Cloud Music Player: Пуштете бесплатна музика на вашиот iPhone од облакот

Облак музички плеер

Стримингот стана најпопуларниот начин за слушање музика денес. Тоа е многу удобен метод и не бара да го користиме просторот за складирање на телефонот. Иако постојат и други опции кои тие се обложуваат на нови системи, како што е Cloud Music Player. Неговото име веќе ни го прави јасно, и го користи облакот за да пушта музика.

Се соочуваме со бесплатна опција со која можеме да слушаме музика во облак на нашиот iPhone, бидејќи апликацијата е компатибилна само со iOS (за сега). Затоа, Cloud Music Player е претставен како добра алтернатива за слушање бесплатна музика.

Облакот затоа станува клучен аспект во оваа опција. Една од неговите предности е тоа поддржува разни облачни услуги (Google Drive, Box, Dropbox, OneDrive и OwnCloud). На овој начин, можете да ја поставувате музиката во облакот и со тоа да не мора да го користите просторот за складирање на телефонот.

Така, ќе можете да ја слушате целата своја музика користејќи Cloud Music Player. Сето ова без да се грижите за просторот за складирање што го имаме на располагање на телефон за кратко време. Во самата апликација ќе ги видиме сите детали за секоја песна.

Покрај типичните (песна, пејачка, албум, година ...) Исто така, ќе ни каже во кој облак систем е зачуван. Што може да биде исклучително корисно во случај да користиме повеќе од една од овие платформи. Тоа ќе ни овозможи да имаме многу попрецизна контрола во секое време.

Cloud Music Player исто така ни овозможува да зачувуваме песни и со тоа да ги слушаме дури и ако немаме Интернет врска на iPhone. Идеално за секое време, дури и кога одиме на патување. Преземањето на Cloud Music Player е бесплатно, имаме изборни набавки внатре. Ти можеш преземете овде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.