Нашите здрави препораки за овој црн петок 2019 година

Овогодинешниот Црн петок 2019 е пред самиот агол, сепак, понудите пристигнуваат порано и порано за да понудат големи попусти на производи што ги прелистувавме подолго време. Како што Оваа година во Actualidad Gadget сакаме да ви помогнеме повеќе од кога и да е, она што ќе направиме е мала компилација од најдобрите звучни понуди што ги имаме за вас, во која ќе најдете слушалки, паметни звучници и малку од сè. Откријте со нас кои се најинтересните понуди во звук за овој црн петок и искористете ја можноста да ги обновите вашите производи по најдобра цена.

Kygo A11 / 800 - Слушалки со ANC

Започнавме со сè попопуларен производ, слушалки кои го поништуваат звукот. Имавме задоволство да ги тестираме овие Kygo A11 / 800 пред неколку недели. Во нашата анализа добивме многу добра вредност за парите кога станува збор за производот, Имаме многу добра автономија кај слушалките што се полнат преку USB-C врска и кои имаат кутија за носење што е вклучена во кутијата, и покрај тоа тие се целосно преклопливи, така што заземаат малку простор каде што сакаме да ги чуваме. Имаме панел за допир за мултимедијална контрола и исто така 3,5мм приклучок за аналогно аудио.

Bluetooth технологијата е верзија 5.0 бидејќи не може да биде поинаку и конфигурацијата е целосно автоматска. На 28 ноември и до 30 ноември, совпаѓајќи со Црниот петок, овие слушалки ќе имаат попуст од 50% во официјалната продавница на Киго, така што тие ќе останат на 150 € со вклучена испорака, силен попуст искористувајќи ги овие специјални датуми. Запомнете дека овие слушалки може да се купат и во бела и во црна боја и дека има двоен микрофон за да може лесно да одговарате на повици.

Sonos Move - Сеопфатен звучник

Sonos Move е чуден звучник, првиот Bluetooth звучник на шведската фирма што исто така го има остатокот од карактеристиките на Sonos, како што се: Поврзување со Amazon Alexa и Google Assistant, Spotify Connect, AirPlay 2, водоотпорност ... Сепак, тој е дизајниран така што можете да го ставате буквално каде сакате, за ова има USB-C приклучок и станица за полнење што ќе ни овозможи да го носиме таму каде што ни треба, за секогаш да биде придружено со потребната моќност и квалитет на звук, како што е нашата градина или нашите најсмели забави.

Покрај тоа, Сонос подготви колекција понуди за црниот петок и сајбер понеделникот:

Овој звучник има релативно компактна големина и содржана тежина со оглед на неговите можности. Ако го ставиме на неговата основа, тоа е традиционален Sonos, но ако го извадиме и поврземе преку Bluetooth, имаме звучник без ограничувања. Можете да ја видите нашата длабинска анализа и нашето видео ако сакате да го знаете поблиску. Шведската фирма ќе има своја продажба на Црниот петок на својата веб-страница, покрај попустите што ги наоѓаме во низата нивни производи што се продаваат на Амазон.

Буден паметен звучник - Будилник со Алекса

Можете ли да замислите да можете да ги извадите полначот, будилникот и звучникот од вашата ноќна маса со еден удар? Сето тоа и повеќе Energy Sistem ви нуди со овој паметен звучник Wake Up, паметен звучник што е будилник и истовремено безжична основа за полнење со Qi стандард. Но, има многу повеќе функционалности, можете да ја искористите неговата Bluetooth 5.0 технологија или неговите можности за Multiroom за да можете да го сојузувате со останатите производи во опсегот. На ист начин, наоѓаме 2.0 стерео звучник што е доволно и повеќе од доволно за да се наполни просторијата со музика благодарение на Spotify Connect.

Овој звучник е достапен на Амазон и исто така на веб-страницата „Енерџи Систем“ каде прават големи попусти за „Црниот петок“ на производи „Паметни сепаратори“, како што се 5 Дома и 7 кула, Никогаш не боли да погледнете дали некои од овие производи компатибилни со Алекса можат да бидат дел од вашиот дом. Искрено, по оваа цена заменува добар број на производи кои обично се на маса и ќе стане речиси суштинско значење за вашиот ден за ден, бидејќи тоа е будилник и секое утро ќе ве потсетува дека треба да одите на работа .

Слушалки за трчање и избрани

Она што сега ти го донесов е колекција на слушалки за џогирање или спорт воопшто, И, тоа е дека за овој вид на задачи дефинитивно не вреди со никаков вид на слушалки, како што е логично, бидејќи е потребно покрај тоа што имаат добар зафат на увото, тие да имаат и добра отпорност на типичната слабост на оваа вид на активност. Во „Актуелидад гаџет“ анализиравме, на пример, добар број слушалки, затоа ви оставаме мала колекција:

Вистински безжични слушалки (TWS)

Во последно време, слушалките TWS се theвезден производ, во Актуелидад Гаџет, исто така, испробавме добар дел од овие. Сакам прво да го истакнам TicPods Free од Mobvoi, слушалки кои во црна боја се само 71,12 евра што претставува попуст од скоро 50% од нејзината цена за лансирање. Тие се тотално безжични слушалки со IPX5 отпор и контрола на допир меѓу многу други функционалности, погледнете ја нашата анализа ако сакате да ги знаете малку повеќе во длабочина.

Ве оставаме и вас TWS слушалки дека се обидовме во последно време и кои исто така имаат попусти, тие се доста интересни со оглед на нивната цена.

  • Арбили Г9: Bluetooth 5.0 слушалки со отпорност на пот, повеќе од 20 часа со кутија за полнење, микрофони и пасивно поништување на бучава, Не се пронајдени производи

Па, ова беше наша колекција на мали звучници и слушалки во Актуелиадад гаџет за овој црн петок, препорачуваме да бидете будни затоа што ќе пристигнуваат поинтересни попусти и ние постојано да ги објавуваме, седмицата на црниот петок е тука и вие треба да го искористат тоа. Ако знаете повеќе понуди или имате какви било прашања, искористете го полето за коментари и придружете се нашиот канал на YouTube, и следете нè понатаму Twitter ако сакате да бидете информирани за најдобрите вести во технолошката сфера, како и за најновите анализи од сите видови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.