, Финска, Франција, Германија, Ирска, Италија, Норвешка, Русија, Швајцарија и Велика Британија.

Што ни нуди YouTube Music Premium?

Како што објави Google пред неколку недели, YouTube Music е дефинитивно име со кое Google сака да ги објави своите услуга за стриминг музика, но исто така ни овозможува пристап без реклами до сите музички видеа достапни на платформата ЈуТјуб, како и синглови, ремикси, настапи во живо ... верзии што денес може да бидат повеќе од тешко да се најдат надвор од видео платформата на YouTube.

Ако не го знаеме името на песната, но знаеме дали таа се појавува во реклама или во дел од текстот на песната, можеме да ја напишеме во пребарувачот за да ја најдеме. YouTube Music Premium е со цена од 9,99 евра месечно за индивидуална сметка. Ако сакаме да го договориме семејниот план, цената се зголемува на 14,99 евра месечно.

Што ни нуди YouTube Premium?

YouTube Premium е она што Google порано го нарекуваше YouTube Red, што не е ништо повеќе од Стриминг видео платформа на Google со своја содржина како што се серии или филмови, покрај вклучувањето на услугата YouTube Music Premium без никаков вид реклами. Некои од оригиналните серии што се достапни преку YouTube Premium, ги наоѓаме рестартирањето на Карате Кид, наречено Кобра Каи или Импулс. Покрај тоа, можеме исто така преземете музика од youtube.

YouoTube Premium е со цена од 11,99 евра месечно за единствена сметка. Ако сакаме да искористиме семејна сметка, треба да одиме во благајната и да платиме 17,99 евра месечно.

Што ни нуди секоја услуга?

Музика на YouTube YouTube Premium YouTube Music Premium
Музика без реклами X X
Репродукција во позадина X X
Превземања X X
YouTube YouTube Premium YouTube Music Premium
Музика без реклами X -
Репродукција во позадина X -
Превземања X -
Оригинална содржина X -

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.