100 евра намалување на цената на Xiaomi Mi Mix 2

Несомнено, официјалното доаѓање на кинескиот гигант во нашата земја е вистински успех од секој поглед. Откако долго време сакав да ги имам производите на оваа марка со целосен мир кога станува збор за можни дефекти со гаранциите и другите, сега кога веќе се во Шпанија продолжуваат да додаваат повеќе гориво на огнот за да се натпреваруваат со останатите на фирмите и во овој случај да пробаме навистина важен попуст на Xiaomi Mi Mix 2.

Неодамнешната презентација на Xiaomi Mi Mix 2s, заедно со најавата за фестивалот Mi Fan, што е глобална кампања промовирана од брендот за прослава на својата осма годишнина на 15 пазари низ целиот свет, цената на Mi Mix 2 паѓа на 399 евра.

Фестивалот Mi Fan трае четири дена и овие траат од денес 3 април до 6 април, во ова време фирмата ќе продолжи да лансира производи со разни попусти за клиентите. Во овој случај, мора да кажеме дека попустот на спектакуларниот „цел екран“ Xiaomi Mi Mix 2 е попуст што започнува со промоција овие денови, но нема никаква врска со тоа и ќе биде со оваа цена континуирано.

Важен попуст на Mi Mix 2

Попустот од 100 евра на Mi Mix 2 го докажува тоа фирмата е посветена на своите клиенти и затоа паметниот телефон е веќе достапен денес со ова намалување на цената. «Целта на оваа иницијатива е да им се заблагодари на Ми Фановите за поддршката и лојалноста », сметаат од потписот.

На овој начин, Со почеток во 13:00 часот денес, паметниот телефон Mi Mix 2 ќе биде достапен за 399 € во сите мрежни и офлајн канали и во веб-страница на кампањата Можеме и да го најдеме, иако е важно да се напомене дека тоа ќе биде крајната цена на производот подолго време. Уредот може да се најде и на веб-страницата на Xiaomi, my.com, како и во овластени продавници, продавници на Ми и други дистрибутивни канали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.