Екстензија за преземање видеа на YouTube во Google Chrome

Меѓу проширувањата на услугите на Google за Chrome што ги изложувавме, онаа што е најважна за оние кои обично преземаат едно или друго видео од YouTube.

Преземач на YouTube е наставка за Chrome преку која можеме да преземаме видеа директно од YouTube со еден клик. Кога ќе го инсталираме, копчето за преземање се додава на описот на видеото, под копчето за претплата, кое со кликнување ни овозможува да го преземеме видеото.

Поддржува преземање видеа во HD, mp4, flv и 3gp формати.

Ако претпочитаме да користиме забрзувач за преземање, кликнете со десното копче на копчето за преземање и изберете да ја копирате патеката на врската за да ја залепите во забрзувачот. Овој напис е малку застарен, пробајте ја нашата алтернатива за преземете видеа на YouTube без програми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

14 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос dijo

  Сметам дека копчето за преземање видео на youtube е многу корисно, но со windows vista се обидов да деинсталирам флеш плеер 9. Го деинсталирам. Пробувам јоитуб на интернет истражувач и не работи. Јас го инсталирам хромот и без да инсталирам ништо друго, youtube работи во хром со 9. Јас го инсталирам 10-то за други прелистувачи и 9-та продолжува да работи, флеш-плеерот 10 не работи за мене со хром.

 2.   моихермосила dijo

  Ако сакате копче што вели преземете го ова видео, многу е лесно да преземете вистински плеер и исто така ќе имате конвертор на формат за видео и музика.

 3.   Gustavo dijo

  Не работеше за мене, го инсталирав и нема копче што се појави со firefox не се случи

 4.   Хернан dijo

  Како Густаво, го инсталирав и не се појавува никакво копче или нешто. Тоа не функционира.

 5.   Шон dijo

  за мене исто како и dOta ... Јас ја велам програмата 2

 6.   PC-SERVEIS, веб-дизајн dijo

  Ви благодарам многу, го барав! !

  Поздрав од Барселона

 7.   Софија dijo

  Густаво, ако имате Firefox, тој нема да работи затоа што е „Екстензија за преземање видеа на YouTube во Google Chrome“ како што пишува на почетокот. Тоа мора да биде проблемот ако немате Google Chrome да го преземе и обидете се повторно.

 8.   dsafAS dijo

  ГОГЛ ХРОМА АЛА МИЕДРА

  MECAGON SU FAILIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 9.   родриго франко dijo

  Не знам каде го преземам ... помогни ми

 10.   Маркос Трес Јотас dijo

  Написот е толку срамен што нема каде да ја преземе датотеката

  1.    Предозирање со зелена салата dijo

   Треба да кликнете каде што пишува сино Youtube Downloader

 11.   Леслита Е'лоиза Јеви dijo

  esomismodgodonde ,,,, се презема

 12.   JZ dijo

  Имам верзија на Chrome 26.0.1410.64 верзија и не ми дозволува да ја инсталирам, зошто?

 13.   РОБЕРТ dijo

  За жал, со ажурирањето на најновата верзија, 33.0.1750.149, тие ги отстранија сите екстензии за преземање видеа на YouTube (дури и од други страници) поради политиката на приватност. Тие исто така ја отстранија екстензијата FVD Video Downloader од WebStore, за да преземаат видеа од СИТЕ преку Интернет (ниту една страница не можеше да одолее, темелно тестирана), но сепак се користи во Mozilla Firefox. FVD, како YouTube Downloader, може да се добие од друга веб-страница, која ја задржувам за да не биде отстранета и од таму, и двајцата продолжуваат да работат како привлечност.