Amazon Music Unlimited ни нуди два бесплатни месеци од семејната стапка

Не само Spotify и Apple Music, со 60 и 30 милиони претплатници, соодветно, живее човек, туку на пазарот можеме да најдеме и други подеднакво валидни понуди. Имајќи предвид дека сите стриминг музички услуги ни нудат практично ист каталог, со неколку исклучоци, ако можеме да ја искористиме секоја понуда од различните што ни нудат ваков вид услуги, подобро отколку подобро.

Амазон не само што е гигант на продажба на Интернет, туку има и стриминг видео сервис, достапен бесплатно за сите корисници на Prime, но исто така има и стриминг музички сервис, чиј каталог е околу 50 милиони песни. За да го прослават Божиќ, Амазон ни нуди два месеца од семејниот план потполно бесплатно.

Од полноќ на 0 декември, односно од сега до следниот 22 декември во 24:23 часот., Амазон ни дава два месеца од семејниот план, но како и обично во овој вид понуди, претплатите се ограничени на првите 4.000, па затоа е повеќе од препорачливо доколку сте планирале да искористите понуда од ваков тип, веќе земате. Доколку сакате да ја искористите оваа понуда, мора да го сторите тоа преку следниот линк.

Неограничена Божиќна понуда на Амазон - 2 месеци бесплатно на семејната цена

Откако ќе поминат двата месеци, сè додека претходно не се отпишеме, Амазон ќе започне да наплатува по 14,90 евра секој месец. Ако сакаме да заштедиме две месечни плаќања, можеме да ангажираме цела година и да заштедиме два месеци, сè додека сме корисници на премиерот.

Што ни нуди стапката на Amazon Music Unlimited Family?

 • Пристап до повеќе од 50 милиони песни.
 • 6 индивидуални сметки, каде што можеме да создадеме свои лични музички списоци за секој од членовите на семејството.
 • Секоја од 6-те сметки добива персонализирани препораки според нивните музички вкусови, вкусови што услугата ги открива додека ја слушаме нашата омилена музика.
 • Пристап до голем број списоци и радио станици избрани од експерти.
 • Музика достапна без интернет-врска.
 • Компатибилни уреди: iPhone, iPad, iPod touch, уреди со Android и таблети, компјутер, Mac, прелистувач, таблети за пожар, звучници Sonos и Denon HEOS.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.