Најдобри музички плеери за Windows

И покрај фактот дека услугите за стриминг на музика станаа најкористената алатка од многу корисници кога станува збор за слушање на нивната омилена музика, многумина се оние кои имаат голем број песни, претворено директно од вашето ЦД со највисок квалитет и претпочитаат да го користат својот компјутер за да управуваат со него во секое време, покрај тоа што ќе го играат поврзано на аудио опрема.

Ако сакате да продолжите да ја искористувате вашата музичка библиотека, таа музичка библиотека што ве чинеше да создавате толку многу години, во оваа статија ќе ви покажеме што се најдобрите музички плеери за ВиндоусИграчи кои постојано се ажурираат секоја година, не оние што станаа легенда, но веќе неколку години се без ажурирања.

Од сите играчи што ви ги покажуваме подолу, сите Тие ни нудат бесплатни верзии со некое друго ограничување, ограничување што можеме да го прескокнеме со купување на апликацијата, но тие се најмалку. Сега сè зависи од потребите и преференциите што ги имате за да ја одржувате вашата библиотека во ред и концерт.

Гом плеер

GOM Player ни овозможува да ја контролираме репродукцијата на музика од нашиот паметен телефон

Овој плеер што троши многу малку ресурси, не само што ни овозможува да уживаме во нашата омилена музика, туку исто така ни овозможува да пуштаме секаков вид видео, вклучително и оние снимени во 360 степени, иако за ова мора да треба да ги преземете соодветните кодеци, нешто што не се случува ако зборуваме за музички датотеки. GOM Player ни нуди голем број кожи за да го прилагодиме нашиот плеер според нашите вкусови, функција што не ја нудат сите играчи на пазарот.

Ако додека слушаме музика, се движиме низ куќата, благодарение на GOM Remote апликацијата, можеме контролирајте ја репродукцијата од нашиот паметен телефон, или Андроид или iOS, за да можеме да ја паузираме репродукцијата, да ја унапредиме песната, да се вратиме назад ... Потребни се 2 ГМ RAM меморија и е компатибилна од Windows XP до Windows 10. Исто така, нуди голем број на кожи за прилагодување на естетика на играчот.

Преземете го GOM плеерот

Менаџер за музика на Ваф

Waf Music Manager е комплетен музички плеер за компјутер

Waf Music Manager е едноставна и практична апликација која групира а музички плеер, организатор на песна и уредник на ознакиВо еден лесен пакет, овозможувајќи ви да слушате музика и да ги менувате деталите за песната од едно место. Вградениот прелистувач на датотеки ви овозможува да ги прегледувате сите поддржани музички датотеки на одредена локација на вашиот компјутер и нивното времетраење, додека функцијата за пребарување може да се користи за филтрирање песни според името на уметникот, насловот или албумот.

Апликацијата ви овозможува да ги уредувате податоците за ознаките на избраните музички датотеки (дозволено е сериско работење), обезбедувајќи полиња за уредување за името на уметникот, насловот на песната, албумот, оценката, бројот на песната, годината, жанрот, издавачот, композиторите директори. На овој начин, можете да ја организирате вашата колекција на многу поефикасен начин. Wal Music Manager е поддржан од Виндоус 8.1.

Преземете Waf Music Manager

ZPlayer

ZPlayer е мал музички плеер за компјутер

ZPlayer е музички плеер базиран на Java што ни овозможува да уживаме во омилената музика со лесен за употреба интерфејс, без компликации. Овој плеер природно поддржува широк спектар на аудио формати како MP2, MP3, WAV, Ogg, Flac, MID, CDA, MOD, Dolby AC3 ... Лесно можеме да креираме плејлисти кои ни го покажуваат името на песната, времетраењето, големината и кога е создаден. ZPlayer е плеер компатибилен со сите верзии на Windows, тоа само ни овозможува да пуштаме аудио, зафаќа многу малку и корисничкиот интерфејс ни овозможува да ја паузираме или свириме песната, да ја запреме, да напредуваме песна или да се вратиме на претходната.

Преземете го ZPlayer

AIMP

AIMP, е друга опција за слушање музика на нашиот компјутер

AIMP се приклучува на долгиот список на музички плеери достапни за Windows. Главната карактеристика што ни ја нуди е компатибилноста со различни кожи за да го прилагодиме плеерот според нашите вкусови. AIMP е природно компатибилен со датотеки MP3, AAC, FLAC, MAC, M3U, OGG, OPUS, RMI, TTA, WAV и WMA, меѓу другите. Овој играч зафаќа многу малку простор на нашиот хард диск и е компатибилен како на Виндоус Виста.

