Мултифункционална апликација преку Интернет за сите наши работни задачи

Апликација преку Интернет

На блогот за убијци оцет препорачавме употреба на голема количина на алатки кои работат само со Интернет прелистувач, нивната употреба е голема придобивка бидејќи со нив, нема да имаме потреба да инсталираме апликација од трета страна. Во моментов ќе препорачаме друга апликација преку Интернет, која ја дефиниравме како „мултифункционална“.

Timeanddate е името на оваа апликација што ја дефиниравме како мултифункционална, онлајн алатка која во својата околина има голем број опции што би можеле да ги користиме во секој момент. Сликата што ја поставивме на врвот како корица е пример за многу функции што би можеле да ги користиме и каде, дефиниравме мал бројач на одбројување за да ни го покаже точниот момент на промената на годината до 2015 година.

Голем број на алатки во една онлајн апликација

Ви предлагаме да одите официјалната веб-страница на Timeanddate за да можете да го потврдите она што го споменуваме за оваа апликација преку Интернет; Ако требаше да направиме мало резиме на сите негови функции, ќе ги наведеме на следниов начин:

 1. Светски часовник.
 2. Временски зони.
 3. Календари
 4. Временска состојба.
 5. Сончев и лунарен календар.
 6. Стопери
 7. Калкулатори
 8. Верзии за мобилни апликации.
 9. Разновидни и разновидни алатки.

Eachе ја најдете секоја од овие опции што ги споменавме во еден вид хоризонтална лента на горниот дел од интерфејсот; Треба да го поставиме покажувачот на глувчето над секој од нив за да се појават други дополнителни опции. На пример, во областа на мобилни апликации, ќе имате можност да ја преземете соодветната верзија за оперативен систем Андроид, за Windows 8 или за iOS. Сликата што ја сместивме на врвот како корица на овој напис претставува наместо стоперката со графички интерфејс, што ќе ви помогне да ги броите деновите, часовите, минути и секунди што остануваат до пристигнувањето во 2015 година.

Пронајдете ја временската зона на одреден град

Ве покануваме да ја прегледате секоја од функциите на оваа апликација преку Интернет, нешто што сигурно ќе ви се допадне поради толку многу опции, сигурно ќе најдете некој интересен за вас. На пример, ако одите во областа на временската зона, ќе најдете уште неколку опции, треба да ја изберете (за моментот) опцијата што вели «Мапа за временска зона ».

Токму во тој момент ќе се појави интересна мапа на светот и на неа, простор што мора да се пополни со името на градот дека од ваш интерес е да истражите засега; Овој дел од онлајн апликацијата е многу корисен за оние кои сакаат да ја конфигурираат својата веб-страница во одреден регион.

временска зона во онлајн апликација

Како пример го предложивме градот Мадрид, добивајќи како резултат мала марка точно на местото каде што се наоѓа на картата. Ако го поместиме покажувачот на глувчето над марката, оваа апликација преку Интернет ќе предизвика појава на сива лента, што едноставно ни ја дава временската зона на која и припаѓа целата оваа лента.

На дното ќе можете да им се восхитувате на податоците што сигурно ќе ги користите во конфигурацијата на вашата веб-страница (во нашиот пример пишува UTC); Сега, примерот што го споменавме не е единственото нешто што можете да го користите во оваа апликација преку Интернет, туку секоја друга што можеби ви треба во одредено време.

Само за да ви дадам дополнителен пример за ова, ќе ја споменеме областа на калкулатори; Ако го насочите покажувачот на глувчето кон оваа опција, веднаш ќе се појават неколку алтернативи за избор. На пример, ако сакате знаат растојанието помеѓу два различни града Можете да ја изберете опцијата што вели „Калкулатор за далечина“, има уште една дополнителна функција што наместо тоа ќе ни помогне да го знаеме времето што ќе биде потребно за патување помеѓу два различни града.

Доколку во одредено време ви предложиме голем број на онлајн алатки за да ги користите во кој било Интернет прелистувач, Timeanddate ни нуди повеќе и подобри карактеристики за употреба, нешто што станува фантастично ако имаме мобилен уред затоа што треба едноставно да ја преземеме соодветната верзија од истата иста апликација преку Интернет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.