Стриминг музика за 5 долари благодарение на Амазон и Пандора

Амазон Ехо

Сите тоа го знаеме денес Пандора како Амазон ги подготвуваат и двајцата услуги за стриминг на музика да се влезе на пазар кој, иако расте многу бавно, не престанува да расте. Највпечатливо во врска со ова, сигурно никој нема да биде изненаден што и двете компании сакаат свој сочен дел од пита во овој сектор на пазарот, е тоа што двете услуги ќе имаат модалитет на Претплата од 5 долари, нешто што може да го промени начинот на разбирање на овој вид услуги, правејќи го конечно да ги достигне масите.

Фокусирање на секоја од услугите одделно, од една страна што ја имаме Амазон, гигант за електронска трговија, кој би ја засновал својата услуга на Претплата од 5 долари месечно на секој корисник што има единица од нивните звучници во нивниот дом ехо. Ако немате еден од овие звучници, ќе мора да го поминете купувањето во полето Претплата од 10 долари Тој нуди широка музичка понуда, како и практично сите ривали на оваа услуга. Како детал, да ви кажам дека дури и ако сте корисник на Amazon Premium, мора да ја договорите оваа услуга целосно независно.

Амазон и Пандора очекуваат своите услуги за стриминг на музика да бидат подготвени до крајот на годината

Второ имаме Пандора, позната по тоа што е во подем компанија на интернет радио пазарот. Во моментов, како што се дознава, компанијата е во целосен разговор со дискографските куќи за лансирање на својот нов стриминг музички сервис, како претходната услуга, ова би имало цена од 5 долари месечно каде би понудила еден вид радио преку Интернет што би свирело музика според вкусот на корисникот, овозможувајќи, пак, да минува низ траки без никакво ограничување. За возврат, секој корисник би имал на располагање услуга од Претплата од 10 долари многу слична на услугите на Apple Music и Spotify.

Повеќе информации: The New York Times


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.