Преземете AIMP

Музика

MuisicBee е curубопитен музички плеер

MusicBee е еден од играчите што ни нуди повеќе опции за помалку простор. Наместо да ни понудите прелистувач на датотеки, ние мора директно да ја увеземе папката во која се наоѓаат музичките датотеки за да започнеме со репродукција. Ако е вметната уметноста на албумот или песната меѓу метаподатоците на аудио датотеките, ова ќе биде прикажано во апликацијата. MusicBee ни нуди различни режими на прикажување, автоматско исклучување, промена на аудио-конфигурацијата, пристап до миксер за песни, измена на етикетите на аудио-датотеките ... Оваа репродукција е компатибилна од Windows Vista и е компатибилна со верзии од 64 бита.

Преземете MusicBee

MediaMonkey

Mediamonkey, одличен музички плеер за компјутер

Друг од плеерите што ни нудат голем број опции е MediaMonkey, репродукција што може да управува со библиотека без да збрка повеќе од 100.000 датотеки, да запали ЦД-а директно од апликацијата, пребарување преку ознаки, букви, корици и други метаподатоци, управувајте со жанров тип на песни ...

Исто така, ни овозможува да репродуцираме кој било аудио формат без да се грижиме дали треба да се претвориме во други формати, можеме да креираме плејлисти за сите песни што ги сакаме без ограничувања како додаток на користење функцијата Auto DJ така што таа автоматски се грижи за репродукција на песните од нашата библиотека. Во рамките на опциите за прилагодување, ние исто така наоѓаме можност за додавање кожи, алатки за откривање нова музика, јазични пакети ...

Преземете MediaMonkey

Смелост

Измешајте и пуштете ги омилените песни со смелост

Иако оваа апликација е попозната по тоа што е одличен уредник за аудио датотеки, таа исто така ни нуди различни функции да ја користиме како музички плеер, но со дополнителното што ни овозможува да ги уредуваме омилените песни за да создадеме, со бледнее, единечна песна со многу песни. Дремнувања барајќи сè во едноЗа да избегнете инсталирање на толку многу апликации на вашиот компјутер, Audacity е апликацијата што ви треба.

Преземете смелост

Томахавка

Томахавк ни нуди голем број опции за пуштање музика

Ако нашата музика не се наоѓа само на нашиот компјутер, но ние исто така користиме стриминг музички сервис, управувањето со сите тие информации е многу едноставно со Томахавк, бесплатен плеер што може да се поврзе со Google Play Music, Spotify, Deezer, iTunes, SoundCloud до YouTube. На овој начин, која било песна што ја бараме, ќе ја најдеме лесно, или на нашиот хард диск или во некој од овие стриминг музички услуги. Исто така, ако сме еден од корисниците кои сакаат да ги споделуваат нашите вкусови со нашите пријатели, Томахавк ни нуди совршени алатки за да го сториме тоа.

Преземете Томахавк

туна

aTunes е еден од најдобрите музички плеери

aTunes, инспириран од iTunes на Apple, ни нуди едноставен и јасен интерфејс за да можеме лесно да ги најдеме и репродуцираме сите песни што се дел од нашата библиотека. Благодарение на опцијата за увоз на песни или директориуми, можеме постепено да управуваме со нашата библиотека без да мора да се бориме со голем број песни штом започнеме.

aTunes е компатибилен со сите аудио формати на пазарот, затоа нема да треба да ги претвораме песните во покомпатибилен формат за да можеме да ги репродуцираме, со оваа одлична бесплатна апликација. Како и другите услуги, aTunes ни овозможува да се поврземе со Last.fm покрај тоа што ги наоѓаме сите песни што се дуплирани, нешто што многу малку апликации го прават.

Преземете aTunes

VLC медиа плеер

VLC бесплатен музички плеер за компјутер

Со текот на годините, VLC стана најдобрата алатка што можеме да ја најдеме на пазарот бесплатно за да можеме да ја слушаме омилената музика и да уживаме во кое било видео во кој било формат, бидејќи е компатибилно со сите нив. Иако е точно дека естетиката не е највпечатлива од сите, со VLC нема да имаме никаков проблем пуштете кој било музички формат.

Преземете VLC

iTunes

Ако сакаме нашата библиотека да биде секогаш во ред со нивните соодветни корици, Apple iTunes е одлична опција кога ја слушате нашата омилена музика, да, мора да бидеш многу совесен со сите податоци на секоја песна, така што апликацијата може правилно да ги сортира и групира. Ако имате iPhone, iPad или iPod Touch, многу е веројатно дека веќе сте ја инсталирале оваа апликација дури и ако ја користите само за правење резервни копии, бидејќи функцијата ни овозможи да ја разгледаме App Store и да ги инсталираме подоцна нашиот iOS уред е отстранет по објавувањето на iOS 11.

Преземете iTunes


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.